وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

اسلام ناب، اسلامى است که باید ابوجهل‌ها از آن بترسند. اگر اسلامى بود که ابوجهل‌ها و ابوسفیان‌ها از آن نترسیدند و با آن دشمن نبودند، باید در اسلام بودنش شک کنیم. آن اسلامى هم که طبقات مستضعف و محروم به آن امیدوار نشوند و دل ندهند، اسلام نیست. اسلامى که نتواند آرزوهاى خفته و فروکشته‌ى قشرهاى مظلوم را در سطح دنیا - نه فقط در سطح کشور خودمان - زنده و احیا کند، شک کنید در این‌که این دین، اسلام باشد.

مردم نباید فراموش بکنند که ما هر چه داریم، به برکت اسلام ناب و اسلام انقلابى است؛ اسلامى که به فکر طبقات مستضعف و محروم است، نه اسلامى که در خدمت قدرتمندان و اغنیاست.

«سخنرانى مقام معظم رهبری در سالروز میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار 10/12/1368و سخنرانى در اجتماع بزرگ مردم مشهد و زایران حضرت رضا (ع) »

مردم ایران اسلامی مردمی هستند که قدم به قدم همراه با آن پیر سفرکرده در بروز و ظهور انقلاب نقش ایفاه نموده و با آن رشد کرده اند. تمامی ناملایمات ،سختی ها و فراز و نشیب ها را به جان و دل پذیرفته با سختی هایش سختی کشیدند و با شادی هایش شاد شدند. چرا که آن را خود خلق کرده و از ارزشهای معنوی و اخروی خویش قلمداد می نمایند. در بزنگاه های تاریخی وقتی که چشم همه دشمنان به آن ها دوخته شده بود تا انقلاب و امام خود را تنها گذاشته و در برابر فشارها و کمبودها زانو بزنند و سر تسلیم فرود آورند، مردانه ایستادند و علیرغم تمام ناملایمات، پایمردی خود را به انقلاب و امام خود نشان دادند. و به شعار ما اهل کوفه نیستیم امام تنها بماند عینیت بخشیدند.

سخن از مردمی است که با وجود تمام دسیسه ها و شیطنت های اجانب و مزدوران داخلی آنها و ایجاد فتنه، یوم اللهی را خلق کردند به نام 9 دی، که تا ابد بر تارک این سرزمین خواهد درخشید و اجانب و سرسپردگان آنان در داخل را خجل خواهد نمود. مردمی که با حضور در پای صندوق های رای در اسفندماه گذشته نشان دادند که تحریم و تهدید و تزویر جایی در تصمیم گیری هایشان ندارد و کماکان زمانی که حرف حراست از انقلاب و دخالت بیگانه در میان باشد، تمام قد پشت انقلاب و آرمان های آن ایستاده اند و علیرغم اینکه شاید از عملکرد مسئولان آزرده خاطر باشند، نمی گذراند که به انقلابشان و نظامشان خدشه ای وارد شود. مردمی که به مردمی بودن انقلاب خویش ایمان دارند و مردمی که هنوز بر اساس باورها و اعتقادات خویش بعضا سرنوشت خود را بر حسب اعتماد به کسانی می سپارند که آنها را امین خود و نظام می پندارند. سرنوشت و آتیه فرزندان خود را با این نیت که اینان لباس پیغمبرشان را به تن دارند از اذان مسلمانی بر گوش نوزادان خویش تا گفتن پنج تکبیر به هنگام سفر به دیار باقی و یا همان نماز میت را به این قشر وا می گذارند.

مردمی که حضرت امام رحمت الله علیه چنین وصفشان نموده است: من با جرأت مدعی هستم ملت ایران و توده ی میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) کوفه و عراق در عهد امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) و حسین ابن علی (علیه السلام) می باشند. مردم عزیز ایران حقاً چهره ی منور تاریخ بزرگ اسلام در زمان معاصر هستند. ما همه مفتخریم در چنین عصری و در پیشگاه چنین ملتی می باشیم یا می فرمایند: مردم عادی ما اسلام را پیاده کرده اند و تمام زحمات حکومت را متحمل می شوند پس ما باید بسیار به فکر مردم باشیم. انصافاً از اول انقلاب تا حالا آنکه کار خودش را صد درصد صحیح انجام داده ملت بود، در تعبیری دیگر می فرمایند: ملت عزیز ما با قیام دلاورانه و نثار خون فرزندان عزیز نام ارجمند خود را در تاریخ و در صف اول مجاهدان اسلام ثبت نمودند.

