وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

حضرت حجت الاسلام حاج شیخ علی سعیدی

با سلام و احترام ،

امروز قریب به دو سال از همت و تلاش در جهت تصمیم گیری و تصمیم سازی حضرتعالی بعنوان لیدر و نماینده ی یک جریان خاص پیرامون  انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی دوره ی نهم مجلس می گذرد. بگذریم که یکی از نگرانی های شما در آن مقطع تلاش جریان اصلاح طلب، کارگزاران و جریانهای دیگری در عرصه سیاسی جهت ورود به مجلس و نقش آنان در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بود و بگذریم از آنچه که از آن زمان تا کنون پشت سر گذاشتیم، هم از شیرینی های آن روز و هم از تلخی های امروز. سخن بنده با حضرتعالی بعتوان نماینده و لیدر بزرگان و تاثیر گذاران همراه شما در انتخابات سال 90  در حوزه ی انتخابیه ی شاهرود  و میامی سخنی سیاسی نیست، بلکه  بحث پیش رو گلایه مندی ام بعنوان یک شهروند  شاهرودی پیرامون  تغییر نگاهتان  و بعبارتی بی تفاوتی تان نسبت به اوضاع آشفته ی فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی دیار مادری، همان دیاری که از تپیدن قلبتان  برایش وعده وعیدها در سال 90 و 91 داده اید ، می باشد.

برادر بزرگوار سخن و سوال بنده از شما این است که چرا از پتانسیل هائی که از آن دم زدید و دم می زنید جهت پیشرفت و توسعه شهرستان استفاده نمی کنید؟ اگر بگویم احتمالا از مشکلات و معضلات حاکم بر شهرستانهای شاهرود و میامی بی اطلاع هستید، سخنی به گزاف گفته ام چرا که با توجه به جایگاه سازمانی و مسئولیت شما در جایگاه نماز جمعه بعنوان امام جمعه موقت قاعدتا گواه بر این مدعا است که به خوبی بر همه ی مشکلات واقفید.

اما چرا بی تفاوت نسبت به اتفاقات حادث شده در این شهرستان از بحث تقسیمات کشوری و چالش های پیش رو گرفته تا افزایش درصد بیکاری، اعتیاد، طلاق، خودکشی، قتل و جنایت و سایر معضلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی.

مگر شما در توجیه جلسات بزرگان شاهرودی در تهران، قم و شاهرود  در مقطع انتخابات 90 نفرمودید که "هدف از اجماع و اجتماع بزرگان شاهرودی، شناسایی و اجتماع نیروهای پرتوان متعلق به این سرزمین و چاره اندیشی برای ارتقای پیشرفت، توسعه و نگرش انقلابی و دینی در مجموعه شاهرود و میامی بوده است" ؟

مگر شما نفرمودید که " بر اساس مجموعه جمعی حرکت می کنیم مجموعه دوستانی چه در اینجا چه در قم و یا تهران حضور دارند و دلشان برای این سرزمین می تپد و می خواهند کاری انجام دهند هر کدام گوشه ای از توانهای قابل توجهی دارند قرار بر این بود این توانها در کنار هم جمع شوند و جویبارهای متفرق در یک جا جمع شود.

با عرض معذرت سکوت و بی تفاوتی شما نسبت به شهرستان شاهرود، بعنوان شخصیت با نفوذ و معنوی جامعه ی شاهرودی و بزرگان و دوستان همراه شما در مقطع انتخابات، ضرب المثل حاجی حاجی مکه را در ذهن ها تداعی می کند. اگر چنین نیست پس کجاست آن همه همت و تلاش؟ کجاست وحدت و یکپارچگی علاقه مندان به سرزمین مادری؟ چرا دیگر شاهد حرکت جمعی جهت پیشرفت و توسعه نیستیم؟ چرا باز علی مانده است و حوضش؟

شاید شما شب و روز دلتان به حال مردمان این دیار می تپد اما دوست دارید تلاش های بی وقفه شما در نزد همشهریان هویدا نگردد، اما مردم خوب ما مستحق این هستند که بازخورد قلب های تپیده شده  احتمالی را ببینند.

آیا به صواب نبوده و نیست که از توانایی های قابل توجه ای که از آن یاد نموده اید جهت پیشرفت و توسعه استفاده گردد؟

آیا جویبارهای متفرقی که با هدایت و دست توانای شما تبدیل به یک سیل خروشان گردید صلاح نمی دانند که اگر شده از دور دستی بر آتش داشته باشند؟

آیا صلاح نمی دانید جهت امیدواری مردم دیارتان از به ثمر نشستن اهدافتان مبنی بر شناسایی و اجتماع نیروهای پر توان متعلق به این سرزمین و چاره های اندیشیده شده از ناحیه ی آنان در جهت ارتقای پیشرفت، توسعه و نگرش انقلابی و دینی در مجموعه شاهرود و میامی گزارشی ارائه نموده و یا حداقل خطبه ای را به آن تخصیص دهید؟

آقا جان، نه تنها کشتی طوفان زده پیشرفت و توسعه در این دیار به گل نشسته بلکه تمامی امید وآرزوها مبدل به سراب گردیده است. سخن بنده سیاه نمایی  نیست، باور کنید واقعیت ها نشان از تلخی تداوم ظلم روا داشته در حق مردمان محروم و مظلوم این دیاردارد.

حاج آقای عزیز، چرا خانم نماینده شاهرودی که در ایام انتخابات تمام نگاهش به مردم زادگاهش بود و از پتانسیل و تمامی بضاعتش در همراهی با اهداف شما بهره جست بعد از انتخابات یادی از دیار مظلومان و شهر سوخته اش نمی نماید؟ چرا از قدرت چانه زنی اش جهت اصلاح امور و رفع مشکلات موجود در این شهرستان استفاده نمی کند؟

چرا استاندار همشهری که دلش در زمان انتخابات برای این شهرستان می تپید. دلش از تپش برای همشهری هایش افتاده است ؟

چرا سرداران عزیزی که در آن روز احساس مسئولیت و احساس خطر می کردند از تیغ بران و ذوالفقار حیدریشان جهت جراحی زخم کهنه این دیار که همانا عدم توسعه و عدم نگرش انقلابی و دینی مد نظر شما  می باشد، استفاده نمی کنند؟

چرا پدران معنوی جامعه تدبیری جهت برون رفت از وضعیت نابسامان فرهنگی و اجتماعی این دیار نمی اندیشند؟

جناب سعیدی عزیز آیا خطر تنها رفتن عده ای کارگزاری و اصلاح طلب به مجلس بود و بعد از آن هیچ خطری بزرگان و متنفذین در این دیار احساس نمی کنند؟

آیا زمان فراموشی مردم فرا رسیده و مردم هم باید همه چیز را فراموش کنند؟  آیا فراموش نمودن مردم حقی است که در قبال خلق حماسه های سیاسی باید متحمل شوند ؟ آیا برای شما ، متنفذین و بزرگان معنوی و سیاسی شهر اینکه شاهرود در آتی نقطعه ای بر روی نقشه نخواهد بود مهم نیست؟ آیا شما تنها مکلف به خلق حماسه سیاسی هستید و حماسه اقتصادی در دایره ی اهداف شما نمی گنجد؟

حضرت حجت الاسلام ، بزرگان شاهرودی ساکن و شاغل در تهران و قم و تکیه زدگان بر اریکه قدرت و ثروت  تا کی باید به خود، همفکران، هم اندیشان، گروه و باند  و منافع فردی پرداخته و تنها فاصله ی خویش با مردم دیارشان را در مقطع انتخابات کم کنند؟

آیا این مردم تنها زمان انتخابات ولی نعمتان نام می گیرند و تنها در آن مقطع مستحق هدایت و از شعور سیاسی برخوردارند؟

جناب سعیدی عزیز زمانی شما و دیگر متنفذین شاهرودی می توانید به شاهرودی بودن خویش افتخار کنید که بفکر اصلاح امور همشهریان خویش و پیشرفت و آبادانی شاهرود باشید. زمانی می توانید بر شاهرودی بودن خود ببالید که از پتانسیل و توانایی  سیل خروشان بزرگان شاهرودی مورد ادعا در پایتخت و قم و شاهرودی های تکیه زده بر اریکه قدرت در سه قوه در جهت پیشرفت و آبادانی شاهرود استفاده بهینه نمائید؟

کم نیستند شاهرودی  های تکیه زده بر اریکه قدرت در سطح کلان کشوری ، اما مصیبت آن است که اینان ذره ای تعصب نسبت به دیار و سرزمین مادری خویش نشان نمی دهند. براستی اینان توان گره گشائی و شکستن طلسم عدم توسعه و پیشرفت در این شهرستان را ندارند؟ اگر این توانایی در وجود آنان منفی است که وای بر مردم ما واگر توانایی شکست و جراحی زخم کهنه عقب ماندگی را دارند پس چرا تعلل و بی تفاوت، مشکل کجاست؟ آیا شما و بزرگان قوم ،توان ساماندهی و تدبیر در جهت رفع موانع را ندارید؟ آیا بزرگان و مدعیان دلسوزی مترصد انتخاباتی دیگر جهت ارائه راهکار برون رفت از وضعیت نابسامان ودایه دلسوزتر از مادر شدن می باشند؟

امروز شما و بزرگان همراه باید پاسخگوی  نابسامانی ها و علت عدم اعتنا به وعده وعید های داده شده به مردم باشید. این حرف من شهروند نیست، این فرمایش رهبری معظم امام خامنه ای است . ایشان فرموده اند که {... من گفتم مسؤولان بلند پایه ى كشور، قواى سه گانه، از خود رهبرى تا آحاد مأموران و مدیران، همه باید پاسخگو باشند؛ پاسخگوى كار خود، پاسخگوى تصمیم خود، پاسخگوى سخنى كه بر زبان آورده اند و تصمیمى كه گرفته اند؛ این معناى پاسخگویى است؛ این یك حقیقت اسلامى است و همه باید به آن پایبند باشیم.

جناب سعیدی بزرگوار انصافا قریب به دوسالی که گذشت نیم نگاهی به آنچه به عنوان نماینده ی بزرگان شاهرودی در تالار شقایق ها بیان نموده اید داشته اید؟ به کدامیک از محورهایی که حکم یک منشور اخلاقی را داشت. پایبند بوده اید؟

و کلام آخر اینکه در ذیل فرمایشات حضرتعالی در تالار شقایق ها که حکم یک منشور اخلاقی را دارد جهت یاد آوری خواهد آمد، امید آن دارم صدای تپش قلب شما  و دیگر دوستان و همراهان در جهت عشق به دیار مادری، باری دیگرهر چه اندک شنیده شود وحاصل آن سیل خروشان در خلق حماسه ی اقتصادی  و فرهنگی در شهرستان های شاهرود و میامی  باشد. مضافا اینکه پیشنهاد دارم همانگونه که در مقطع انتخابات تصمیم گیری و تصمیم سازی نمودید در شرایط فعلی نیز با ایجاد خانه عمران شاهرود در پایتخت از توان موثرین و ذی نفوذان شاهرودی  مقیم تهران و قم در جهت کمک به نماینده ی محترم شاهرود و میامی و مدیریت شهری و شهرستانی شاهرود  ومیامی  جهت اصلاح امور تلاش موثر نمائید.

 

در ارتباط با شاهرود چرا دوستان به این جمع بندی رسیدند نکات زیادی مطرح شده که نشست تهران، نشست تهران یعنی چی؟

ما چکاره هستیم که برای مردم شاهرود تصمیم بگیریم بنده از یکسال قبل، هشت ماه قبل هفت ماه قبل که می آمدم شاهرود برای ایراد خطبه یا کاری داشتم یا از طریق تلفن یا تماس ها می گفتند فکری بکنید جلساتی داشتیم دوستان و بزرگان وقت می گرفتند در خدمتشان جلساتی داشتیم من که دنبال جلسه ای نبودم دوستان اصرار داشتند کاری انجام شود اما مجموعه دوستان که می آمدن این درخواستها می شد یک فکری بکنیم جلسات زیادی در شاهرود و تهران و قم بود.  

دوستان عزیز فضای امروز را نبینید فضایی که بود چند جریان در انتخابات ایفای نقش می کردند بزرگترین عاملی که دنبال به دست آوردن نبض انتخابات بود آمریکا و اروپا و عربستان بود اینها دنبال این بودند که از طریق انتخابات بتوانند عناصری را وارد کنند که به خواسته هایشان برسند یعنی یا براندازی یا تغییر رفتار نظام.

در داخل هم جریانهایی فعال بودند جریان اصلاح طلب، کارگزاران و جریانهای دیگری که در عرصه سیاسی دنبال کسب 150 یا 100 نماینده بودند نگرانی بسیار جدی بود این مجلس یا هر مجلسی قطعا نقش دارد در انتخابات ریاست جمهوری بعدی ترکیب مجلس نهم می توانست تاثیرگذار باشد ما نگرانی از شهرستانها داشتیم اطلاعاتی که بنده داشتم از مجموعه کسانی که در صدد ورود بودند در آخرین روزها تصمیم گرفتند ثبت نام نکنند ولی جمعیت زیادی دنبال ثبت نام و ورود در عرصه انتخابات بودند.  

ما چند هدف دنبال می کردیم ، من از طرف دوستان حرف می زنم ، بنده کاره ای بیش نیستم طلبه ای شاهرودی هستم و به شاهرودی بودنم افتخار می کنم. می خواستم کاری در این مجموعه در کنار دوستانی که نقشی دارند انجام بدهم اولین مساله این بود که ما تکیه کنیم بر آن چیزهایی که اعتقاد داشتیم و داریم و به کاندیداهایی تکیه کنیم که ما اعتماد داریم به مواضع و دیدگاه های اصولگرایی آنان. هدف دوم این بود که اگر اتفاقی در دیگر شهرها بیفتد ما این سنگر را بتوانیم حفظ کنیم ما تکلیف خودمان را انجام دهیم ولی حداقل نسبت به شهرمان بتوانیم در قبال رهبری و انقلاب روسفید در بیاییم این سنگر را حفظ کنیم چون نمی دانستیم احتمالات چیه و چه کسانی وارد انتخابات می شوند مساله سوم ایجاد یک جریان وحدت گرا از مجموعه نیروهایی که ما داریم در تهران و در شاهرود این افتخار شاهرود است سابقه ندارد. چهار نفر از یک سرزمین به مرحله دوم رسیدند حالا دو سه نفر در جاها دیگر اسم بردند.

مساله دیگری که بنده دنبال می کردم وحدت بین همه مجموعه هایی که نیروهای قوی و توانمند هستند جلسات خصوصی زیادی بنده گذاشتم بین دوستانی که یک مقداری اختلاف سلیقه داشتند سابقا نمی توانستند در کنار هم بنشینند این اتحاد و وحدت به وجود بیاید نمونه اش همین جلسه است.    

بحث این نبود که یک عده در تهران بنشینند و برای شاهرود تصمیم بگیرند مگر تشکلی که در قم و تهران هست تصمیم بگیرد آن چطور حق دارد مایی که عضو هیمن شهر هستیم متعلق به این سرزمین هستیم اگر نشستیم یک جلسه مان تهران بود والا اصل در این شهرستان و منطقه بوده هدف شناسایی و اجتماع نیروهای پرتوان متعلق به این سرزمین و چاره اندیشی برای ارتقای پیشرفت، توسعه و نگرش انقلابی و دینی در مجموعه شاهرود و میامی خب در این مساله ما چکار می توانستیم بکنیم دلایلی هم داشتند آنجا بحث شد و  دو نفر دیگر افراد را نمی دانسیتم و نمی شناختیم مشکل از ما بود با سرکار خانم افتخاری صحبت کردیم بحث شد چه کسانی می توانند این نقش را ایفا کنند آقای دکتر جلالی قطعا بنا بر نیامدن داشتند این را ما به قطعیت رسیدیم در جلساتمان، اول تصور این بود هر کاندیدایی یک مقداری ناز ممکن است کند ولی بعد از صحبتهای تفصیلی یقین پیدا کردیم ایشان تصمیم بر نیامدن دارند که شما می توانید وارد این عرصه شوید که ایشان گفتند من ترجیحم تهران است کار کردم و باید هم تهران باشم ولو اینکه در لیست جبهه متحد قرار نگیرم که خب الحمدلله ایشان در لیست جبهه متحد قرار گرفتند و ان شاء الله در دور دوم رای خواهند گرفت. خب نفر بعدی که 70 درصد راه را رفته باشد و سریع بتواند وارد کار شود و چهره شناخته شده ای باشد ما غیر از دکتر جلالی کس دیگری را نداشتیم قطعا آقای جلالی اصولگرا است و مواضع شفافی نسبت به مواضع امام و رهبری داشتند دارند و دست پرورده آنجا هستند ما در سلامت فکری و اعتقادی ایشان تردید نداشتیم بله ممکن است اختلاف سلیقه باشد و در هر کجایی این اختلاف سلیقه وجود دارد می نشینیم بحث می کنیم و حرفهایمان را می زنیم در همین مدت مواردی که بنده و دوستان دیگر با ایشان صحبت کردیم دقیقا عمل کردند نمی توانم بگویم به حرف بندهگوش دادند من کسی نیستم گوش بدهد ما بر اساس مجموعه جمعی حرکت می کنیم مجموعه دوستانی چه در اینجا چه در قم و یا تهران حضور دارند و دلشان برای این سرزمین می تپد و می خواهند کاری انجام دهند هر کدام گوشه ای از توانهای قابل توجهی دارند قرار بر این بود این توانها در کنار هم جمع شوند و جویبارهای متفرق در یک جا جمع شود و خواهش کردیم شما این بار را بردوش بکشید و برای دوره بعد فکری کنیم ایشان پذیرفتند و علمای بزرگوار شاهرود و این نقطه عطفی در مساله شاهرود است که مردم به حرف روحانیت گوش دادند از روحانیت جدا نشوید در هر مساله ای به خصوص صحنه های سخت به حرف روحانیت گوش کنید انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و خبرگان بسیار مهم است بگذارید روحانیت بالاخره با مجموعه شرایطی که دارند مصالح را بیشتر در نظر می گیرند به همین شکلی که در این جمع عظیم اکثریت قریب به اتفاق روحانیت این حرکت را دنبال کردند این حرکت را در آینده ادامه دهیم
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ شنبه 30 شهریور 1392 ] [ 09:40 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - نامه ای سرگشاده به حجت الاسلام شیخ علی سعیدی - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - نامه ای سرگشاده به حجت الاسلام شیخ علی سعیدی - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic