تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::


واقعیت تلخ و ناخوشایندی  که در اکثر بخش های ساختار مدیریتی شهرستان ما هویدا می باشد این است که مدیران و مسئولین ما فکر می کنند که برای مطرح شدن در عرصه مدیریت و یا جا گرفتن در لیست مدیران توانمند باید پول و بعبارتی اعتبار وجود داشته باشد. به همین دلیل است که وقتی به آنها مراجعه می نمایی و یا با نقد فعالیت ها و خروجی هایی که داشته اند آنها را در منگنه پاسخ قرار می دهی که چرا کاری متناسب با شان و منزلت شهرستان در حال انجام نمی باشد و یا اینکه در طول دوران مدیریت آنها انجام نشده است، می گویند که بودجه کافی در اختیار نداریم تا فعالیتی باب میل مردم و بر اساس نیازمند های جامعه به انجام برسانیم.

اما زمانیکه به ایشان گوشزد می کنی که در تمام روزنامه ها و صدا و سیما و سایت های خبری صحبت از این است که دولت برای هر پیشنهادی که مدیران داشته اند و مفید بوده اعتبار و بودجه کافی اختصاص داده است و یا در سفر های استانی هر طرحی را که مدیران داده اند، تصویب نموده و برای محل اعتبارات آنها فکری شده است، پاسخ  روشن و قانع کننده ای ارائه نمی دهند. یعنی نمی توان از سکوت آنها به این باور رسید که دولت نداده و از سوی دیگر نمی توان به این باور رسید که مدیران طرح و برنامه ای برای جذب امکانات نداشته اند!!

مگر امکان دارد و یا باور کردنی است  که کسی را برای مدیریت یک سازمان انتخاب نمایند و برای واگذار نمودن اختیارات لازم او را از دالان های تو در تو عبور دهند و آنگاه او برای اداره کردن سازمان خود طرح و برنامه نداشته باشد؟ به هر حال شرایط فعلی موجود در شهرستان شاهرود هم از این قسم برنامه هاست. زیرا به هر سویی از آن که توجه می نمایی پروژه و طرح قابل بحثی که بتواند گره گشای طلسم بیکاری در سطح شهرستان باشد، مشاهده نمی نمایی. ولی در همین حال می شنوی و یا خبر دار می شوی که در مرکز استان مسئولان مثل تراکتور کار می کنند و در هر گوشه ای از آن برنامه و طرحی در دست اقدام می باشد.

اما اگر از این مباحث کلی بگذریم و به موضوع خودمان توجه کنیم، متوجه می شویم که نماینده شاهرود راه گذر از کمبود های موجود در ساختار شهرستان را در جذب سرمایه گذار می دانند و هرگاه که می خواهند گزارشی از عملکرد های خود ارائه بدهند، می گویند که من فلان سرمایه گذار را به شاهرود آورده ام یا فلان کار خانه را در حال ساخت و بررسی داریم و در صورت ناکامی نیز می گویند، سرمایه گذار را فراری دادند. این در حالیست که ایشان باید بگویند که من برای راه اندازی فرآیند توسعه در شهرستان با انتقال این ایده، طرح و یا برنامه دولت را برای زمینه سازی فلان تغییر در داخل شهرستان مجاب نمودم و یا مقدار بودجه ای را برای ایجاد تغییر در حوزه مثلا کشاورزی و یا صنعت از طریق دادن فلان ایده جذب نمودم. به هر حال اگر امروز که از در و دیوار شهرستان در زمینه های مختلف مشکل می بارد، فکر سریع و کاملی به انجام نرسد، ممکن است که به زودی در شاهرود فقط بحران آب کشاورزی با توجه به خشکسالی حاکم و فقر صنایع اشتغالزا فاجعه بیافریند و این  تنها به خاطر آن است که ما به جای ایجاد زمینه تولید فکر متعالی و سازمان یافته و استفاده از سرمایه ی انسانی خلاقی که بتوان از طریق آن ضمن دست یابی به فهم مشکلات و راه های برون رفت از آنها را نیز پیدا نمود، عملا خود را به درخت معجزه سرمایه، آویزان نموده ایم که خود آن هم در بسیاری از موارد برای ما مشکل آفرین شده است.
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392 ] [ 05:19 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - شاهرود در آینه توسعه (3) - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - شاهرود در آینه توسعه (3) - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=