تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::


خواستم در بحبوحه ی برگزاری انتخابات، مهر سکوت اختیار و بیشتر در جهت خلق حماسه ی سیاسی که دل رهبری را شاد کند و موجب شرمندگی بدخواهان شود، متمرکز شوم. لیکن عملکرد هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر که مسئولیت اصلی آن بر عهده ی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی می باشد، مرا بر آن داشت که پیرامون عملکرد ضعیف و بعضا نماینده محوری به جای خدا محوری که در مطلب ارائه شده تحت عنوان خادم و یا خائن مردم ارائه نموده بودم، انتقادم را به اقدام مصلحت اندیشانه هیات نظارت پیرامون تایید عناصر رد صلاحیت شده در هیات اجرائی با صراحت عنوان بدارم. فراموش نکردیم نماینده شهر در انتخابات 90 ضعف مدیریت ها و حتی بر شکست شدن شرکت نیکوفرد را ناشی از تایید مدیریت ها توسط اداره اطلاعات به دروغ تبلیغ و بعبارتی اداره اطلاعات را در جایگاه یک متهم تبلیغ نمود و این حرکت و رفتار غیر اخلاقی وی نیز چیزی جز رقابت فرد بازنشسته ای از این مجموعه ی خدوم نبود.

و یادمان نرفته است که در اولین اجتماع خود بعد از پیروزی انتخابات در تالار شقایق های دانشگاه همانند طوفانی کوبنده یا به قول بعضی از سایت های مجازی با سخنی از جنس حسینی بر سر مدیریت شهری و شورای شهر فریاد و مبادرت به تهدید نمود. اما چه شد که علیرغم ارائه مستندات از ناحیه ی مرجع صلاحیت دار در تایید صلاحیت بعضی از افراد رد صلاحیت شده اقدام شد. چگونه شد بدون توجه به اسناد و مدارک ارائه شده مبادرت به امر وتو گردید و بقولی مصلحت فردی بر مصلحت مردم ترجیح داده شد. آیا این اقدام و نادیده گرفتن هشدارهای امنیتی و مستندات ارائه شده پیرامون سوابق سوء افراد در ذهن ها امر نمک گیر شدن را متبادر نمی نماید؟ آیا اینگونه تعبیر نمی شود که فعالیت آنها در ستاد انتخاباتی نماینده در سال 90 علیرغم عضویت اجرائی بعضی از آنها در هیات اجرائی و ... موجب گردیده است که امروز جهت خدمات بی شائبه خویش اجر و مزد ی در خور توجه که همانا مهر تایید بر امر صلاحیت آنها می باشد، دریافت نموده اند؟ آیا می توان با مصلحت اندیشی ریشه ی سوء مدیریت ها را خشکاند و موجب تقویت مراجع صلاحیت دار و امنیتی گردید؟ نادیده گرفتن هشدارهای امنیتی با چه توجیه و انگیزه ای؟ چرا باید خود را مدیون افراد نالایقی کنیم که نتیجه ی آن خسران جبران ناپذیری را هم در این دنیا و هم در آن دنیا  بدوا متوجه خود ما نماید و ثانیا تکرار ظلم بر موکلین و مردم مظلوم شهر؟ بر این باورم که ضعف کلی قوانین حاکم در امر انتخابات شورای شهر، وجود هیات نظارتی متشکل از نمایندگان منتخب از سوی نماینده و یا بعبارتی نزدیکان و همراهان نماینده که فاقد هرگونه صلاحیت حقوقی و قضائی در بررسی جرائم و سوابق سوء بر اساس اسناد ارائه شده از ناحیه ی مراجع صلاحیت دار می باشند، است و قطعا تا زمانی این مهم نیز از جمله اختیارات مرجعی بی طرف همانند شورای نگهبان نباشد، ملت متضرر و نمک گیر شدن نمایندگان و بده و بستان های انتخاباتی مانع هر گونه انتخابات سالم و بسته شدن راه نفوذ افراد فاقد صلاحیت به پارلمان محلی خواهد گردید.

به هر تقدیر نگارنده در پایان امیدوار است تا قصه نمک گیر شدن به شکلی پایان یابد تا ضمن حفظ شآن و منزلت خویش، مانع رسیدن سودجویان به مقاصد اقتصادی، سیاسی و ... شوند. چون نباید گذاشت رأی مردم که هر کدام دارای ارزش بالاییست در برابر حراجی های تزویر و ریا به بهای اندک به فروش گذاشته شود و صاحبان قدرت و ثروت و مجیز گویان جامعه آن را به تاراج ببرند.
طبقه بندی: انتخابات،  عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ یکشنبه 12 خرداد 1392 ] [ 11:04 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - وقتی نماینده نمک گیرمی شود - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - وقتی نماینده نمک گیرمی شود - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=