وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::


جناب دكتر به عنوان عضوی از اعضای كمیسیون امنیت ملی و مرتبط بودن تحصیلات عالیه شان با استرانژی های گوناگون، سیاسی، نظامی، مدیریتی و... قطعا با استراتژی قورباغه ای كه الگو گرفته از طبخ غذای فرانسوی ها است، آشنا می باشند.

آمده است فرانسوی ها، در الگوی غذائی خود، برای طبخ قورباغه، روش متفاوتی دارند: آنها قورباغه را کباب نمی کنند، بلکه آن را در دیگ مملو از آب سرد قرار داده، و آن دیگ را روی آتش قرار می دهند. قورباغه، موجودی دوزیست و خونسرد است، و بدن آن روشی متفاوت برای گرم کردن خود ندارد. این موجود، اگر یکباره به درون دیگ پر از آب جوش پرتاب شود، متوجه گرما شده و واکنش نشان می دهد. اما زمانی که درون دیگ آب سرد قرار داده می شود و آب درون دیگ به مرور به نقطه ی جوش می رسد؛ او خیلی دیر متوجه این تغییر دمای اطراف خود شده و بدین ترتیب زنده زنده، آب پز می شود.

دلیل این مسأله این است که قورباغه فاقد حساسه های لازم به هنگام دریافت تغییرات دمائی اطراف، مبتنی بر خط قرمز بقاء خود می باشد: در واقع ساختار بدن قورباغه بگونه ای است که نمی تواند خط قرمز دمائی بقاء خود را تنظیم نماید. بدن آن، آرام آرام خود را با تغییرات مثبت - گرمائی - دمای اطراف خود بگونه ای منطبق می کند که دمای درون و بیرون هماهنگ گردد؛ اما برای این انطباق، خط قرمز و آستانه ی تحمل ندارد: منفعلانه، مدام به این انطباق دمای درون بدن خود با بیرون ادامه می دهد، تا اینکه زنده زنده، با تسلیم خود به این روند «انطباق» بپزد.

جناب دكتر باید به این نكته توجه داشته باشند؛ درست است همانگونه كه خود بارها و بارها فرموده اند اگر سخن از استان شاهوار به میان می رود به دنبال نگاه متوازن هستیم. اما به این نكته ظریف دقت نداشته و ندارند كه به علت بی اعتمادی صورت پذیرفته طی سالیان گذشته و شنیدن سخنرانی ها وشعارهای بی عمل دیگر سنسورها نسبت به بالا رفتن دما و تغییرات انجام شده بدلیل فقدان حساسیت های لازم از سوی مردم به صدا در نمی آید؟ به عبارتی توازن و نامتوازن به واژه ای خنثی مبدل گردیده است.

رفتار، عملكرد و استراتژی توسعه و پیشرفت شهرستان از ناحیه ی مسئولین و بزرگان شهرستان، طی سالیان گذشته شباهت زیادی به استراتژی قورباغه ای داشته، به گونه ای كه  مردم ما بدون اینكه تغییرات محیطی خویش را احساس كنند آب پز كه چه عرض كنم كباب می شوند ولیكن توان تنظیم خط قرمز بقاء خویش را ندارند.

استراتژی كه القاء گر آن به جامعه خودمان بوده ایم و از قضا بهره  و پیروزی آن متوجه مركز استان گردیده است. امروز بعد از اینكه استراتژی قورباغه ای تحمیل شده از ناحیه ی مسئولین و بزرگان شهر بدلیل شعارهای پوچ و كوبیدن بر طبل های تو خالی، پاره كردن روبان ها و كلنگ زنی های بی حاصل و فهرست كردن پروژ های دهن پر كن كار ساز و مبدل به منفعل شدن مردم گردیده است. می خواهیم استراتژی تهاجمی را تحت عنوان استان شاهوار پی بگیریم. بنده از اینكه این اتفاق میمون و مبارك حاصل شود نه تنها نظر مخالفی نداشته و ندارم اما سخن من این است نكند كه این استراتژی مكمل استراتژی قورباغه ای گردد؟

نكند مردم ما منفعلانه خود را با شرایط تحمیلی انطباق داده و خود را تسلیم  قضا و قدر بشر ساخته نمایند؟ امروز مركز استان طالب این است كه ما كماكان اسیر استراتژی قورباغه ای باشیم و آنان این فرصت را غنیمت شمرده و بربایند آنچه را كه ما محقش هستیم. دیروز لایق قطب صنعتی بوده، امروز اعتبارات بخش كشاورزی را بلوكه می نمایند. دیروز دانشگاه فرهنگیان، امروز پردیس دانشگاه بین الملی. دیروز صنعت خودروسازی و امروز دانشگاه صنعتی و ...

جناب دكتر با عرض معذرت، بطور شفاف و صریح اعلام نمایند بزرگان و مسئولین شهرستانی كه بصورت منسجم ایشان را در جهت رسیدن به آرمان استان شاهوار یاری می دهند چه كسانی هستند؟ ستاد پیگیری موضوع چه نام و نشانی دارد؟ طرح و برنامه تدوین شده دارای چه ساز و كاری می باشد؟ انصافا اگر چنین ساز و كاری وجود خارجی دارد بسم الله. ما هم با تمام قوا همراهیم. اما اگر چنین ساز و كاری وجود ندارد و كسی از بزرگان پر ادعای شهرستان چه مقیم و چه غیر مقیم حاضر نیست خود را برای مردم هزینه كند، لطفا بیائیم از اقداماتی كه موجب انفعال بیشتر جامعه می گردد، بپرهیزیم و با طرح صادقانه وضعیت موجود، در جهت خارج كردن مردم از حالت انفعال تلاش مجدانه نمائیم. چرا كه لازمه به كرسی نشستن خواسته های به حق، به صدا در آمدن سنسور ها از سوی مردم، مشاركت نخبه گان و فرهیخته گان جامعه در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها و دست كشیدن از مدیریت قورباغه ای  مسئولان می باشد.
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ چهارشنبه 16 مرداد 1392 ] [ 02:13 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - سخنی با جناب دکتر جلالی نماینده محترم شهرستان - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - سخنی با جناب دکتر جلالی نماینده محترم شهرستان - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic