وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

هفته دولت، یك فرصت مغتنم دیگری هم هست برای نقد و اصلاح عملكردها به شكل صحیح.( مقام معظم رهبری )

هشتم شهریور ماه سال 1360 بود كه منافقین در پی ترورهای خود كه از تیر ماه همان سال به صورت زنجیره ای و با خیال خام از بین بردن نظام مقدس جمهوری اسلامی آغاز كرده بودند، ساختمان نخست وزیری را نشانه گرفتند تا با به شهادت رساندن پایه گذار دولت مكتبی و نخست وزیرش،‌ خیمه قوه مجریه را ویران سازند. هر چند در این اقدام تروریستی رجایی و باهنر، رییس جمهوری و نخست وزیر وقت به شهادت رسیدند، اما امام خمینی (ره) در پیامی اعلام داشتند كه هر پرچمی كه بر زمین می افتد فردی دیگر پرچم را بر داشته و راه را ادامه می دهد.

هم اكنون 32 سال از اقدام منافقین می گذرد اما نه تنها خیال باطل منافقین عملی نشد بلكه نظام جمهوری اسلامی روز به روز قوام بیشتری یافت و همه ساله در یادبود شهادت خدمتگزاران ملت، از دوم شهریور ملت و دولت یك هفته را به ارزیابی عملكرد قوه مجریه و كارنامه افتخارات كسب شده و تجلیل از خدومان می نشینند.

هفته دولت ضمن اینكه هفته ی باز خوانی تلاش های خدمتگزاران خدوم مردم و ارج نهادن به تلاش های بی منت می باشد از سوی دیگر فرصت مغتنمی هست  برای نقد و اصلاح عملكردها به شكل صحیح.

آنچه كه تا كنون در هفته دولت در شهرستان شاهرود مغفول مانده است عدم ارائه عملكرد ادارات و سازمانهای دولتی بصورت تفكیك شده و شفاف می باشد. ارائه عملكردی كه می تواند مورد نقد و بررسی كارنامه سالانه مدیران اجرایی و در راس آن فرماندار و در سطح كلان تر، استاندار و مدیران كل قرارگیرد.

متاسفانه در هفته دولت تنها چیزی كه مورد توجه قرار نمی گیرد ارائه گزارش عملكرد منصفانه وشفاف می باشد و از همه اسفناك تر قرار گرفتن مدیران در جایگاه منتقد و بهانه كردن عدم تخصیص و یا عدم پرداخت اعتبارات.

آنچه كه در رسانه ها آمده است، فرماندار محترم شهرستان شاهرود كمبود اعتبار در ماههای گذشته برای پروژه های عمرانی و حتی برخی طرح های مهر ماندگار در شهرستان شاهرود را از دلایل افتتاح نشدن این پروژه ها ذكر كرده است و برنامه های هفته دولت را برگزاری یادواره شهدای دولت، غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهداء، دیدار با امام جمعه و خانواده های معظم ایثارگران و شهدای دفاع مقدس و بهره برداری و افتتاح چند طرح عمرانی در شهرستان شاهرود و بخش های تابعه و تجلیل از كارمندان نمونه اعلام نموده است.

بنظرمی رسد بجز افتتاح چند طرح عمرانی مورد نظر جناب فرماندار كه احتمالا شفاف سازی پیرامون آنها تا روز افتتاح از اسرار می باشد مابقی برنامه ها گر چه امری ارزشی تلقی می گردد، برنامه های روتین و سنت شده ای می باشد كه همه ساله مورد توجه بوده است.

فرماندار محترم با طرح موضوع كمبود اعتبار در ماههای گذشته اقدامی فرار به جلو را برای پاسخگوئی به امر عدم اجرای پروژه های مصوب و نیمه تمام وعملكرد ضعیف خود و همكارانشان در ادارات و سازمانها برگزیده است.

اولا آقای فرماندار:

  •  شما مجری قانون هستید نه منتقد که انتقاد کنید.
  •  شما باید پاسخگوی چرائی ها باشید.
  •  شما باید علت عدم اختصاص و كمبود اعتبار را بیان كنید.
  •  شما باید علت عدم رشد صنعت ومعدن و موضوع اسفناك اشتغال وبیكاری را حلاجی كنید.
  • شما باید علت عدم توازن در اجرایی شدن مصوبات دولت در سطح استان را موشكافی و به اطلاع مردم برسانید.