حضرت امام خمینی (ره) توصیه های زیادی به ملت بزرگ ایران داشتند. یکی از مهمترین توصیه ها، حفظ نظام جمهوری اسلامی است، امام فرمودند: به ملت عزیز ایران توصیه می کنم نعمتی که با جهاد عظیم خود و خون جوانان برومند به دست آوردید مانند عزیزترین امور قدر آن را بدانید و از آن حفاظت و پایداری کنید، یا می فرمایند حفظ این جمهوری اسلامی از اعظم فرائض است، حفظ نظام از واجبات شرعیه و عقلیه است. به ملت ایران توصیه می کنم که در جهان حجم تحمل همت ها و رنج ها و فداکاری ها و جان نثاری ها و محرومیت ها مناسب با حجم بزرگی مقصود و ارزشمندی و علو مرتبه باشد. اگر ایران شکست بخورد شرق و مستضعفین شکست خورده است، باید در حفظ دین مقدس در جمهوری اسلامی مقاومت کنیم و مشکلات را با استقامت انقلابی رفع نمائیم، همچنین می فرمایند مردم نباید از صحنه انقلاب کنار بروند، اگر مردم کنار بروند همه شکست می خوریم.

اما در آن سوی سکه مسئولانی هستند که قرار بود این مردم ولی نعمتانشان باشند. مسئولانی هستند که بارها از بصیرت و موقعیت شناسی مردم تشکر کرده اند، مدیران و نمایندگانی هستند که بعد از انتخابات مجلس نهم وظیفه اصلی خود را خدمت به مردم و تلاش برای آسایش آن ها ذکر کردند تا شاید بتوانند گوشه ای از زحمات آن ها را جبران کنند. در آن سوی سکه قشری هستند که اکثرا از امین بودن و امانت داری تنها اذان گفتن بر گوش نوزاد و نماز خواندن بر میت آنهم با اجر و مزد مادی را وظایف خود می دانند. در آن سوی سکه کسانی هستند که همیشه تا آن جا به فکر مردم اند که قرار است صندلی شان تثبیت شود و یا موقعیت شان محکم تر. در آن سوی سکه مدیرانی هستند که تنها در صددند سوء مدیریت های خود را متوجه این قوا یا آن قوا نمایند. در آن سوی سکه نمایندگانی هستند که تنها بر کرسی نشاندن افراد هم حزبی و گروهی و باندی فعلا برایشان مهم است. در آن سوی سکه خواصی هستند که فعلا سرگرم شادباش گفتن به یکدیگر در جهت پیروزی سیاسی خود بر رقبا می باشند. در آن سوی سکه تریبون به دستانی هستند که تنها خوب سخن می گویند نه سخن خوب. در آن سوی سکه کسانی هستند که برای مداحی و سخنرانی در یادواره ی شهدا ی همین مردم باصفا بهتر ز عهد رسول ا... درخواست مبلغ میلیونی می نمایند. در آن سوی سکه کسانی هستند که لباس تجارت بر تن دارند نه لباس دین و مسلمانی و در آن سوی سکه کسانی هستند فراموش کار زعهدی که با مردم بسته اند. در آن سوی سکه اعتمادی که هر روز کمرنگ تر می شود و مسئولینی که در خواب خرگوشی بسر می برند. در آن سوی سکه کسانی هستند که توصیه ی حضرت امام را که فرمود مردم نباید از صحنه انقلاب کنار بروند اگر مردم کنار بروند همه شکست می خوریم را جدی نگرفته و هیچگونه احساس خطری نمی نمایند. اصلا با واژه اعتماد بیگانه اند و نسبت به کمرنگ شدن اعتماد مردمی بی دغدغه و فعلا همانند کبک سر به زیر برف نهاده اند.

زمانی که رئیس جمهور در راستا با طرح هدفمندی یارانه ها در تلویزیون حاضر و پیرامون آن  با مردم سخن گفت صحبت از جراحی اقتصادی با خونریزی اندک بود، از طرح تحولی گفت که ممکن است در ابتدا گرانی داشته باشد یا فشاری به مردم بیاورد اما نهایتاً به نفع کشور و اقتصاد آن خواهد بود، ملت مانند آنچه در این چندین سال رخ داده بود، پذیرفتند و اعتماد خود را با صبوری به دولتی که در صدد درمان اقتصاد بیمار می باشد، نشان دادند.

تورم، گرانی و سختی ناشی از یک جراحی امری بدیهی و پذیرفتنی است، اما تحمل بی تدبیری و بی خیالی غیر ممکن است. آنچه که پیش بینی جناب رئیس جمهور و کارشناسان ذیریط بود، گرانی ناشی از هدفمندی بود نه گرانی ناشی از ناتوانی در سامان دادن بازار، نه گرانی ناشی از بی تدبیری. نه گرانی ناشی از عدم اعتنا به قوانین نه گرانی ناشی از شیب تند اجرای طرح هدفمندی. اکثر ارزاق مورد نیار مردم روز به روز گران تر می شود و مسئولین تنها به وعده های یک ماهه و ضرب العجلی  بسنده می کنند که انشالله تا یک ماه دیگر فلان كالا ارزان می شود و یا جلو افزایش قیمت فلان  كالا را می گیریم.

استاندار دلیل گرانی را ثابت نگه داشتن درآمد دولت توسط مجلس شورای اسلامی اعلام می کند. وزیر اقتصاد، اقتصاد ایران را هفدهمین اقتصاد جهان معرفی می کند. مدیرکل بانک مرکزی مدعی می شود تورم ناشی از هدفمندی را کنترل نموده است. اما هیچکس نمی گوید پس گرانی های موجود نشات گرفته از کجاست و قرار است چه زمانی به کنترل در آید.

فشار گرانی روز به روز بر روی مردم بیشتر می شود اما نمایندگان ملت تمام یک روز کاری خود را صرف جنگ های زرگری در جهت تایید اعتبارنامه یکدیگر می نمایند. چهار ماه از سال تولید ملی را سپری می کنیم نمایندگانی که باید به فکر حل مشکل گرانی و کمرنگ شدن اعتماد مردم باشند به فکر این هستند که فراکسیون آنان در مجلس فراکسیون رهروان یا رهپویان ولایت باشد آیا پسوند و پیشوند اصول گرایی داشته باشد یا خیر. دبیر فراکسیون x باشد یا Y. کسی نیست به این آقایان بگوید به فکر مسئله اساسی این نظام و موضوع کم رنگ شدن اعتماد مردم باشید. کسی نیست به آنان بگوید فراکسیون رهروان، رهپویان، خط امام و... را که مفهومی جز باند و باند بازی ندارد را رها کنید و ولایتمداری خود را با عمل به توصیه های حضرت امام و مقام معظم رهبری اثبات نمائید.

بیکاری بیداد می کند. کار به جایی رسیده است که عده ای قوت لایموت را نسیه می گیرند و نان فروش هم کاغذ چسبانده که نسیه نمی دهیم اما آقایان تنها در پی تعریف و تمجید از معنویت و دینداری مردمند و احساس می کنند تنها باید در جهت تقویت فرهنگی و معنوی مردم تکیه و بعبارتی بازار مدیحه ثرایی و مرثیه خوانی را داغ نگهدارند. از مسجد می گویند و از نماز. از خمس می گویند و از زکات. حج و امر به معروف را چاره کار می دانند و بر این باورند با تکیه بر فروع دین می توان ناهنجاری های اجتماعی که ناشی از فقر و محرومیت می باشد را مهار و یا کاهش داد. خدا می داند که چه زمانی قرار است مسئولین متوجه شوند که تنها تکیه بر ارزشها و باورهای ذاتی مردم  نمی تواند از فشاری که بر مردم می آید کم کند، بلکه این پیگیری و اطلاع رسانی دقیق است که کمی از لحاظ روانی فشار روی مردم را کم می کند.

مردم گرانی را می بینند اما عکس العملی را از سوی آنانکه باید، نمی بینند؛ فشار را احساس می کنند اما نگرانی، تاسف و ناراحتی را در چهره دولتمردان خود مشاهده نمی کنند؛ انعکاسی از آنچه را که متحمل می شوند در اخبارشان نمی بینند تا به آن دل خوش کنند. شاید باید اتفاق دیگری بیافتد تا آنانکه باید متوجه گرانی و مشکلات مردم بشوند، بشوند. عجیب است همه درد را می شناسند اما به فکر درمان نیستند. مشخص نیست متولیان امر تخصص توجیه گری را در چه دانشکده ای پاس نموده اند.

آنچه را که مجهول است این است که آیا مسئولان متوجه اعتمادی هستند که هر روز با افزایش ریال به ریال قیمت ها، ذره ذره از ذهن و قلب مردم جدا و یاس و نا امیدی و بی اعتمادی جایگزین آن می گردد؟ آیا اندیشیده اند که قرار است چگونه آب رفته به جوی باز گردد؟ آیا شنیده اند که از هر دری فقر بیاید، دین از در دیگر می رود و آیا میدانند که سنت های الهی تغییر ناپذیرند و فرقی نمی کند که در جمهوری اسلامی اتفاقی رخ دهد و یا در جمهوری غیر اسلامی، نتیجه یکسان است؟ آیا می دانند که بیکاری عامل تمامی ویرانی ها است؟ آیا می دانند که نبود صداقت یعنی از دست دادن اعتماد مردم؟ پس بیائید یکبار دیگر توصیه ی حضرت امام را که فرمود مردم نباید از صحنه انقلاب کنار بروند اگر مردم کنار بروند همه شکست می خوریم را مرور کرده و آن را جدی بگیریم نکند که عدم انجام تکلیف که همانا حفظ نظام با حضور مردم در صحنه می باشد، شکست را که همانا عدم اعتماد مردم به مسئولین و نظام می باشد را تجربه کنیم و سخن آخر اینکه دلسوزان جامعه، ائمه جمعه، روحانیت معزز، دولتمردان، نمایندگان مجلس آب رفته را به جوی بازگرداندن سخت و غیرممکن است. بیائید به جای سیاسی بازی و فعالیت تجارت گونه به فکر درمان درد باشیم. چه نیک فرمود که کلمه درد از هر طرف خوانده شود درد است اما درمان اگر بر عکس خوانده شود می شود نامرد. باور کنید امیدوار کردن مستضعفان بر هرگونه منصب و مسندی می ارزد.
طبقه بندی: دیدگاه های مقام معظم رهبری،  مطالب پند آموز، 
[ دوشنبه 19 تیر 1391 ] [ 09:22 ق.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - مردم بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله را در یابیم - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - مردم بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله را در یابیم - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic