تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

بسم الله الرحمن الرحیم  

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن جَاءكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَیَّنُوا أَن تُصِیبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِینَ(سوره مبارکه حجرات آیه ۶( 

اى كسانى كه ایمان آورده‏اید، اگر دروغگویى برون شده از فرمان خداى، به شما خبرى آورد، نیك بررسى كنید تا مبادا نادانسته به مردمى آسیب رسانید، و آنگاه بر آنچه كردید پشیمان گردید.

از خدا جوییم توفیق ادب                      بی ادب محروم ماند از لطف رب

این روزها به تجربه دریافته ام که سایتی سفارش نویس و تحت حمایت به صورت سازمان یافته و در پوشش دفاع از تکیه زنندگان بر کرسی قدرت بر آن است چنان هزینه انتقاد از عملکرد مدیران ارشد شهرستان و بعضی از خواص را بالا ببرد تا کسی جرات نکند، زبان بگشاید یا قلم به دست گیرد و از ناکارآمدی آنان انتقاد نماید و اگر کسی چنین کرد و از خطوط قرمز آقایان عبور نمود، چنان آتشی از طریق بنگاه تبلیغاتی اربابان خویش یا همان سایت راه اندازی شده با حمایت و مساعدت مسئولین  بر سرش می ریزند که عبرت سایرین شود. 

این روزها که هرگاه در انتقاد از عملکردها و نا کارآمدی ها نوشتم و بلافاصله به تهمتی نواخته شدم، دریافته ام که برای حضور در این عرصه باید دائما شهادتین بر لب باشد تا به ارتداد و خروج از دین آلوده نشوی و کارنامه اعمالت را نیز دائما در جیب نگاه داری که متهم به برهم زدن وحدت و وفاق و یا احیانا عبور از خط قرمز آنان که همانا انتقاد به افراد خاص می باشد، نشوی. متاسفانه مجیزگویان، به جای آنکه به نقد و بررسی آنچه نوشته و گفته می شود، بپردازند؛ پرونده سازی و فحاشی را آغاز می کنند و به طرفه العینی این توصیه مبارک مولای متقیان حضرت علی (ع) را به کناری می نهند که « انظر الی ما قال و لا تنظر الی من قال» .

کوتوله هایی که تنها به دنبال این هستند که رفتارشان باب میل زمانه و مورد پسند خواص و متولیان امری باشد که چتر حمایتی خود را بر سرشان گسترانیده اند.

رفتارها یی که باعث شود نام و نان و اسم و رسمشان بالاتر از دیگران و خیالشان از حیث گرفتاری‌های روزمره تا حدی راحت باشد.

آدم‌های نان به نرخ روز خوری که به هیچ عقیده و اندیشه‌ و مرامی پای‌بند نیستند. جریان‌های حاکم بر جامعه‌ی خود را بدون دلیل می‌پسندند و اهل انتقاد کردن و انتقادپذیری نیستند. حتماً آقا بالاسری دارند و آن ‌چه را می ‌بینند و می ‌شنوند و در اطرافشان می‌گذرد، فقط تأیید می‌کنند. دغدغه‌ی بیکاری، اعتیاد و معضلات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... را ندارند و حتی باندبازی ‌های مرسوم، کهنه‌ و پوسیده هم آزارشان نمی‌دهد. فقط با وزش بادهای پیروز در حرکتند‌ و با هر سازی می‌رقصند. از این شاخه به آن شاخه می‌پرند تا حاشیه‌ی امنی بیابند، درآمدی داشته باشند و به نوایی برسند. دلشان به عکس های یادگاری خویش با اربابان و نوچه هایشان خرسند است. نان به نرخ روز خوردن، دو عامل می‌خواهد تا شکل بگیرد: اول داشتن روحیه‌ی تعریف و تمجید و چاپلوسی که از ویژگی‌های فردی برخی آدم‌هاست‌ و دوم وجود چاپلوس ‌پروری و پایین ‌آوردن شأن انسان در جامعه.

سفارش نویسان نشسته بر سفره ی اهالی قدرت و ثروتی که حاضر نیستند مردانه در یک مناظره حاضر و در دفاع از عملکرد کسانی که نقش ارگان مطبوعاتی اشان را ایفا می نمایند، برآیند.

بالاخره تاریخ قضاوت خواهد کرد که چه کسانی نامشان در لیست خادمین و چه کسانی نامشان در لیست خائنین به مردم شهرستان درج خواهد شد. تاریخ خواهد نوشت مدعیان دروغگو چه کسانی می باشند و چه کسانی با مجیزگوئی و غبار آلود کردن فضا در پی تطهیر حامیان مادی و معنوی خویش می باشند. علی(ع) فرمود: ان الحق و الباطل لایعرفان باقدار الرجال اعرف الحق تعرف اهله، و اعرف الباطل تعرفه اهله: حق و باطل را با میزان قدر و شخصیت افراد نمی‌شود، شناخت. این صحیح نیست که تو اول شخصیت‌هایی را مقیاس قرار دهی و بعد حق و باطل را با این مقیاس‌ها بسنجی. فلان چیز حق است چون فلان و فلان با آن موافق‌اند و فلان چیز باطل است چون فلان و فلان با آن مخالف. نه، اشخاص نباید مقیاس حق و باطل قرار گیرند. این حق و باطل است که باید مقیاس اشخاص و شخصیت‌ آنان باشند. یعنی باید حق شناس و باطل شناس باشی نه اشخاص و شخصیت ‌شناس، افراد را با حق مقایسه کنی اگر با آن منطبق شدند، شخصیتشان را بپذیری و الا نه.

کلام آخر اینکه دوستان سفارش نویس باید در نوشته های خویش این مهم را در نظر داشته باشند که ترفند بازار مسکری آقایان راه به جائی نخواهد برد. حرکت پیش رو به مثابه راننده قطاری است که نه مفتون کف و سوت‌های بچه‌ها می‌شود و نه به سنگپرانی و فحش‌های آنان جواب می‌دهد.
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ شنبه 28 بهمن 1391 ] [ 09:46 ق.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - تاریخ قضاوت خواهد کرد - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - تاریخ قضاوت خواهد کرد - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=