تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

قبل از ورود به بحث لازم می دانم بیان کنم که متاسفانه یکی دو هفته ای  است که بعضی از رسانه ها و خبرنگاران محلی رسالت اصلی خویش را که عرضه اطلاع رسانی صحیح و رواج خوش اخلاقی در جامعه و اصلاح جامعه می باشد را فراموش و با افتادن در جاده ی خاکی و سنگلاخی در جهت خلاف رسالت خویش عمل می نمایند. بد و بیراه گفتن به هم، طومار نویسی بر له و علیه ی یکدیگر، اتهام، افترا و افشاگری نسبت به خصلت های بعضا نا خوشایند، تکذیب کردن یکدیگر و .  لهذا بر آن شدم که هر چند کوتاه در حد بضاعت مطلبی را یاد آور شده و پیشنهادی جهت برون رفت از وضعیت نا خوشایند حاکم بر جامعه ی مطبوعاتی شهرستان تقدیم بدارم. باشد که عزیزانی که ناخود آگاه در خلاف جهت آب شنا می کنند، بیدار و یکدلی، یکرنگی و همدلی را اول جهت خانواده مطبوعات و ثانی جهت مردم خوبمان هدیه نمایند.

پر واضح است اهمیت و کاربرد اخلاق در حرفه ی خبرنگاری در نزد هیچیک از بزرگواران فعال در این عرصه پوشیده نیست؛ خبرنگار در اوج روابط اجتماعی، فرهنگی و سیاسی قرار دارد. بنابراین اخلاق برای کسانی که در صحنه‌ های کلیدی و حساس قرار می‌گیرند، بسیار لازم‌تر است. خوش‌ اخلاقی یا بد اخلاقی کسی که در کسوت خبرنگار ی حضور دارد، بیش از هر کس دیگر اهمیت دارد و در جامعه منشأ اثر است. ورود به عرصه اطلاع رسانی  که بیشترین قرابت را با حوزه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دارد اگر بخواهد با انگیزه الهی باشد، جز با ایثار ممکن نیست. چون در میدان اطلاع رسانی شما برای خودتان کار نمی کنید. بلکه زمینه را برای کار و رشد دیگران و کل جامعه فراهم می کنید.

معمولا سربازان خوش اخلاق عرصه اطلاع رسانی کسانی هستند که با انگیزه‌ی الهی وارد شده باشند. کسی که در این وادی و وادی سیاست وارد می شود، معمولا آدم‌ با عرضه‌ای است. چنین انسان با عرضه‌ای علی ‌القاعده ایثارگری کرده است. در غیر اینصورت ورود او به این معنی است که در عرصه رسانه ای منفعتی گیرش می‌آمده که در سایر عرصه ها نمی‌آمده و حضور منفعت طلبانه در عرصه‌ی رسانه ای  بداخلاقی است.

افراد بی ‌عرضه و کسانی که توان هضم بعضی از نا ملایمات را نداشته باشند، هر چند آدم ‌های خوبی باشند نباید به عرصه‌ ی رسانه راه پیدا کنند و الا کار جامعه را مختل خواهند کرد. بنابراین فعالان عرصه رسانه اکثرا عناصر  خوش ‌اخلاق و آدم ‌های با عرضه ‌ی ایثارگر هستند.

 بر این باورم که در شهرستان با صفای شاهرود اغلب فعالان در این عرصه به دلیل رسیدن به مطامع شخصی وارد میدان نشده اند و نیت‌ های بهتری دارند و این نقطه‌ی خوب را باید دید. اساساً باید توجه داشته باشیم که هر اصلاحی و از جمله اصلاح جامعه بدون دیدن ویژگی‌های مثبت موجود ممکن نیست. حتماً باید ویژگی ‌های مثبت موجود را دید و شکر آن را بجا آورد.

 اما دوستان خوب خبرنگارم اگر خوب دقت کنیم، رواج بد اخلاقی سیاسی و رسانه ای در جامعه ما در حال رشد است. در این اوضاع که دارای نا خالصی ها و ناهنجاریهای فراوان است، اگر شما هم در جهت تقویت و رواج بد اخلاقی های سیاسی و رسانه ای بدون ملاحظات رسالت اصلی حرکت کنید، دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود.

نقش  شما بعنوان خبرنگاران رسانه‌ها ی محلی در رواج  و یا اصلاح بد اخلاقی سیاسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. عنصر موثر در اصلاح بد اخلاقی‌ها، رسانه ‌ها هستند؛ اعم از روزنامه‌ها، مجلات و سایت‌ ها. رسانه ‌ها هم می‌توانند آتش بیار معرکه باشند، هم می‌توانند آبی بر روی آتش باشند. رسانه‌ ها قرار است بین سیاسیون داوری کنند. داور باید متین ‌ترین فرد داخل میدان باشد. داور نباید خود اسیر عارضه ی بداخلاقی گردد.

رسانه باید آبروی خودش را در این ببیند که محسنات و معایب همه را ببیند. غیرت رسانه‌ای یک رسانه نباید به او اجازه دهد که در مورد عیوب رقبای خود مبالغه کند و از خوبی‌ هایشان سخن نگوید.

دوستان خوبم جناب آقای امینی، ایمانی، رضائیان و دیگر عزیزان، باور کنید اهمیت هم اندیشی و تلاش در جهت توسعه ی شهرستان والاتر و لذتبخش تر از حضور چند صبا در خانه ی مطبوعات استان می باشد. بیائید بار دیگر با گردآمدن در یک جلسه ی آشتی کنان، گلایه ها وکینه ها را به باد فراموشی سپرده و حقارت را به کسانی که آتش بیار معرکه می باشند، نثار کنید. بنده بعنوان کوچکترین عضو خانواده ی شاهرودی آمادگی خود را جهت میزبانی این نشست در دفتر مجمع تحول و توسعه و مطالبات مردمی شهرستان با حضور تمامی خبرنگاران محلی اعلام می دارم امیدوارم با اجابت این دعوت خاضعانه، نشاط و همدلی را در خانواده ی خبرنگاران محلی شاهد باشیم.

عاقل آن است که اندیشه کند پایان را.
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ چهارشنبه 22 آذر 1391 ] [ 01:23 ق.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - آبی اندک باید بر روی آتش ریخت - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - آبی اندک باید بر روی آتش ریخت - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=