تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::


سفارش نویسان  با رفتارها و کنش های سراسر تناقض آمیز، پروسه طراحی شده اربابان خویش را روز به روز با ادبیات کوچه بازاری تداوم بخشیده و تلاش دارند با نعل وارونه زدن، توجه مردم را از واقعیت ها منحرف سازند.

داستان حضرات تشابه زیادی دارد به نعل وارونه راهزنان قدیم. در گذشته، در برخی موارد افراد فراری را از طریق رد پای فرد یا حیوان آنان شناسایی  می‌کردند، از این رو جهت فریب، نعل اسب یا قاطر خود را وارونه می‌زدند تا ردیاب‌ها را منحرف و در جهت خلاف مسیر واقعی فرار، آنان را ردیابی کنند. ظاهرا امروز هم برخی از اهل سیاست  با طراحی نقشه راه می‌کوشند نعل وارونه بزنند تا کسی متوجه مسیر اصلی حرکت آنان نشود. از یک سو خود و حامیان خویش را مظلوم نشان داده و از سوی دیگر توجه مردم را از واقعیت ماجرا منحرف کنند تا کسی نتواند آنان را ردیابی کند و مسوولیت اصلی آنان را در این شرایط بحرانی متذکر شود.

سفارش نویسان می‌كوشند با نعل وارونه زدن، بعضی از مسئولین و خواص پر ادعا که حرکت آنان در جریان انتخابات 90 قیم مآبانه بود را از پاسخگوئی در امان بدارند و با ادعای طلبکاری از دیگران به طرق ممکن با افترا و تهمت مسیر پاسخگوئی را منحرف نمایند.

گمنامانی  که پایبند به هیچ اصولی نیستند و اصولا قضاوت و برداشت های آنها بر مدار صحت و صداقت نیست.

روال و رویه کارشان بیشتر بر این است که مقصود و منظور خویش را از راه معکوس انجام دهند و از راهی به سوی مقصد پیش بروند که در بادی امر جلب نظر نکند و به اصطلاح دست آنها خوانده نشود.

عزیز برادر چرا از کسانی که در شورای حکمیت گرد آمده و به نقل از فرمایشات جناب سعیدی بدنبال توسعه ی شهرستان بودند، نمی پرسید طی 9 ماه گذشته که سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است، برای مردم چه کرده اند؟ مگر نه اینکه هدف آنها شناسایی و اجتماع نیروهای پر توان متعلق به این سرزمین و چاره اندیشی برای ارتقای پیشرفت و توسعه بوده است؟ پس کجاست نشانه ی حداقلی خدمات دلسوزانه ی مردان پر نفوذ به قول شما بی ادعا؟

اگر خاطر دوستان باشد در آخرین قسمت مطلب شورای حکمیت آورده بودم، کارنامه چهار سال آتی در حقیقت کارنامه ی اعضای شورای حکمیت و منشورآن بیانات حجت الاسلام سعیدی در جلسه موثرین در تالار شقایق ها خواهد بود.

 پس بد نیست مروری مجدد بر فرمایشات جناب سعیدی که در ابتدای سال در تالار شقایق ها با حضور جمعی از اعضای شورای حکمیت داشتند و یا همان منشور داشته باشیم و دوستان سفارش نویس پاسخ دهند به چه قیمت و با چه هدفی نعل وارونه زدن را پیشه ی خود کرده و امروز بر کسانی می تازند که هیچ گونه نقشی در شورای حکمیت نداشته بلکه از منتقدان حرکت قیم مآبانه بوده اند.

متن منشوری که خروجی بیانات جناب سعیدی به نمایندگی از اعضای شورای حکمیت بوده است ذیلا تقدیم اهل خرد و اندیشه جهت قضاوت منصفانه می گردد.

«« در ارتباط با شاهرود چرا دوستان به این جمع بندی رسیدند نکات زیادی مطرح شده که نشست تهران، نشست تهران یعنی چی؟

ما چکاره هستیم که برای مردم شاهرود تصمیم بگیریم بنده از یکسال قبل، هشت ماه قبل هفت ماه قبل که می آمدم شاهرود برای ایراد خطبه یا کاری داشتم یا از طریق تلفن یا تماس ها می گفتند فکری بکنید جلساتی داشتیم دوستان و بزرگان وقت می گرفتند در خدمتشان جلساتی داشتیم من که دنبال جلسه ای نبودم دوستان اصرار داشتند کاری انجام شود اما مجموعه دوستان که می آمدن این درخواستها می شد یک فکری بکنیم جلسات زیادی در شاهرود و تهران و قم بود.  

دوستان عزیز فضای امروز را نبینید فضایی که بود چند جریان در انتخابات ایفای نقش می کردند بزرگترین عاملی که دنبال به دست آوردن نبض انتخابات بود آمریکا و اروپا و عربستان بود اینها دنبال این بودند که از طریق انتخابات بتوانند عناصری را وارد کنند که به خواسته هایشان برسند یعنی یا براندازی یا تغییر رفتار نظام.

در داخل هم جریانهایی فعال بودند جریان اصلاح طلب، کارگزاران و جریانهای دیگری که در عرصه سیاسی دنبال کسب 150 یا 100 نماینده بودند نگرانی بسیار جدی بود این مجلس یا هر مجلسی قطعا نقش دارد در انتخابات ریاست جمهوری بعدی ترکیب مجلس نهم می توانست تاثیرگذار باشد ما نگرانی از شهرستانها داشتیم اطلاعاتی که بنده داشتم از مجموعه کسانی که در صدد ورود بودند در آخرین روزها تصمیم گرفتند ثبت نام نکنند ولی جمعیت زیادی دنبال ثبت نام و ورود در عرصه انتخابات بودند.  

ما چند هدف دنبال می کردیم ، من از طرف دوستان حرف می زنم ، بنده کاره ای بیش نیستم طلبه ای شاهرودی هستم و به شاهرودی بودنم افتخار می کنم. می خواستم کاری در این مجموعه در کنار دوستانی که نقشی دارند انجام بدهم اولین مساله این بود که ما تکیه کنیم بر آن چیزهایی که اعتقاد داشتیم و داریم و به کاندیداهایی تکیه کنیم که ما اعتماد داریم به مواضع و دیدگاه های اصولگرایی آنان. هدف دوم این بود که اگر اتفاقی در دیگر شهرها بیفتد ما این سنگر را بتوانیم حفظ کنیم ما تکلیف خودمان را انجام دهیم ولی حداقل نسبت به شهرمان بتوانیم در قبال رهبری و انقلاب روسفید در بیاییم این سنگر را حفظ کنیم چون نمی دانستیم احتمالات چیه و چه کسانی وارد انتخابات می شوند مساله سوم ایجاد یک جریان وحدت گرا از مجموعه نیروهایی که ما داریم در تهران و در شاهرود این افتخار شاهرود است سابقه ندارد. چهار نفر از یک سرزمین به مرحله دوم رسیدند حالا دو سه نفر در جاها دیگر اسم بردند.

مساله دیگری که بنده دنبال می کردم وحدت بین همه مجموعه هایی که نیروهای قوی و توانمند هستند جلسات خصوصی زیادی بنده گذاشتم بین دوستانی که یک مقداری اختلاف سلیقه داشتند سابقا نمی توانستند در کنار هم بنشینند این اتحاد و وحدت به وجود بیاید نمونه اش همین جلسه است.    

بحث این نبود که یک عده در تهران بنشینند و برای شاهرود تصمیم بگیرند مگر تشکلی که در قم و تهران هست تصمیم بگیرد آن چطور حق دارد مایی که عضو هیمن شهر هستیم متعلق به این سرزمین هستیم اگر نشستیم یک جلسه مان تهران بود والا اصل در این شهرستان و منطقه بوده هدف شناسایی و اجتماع نیروهای پرتوان متعلق به این سرزمین و چاره اندیشی برای ارتقای پیشرفت، توسعه و نگرش انقلابی و دینی در مجموعه شاهرود و میامی خب در این مساله ما چکار می توانستیم بکنیم دلایلی هم داشتند آنجا بحث شد و  دو نفر دیگر افراد را نمی دانسیتم و نمی شناختیم مشکل از ما بود با سرکار خانم افتخاری صحبت کردیم بحث شد چه کسانی می توانند این نقش را ایفا کنند آقای دکتر جلالی قطعا بنا بر نیامدن داشتند این را ما به قطعیت رسیدیم در جلساتمان، اول تصور این بود هر کاندیدایی یک مقداری ناز ممکن است کند ولی بعد از صحبتهای تفصیلی یقین پیدا کردیم ایشان تصمیم بر نیامدن دارند که شما می توانید وارد این عرصه شوید که ایشان گفتند من ترجیحم تهران است کار کردم و باید هم تهران باشم ولو اینکه در لیست جبهه متحد قرار نگیرم که خب الحمدلله ایشان در لیست جبهه متحد قرار گرفتند و ان شاء الله در دور دوم رای خواهند گرفت. خب نفر بعدی که 70 درصد راه را رفته باشد و سریع بتواند وارد کار شود و چهره شناخته شده ای باشد ما غیر از دکتر جلالی کس دیگری را نداشتیم قطعا آقای جلالی اصولگرا است و مواضع شفافی نسبت به مواضع امام و رهبری داشتند دارند و دست پرورده آنجا هستند ما در سلامت فکری و اعتقادی ایشان تردید نداشتیم بله ممکن است اختلاف سلیقه باشد و در هر کجایی این اختلاف سلیقه وجود دارد می نشینیم بحث می کنیم و حرفهایمان را می زنیم در همین مدت مواردی که بنده و دوستان دیگر با ایشان صحبت کردیم دقیقا عمل کردند نمی توانم بگویم به حرف بنده گوش دادند من کسی نیستم گوش بدهد ما بر اساس مجموعه جمعی حرکت می کنیم مجموعه دوستانی چه در اینجا چه در قم و یا تهران حضور دارند و دلشان برای این سرزمین می تپد و می خواهند کاری انجام دهند هر کدام گوشه ای از توانهای قابل توجهی دارند قرار بر این بود این توانها در کنار هم جمع شوند و جویبارهای متفرق در یک جا جمع شود و خواهش کردیم شما این بار را بردوش بکشید و برای دوره بعد فکری کنیم ایشان پذیرفتند و علمای بزرگوار شاهرود و این نقطه عطفی در مساله شاهرود است که مردم به حرف روحانیت گوش دادند از روحانیت جدا نشوید در هر مساله ای به خصوص صحنه های سخت به حرف روحانیت گوش کنید انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و خبرگان بسیار مهم است بگذارید روحانیت بالاخره با مجموعه شرایطی که دارند مصالح را بیشتر در نظر می گیرند به همین شکلی که در این جمع عظیم اکثریت قریب به اتفاق روحانیت این حرکت را دنبال کردند این حرکت را در آینده ادامه دهیم »»

 دوستان سفارش نویس نعل وارونه نزنید. لطفا از تشکل مستقر در قم و تهران و از خواص ذیل که حرکتی قیم مآبانه داشته اند، بپرسید برای مردم چه کرده و کدامیک از سخنان زیبای جناب سعیدی عملیاتی گردیده است؟ مگر خواص ذیل از ذی نفوذان محسوب نمی شوند؟ آیا تعلق و دلسوزی آنان  نسبت به سرزمین مادریشان به شاهرود تنها خلاصه در فصل انتخابات می باشد؟ آیا بیکاری، فقر و بدبختی مردم برای آنان معنا و مفهومی دارد؟ اگر دارد به جاست رزومه ی خود و خدمات شایان خود را به رخ کشند و زحمت آنرا شما عزیزان اجیر شده متحمل شوید تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.


برای دیدن سایز اصلی اینجا کلیک کنید

طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ جمعه 10 آذر 1391 ] [ 09:32 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - نعل وارونه چرا؟ - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - نعل وارونه چرا؟ - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=