آقای فرماندار دریغ از یك موضع گیری شفاف شما بر علیه بی عدالتی ها تحمیل شده بر شهرستان، شهرستان شاهرود بواسطه عملکرد ضعیف مدیرانش سالهاست دچار خواب رفتگی و رکود شده است به شکلی که تحول و پویایی برای مردمان این دیار چیزی شبیه رویا شده است و حسرتی پر از اندوه.

آیا عدم تخصیص اعتبار و كمبود در همین چند ماه اتفاق افتاده است؟ و آیا كمبود اعتبار تنها متوجه شهرستانی است كه شما در راس امور اجرائی اش قراردارید و دیگر شهرستانها معضل شما را ندارند؟ آیا در این شهرستان تنها یك نفر و آنهم نماینده شهرستانش باید فریاد گر بی عدالتی ها باشد؟ آیا سكوت شما بیانگر سنگر گرفتن شما در پشت سرنماینده نیست؟آیا اینكه در هفته دولت كارناوالی از مدیران و دیگر افراد حقیقی و بعضا حقوقی به جهت بازدیدهای آمده در برنامه اعلامی و یا افتتاح چند پروژه بی نام و نشان فسقلی كه بیشتر حكم سیاحت و اردوی تفریحی را دارد به را ه بیافتد، پاسخی معقول و منطقی به مردم ولایتمدار این شهرستان است؟

هرچند که شهرستان شاهرود در تاریخ خود تا آنجا که من به یاد دارم بندرت شاهد تغییرات مثبت در بخش توسعه اقتصادی، عمرانی و . بوده است اما به نظر می رسد میزان این رکود در دوره فرمانداری شما از شدت بیشتری برخوردار است. اگر چنین نیست فرصت را غنیمت شمرده و در پیش از خطبه های نماز جمعه تلاش ها و فعالیت ها و كارنامه مدیران اجرایی خود رادر جهت توسعه وعمران شهرستان و رفع بیكاری و معضلات گریبانگیر این مردم مظلوم ارائه دهید.

جناب فرماندار محترم، بیائید برای اولین بار مدیران ادارات و سازمانها را موظف به ارائه كارنامه عملكرد خود در طی یك سال گذشته نمائید و در اجتماعی عمومی آنها را وادار به پاسخگوئی نمائید و خود صف شكن باشید. بیائید خدمات ریز و درشت خود را لیست كرده در اختیار رسانه ها قرار دهید. ازظلم روا داشته به این مردم بگوئید. از پروژه های زمینگیر شده و مصوبات اجرا نشده و مدیران نا كارآمد بگوئید. بیائید به جای تقدیر از مدیران و كاركنان نمونه، شر مدیران و كاركنان نا كارآمد را از سر مردم كم كنید و تقدیر به جا را به مردم واگذارید.

جناب فرماندارمحترم روزگار به سرعت در حال گذار است و مدیران ما مدیریت را در برگزاری جلسه و همایش، سخنرانی و مصوبه سازی تعبیر میکنند و ما کماکان باید غصه هدررفت سرمایه ای تجدید ناشدنی به نام زمان را بخوریم. زمان برای شهرستان شاهرود می گذرد در حالیکه هر روزش مانند دیروز و بلکه بدتر از آن است.

جناب فرماندار محترم در هفته دولت مطلوب‌ترین حالت آن است كه كارنامه سالانه را با سند چشم‌انداز بیست‌ ساله و سند توسعه شهرستان واستان مقایسه كنیم كه اگر چنین شود ...

به هر‌رو، هفته دولت است و باید خسته نباشید به شما و همكارانتان و كاركنان بخش‌های دولتی گفت اما امر پیشرفت و تعالی و نیز نامگذاری سال 92 به عنوان سال حماسه سیاسی و اقتصادی كوشش بیشتر و بهتری را از تمامی مجموعه ادرای می‌طلبد.
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ چهارشنبه 30 مرداد 1392 ] [ 08:26 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - نقدی بر عملکرد فرماندار - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - نقدی بر عملکرد فرماندار - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic