تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

یکی از عناصر مفقوده در جهت رشد و پیشرفت در هر منطقه ای، محروم بودن مردمان آن دیار از وجود شاه کلیدی تحت عنوان همگرایی و وفاق و اجماع نخبگان آن جامعه پیرامون بررسی راهکارهای پیشرفت و توسعه ی همه جانبه می باشد.

شهرستان شاهرود نیز علیرغم برخورداری از افراد فرهیخته و متعهد، متاسفانه از جمله مناطقی می باشد که عدم پیشرفت و عقب ماندگی اش زائیده ی تفکرات بعضا سنتی و وراثتی می باشد و بزرگان و ریش سفیدان آن نیز نه تنها رغبتی جهت ایجاد همگرایی و وفاق نداشته اند، بلکه در مقاطعی موجب تنگ کردن حلقه ی همگرایی و وفاق گردیده و شاید هم تداوم حاکمیت و قدرت نمائی خویش را در وجود هرج و مرج، بی تفاوتی نخبگان، باری به هر جهت بودن مردم و بعبارتی سر در لاک خویش داشتن عوام الناس و حتی خواص نخبه احراز داشته اند.

با آنچه که مقدمتا عرض شد، بنظر می رسد یکی از راهکارها جهت سم زدائی این تفکر غلط در حال حاضر با توجه به در پیش بودن فرصت انتخابات تبدیل آرمان‌های انقلاب به مطالبه افکار عمومی وفراهم نمودن زمینه ی رشد و آبادانی در فرصت انتخاباتی، ایجاد مجمع مشورتی با هدف ایجاد همگرایی و وفاق باشد.

بر این باورم که اگر آرمان های انقلاب به مطالبه افکار عمومی پیوند زده شود، حرکت سیاسی یک امر انحصاری برای عده ای از سیاسیون نخواهد بود، بلکه وظیفه تک تک کسانی است که در این عرصه توان و تاثیری دارند. امروز به غلط پدیده ای تحت عنوان فعالیت سیاسی پدیده ای زشت و کثیف، ترویج و افراد بعضا انقلابی سه آتشه که برای خود رسالتی دینی، معرفتی، فرهنگی و ... قائلند نیز ورود در فعالیت سیاسی را دون شان می دانند. در صورتی که به تأسی از الگوهای دینی و انقلابی، ورود هوشمندانه و پر قدرت در عرصه سیاست نیز همچون فعالیت فرهنگی، دینی  یک تکلیف اجتناب ناپذیر می باشد و بی توجهی به آن به معنای خالی کردن میدان تکلیف شرعی است. بنابراین نیرو های ارزشی و تمامی دلسوزان شهرستان باید با تامل دقیق در مبانی و نیز شکل حرکت سیاسی خود، هویت مستقل سیاسی خویش را بازیافته و در انتخابات به عنوان یکی از عرصه های جهاد و امر به معروف و نهی از منکر، فضای عمومی را مخاطب حرکت خویش قرار دهند و از تقلید کورکورانه از کسانی که حیات اجتماعی خود را خلاصه در بی تفاوتی و نگاه به اندیشه های غلط خویش می دانند، پرهیز نمایند.

 

امام علی (علیه السلام) می فرماید:

 «یُستَدَلُّ علَی اِدبارِ الدّوَلِ بأربع: تضییعُ الأصول، و التمسّک بالفروع، و تقدیم الأراذل، و تأخیر الأفاضل»

چهار چیز نشانه نگون بختی حکومت‌ هاست: فروگذاشتن اصل‌ ها، اهمیت دادن به فرع ‌ها، جلو انداختن افراد فرومایه و عقب نگه داشتن افراد برتر و شایسته.

 

خلاصه این که انتخابات پیش رو باید بستر و بهانه ای برای رشد فکری و فرهنگی جامعه باشد نه ابزاری تنها برای ارتقای رتبه چند نفر که پس از انتخاب شدن نیز بی اعتنا به آگاهی و مطالبه و نظارت مردمی، کار خود را بکنند. تنها در صورتی تحقق این نگاه رشد محور است که مجمع مشورتی ایجاد همگرایی و وفاق بطور جدی شکل گیری و با تاسی به فرمایش زیبای امیر مومنان اصل را که همانا در گرو همگرایی و وفاق می باشد را بعنوان یک معیار قرار داده و در انتخابات پیش رو شورا ی شهر، افراد برتر و شایسته را که حاصل بررسی پیرامون آنان تیمی کارآمد باشد را انتخاب و به جامعه معرفی نمایند. مطمئنم اگر پیشنهاد پیش رو عملیاتی شود این مهم بعنوان یک رخداد تاریخی قابل ستایش در تاریخ شهرستان ثبت خواهد گردید.
طبقه بندی: انتخابات، 
[ شنبه 4 خرداد 1392 ] [ 09:02 ق.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - همگرایی و ایجاد وفاق کلید مفقوده ی رشد و آبادانی شاهرود - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - همگرایی و ایجاد وفاق کلید مفقوده ی رشد و آبادانی شاهرود - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=