وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

محضر برادر ارجمند جناب آقای مهندس وکیلی

استاندار محترم سمنان

سلام علیکم؛

با تبریک فراهم شدن فرصت خدمت به مردمان نازنین،  خوش قلب  و ولایتمدار استانِ سمنان برای حضرت عالی و نیز آرزوی برداشتن قدم هایی بنیادی و ساختاری در جهت رشد و ترقی هر چه بیشتر استان، بعنوان یک شهروند شاهرودی و مطلع از اوضاع اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ...شهرستان شاهرود، مطالبی را که در راستای خدمت بیشتر به مردم این دیار لازم و در کمک به جنابعالی و همکارانتان در دستگاههای اجرایی استان مفید می دانم خدمتتان  عارض می شوم. انشاءالله که منشاء اثر و خیر باشد.

جناب آقای استاندار در ابتدای عرایضم لازم میدانم از باب شکرنعمت مکرر، به عرضتان برسانم هرآنچه که به عنوان عمران، آبادانی، پیشرفت، توسعه و خدمات مشاهده می فرمایید ومردم ما ازآن برخوردارند، همگی و یک جا از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بس! و ضمن تشکراز زحمات همه کسانی که باعث و بانی این آثار و خدمات ازهردولت و جناحی که بوده اند، از دست اندرکاران دولت های نهم ودهم که خدمات بزرگتری داشته اند، بویژه تشکرمیکنم وعرض میکنم که این خدمات به رغم بزرگی، وسعت، عظمت و افتخارآمیز بودن، درعین حال و با توجه به عقب افتادگی ناشی ازعقب نگه داشته شدن تعمدی، اجباری و تاریخی مردم شهرستان شاهرود بوسیله حکام بعضا متعصب استانی!!! هنوزهم درخورشأن و عظمت واقعی مردم نجیب، ولایتمدار و محب نظام اسلامی نبوده و بویژه درزمینه زیربناها و زیرساخت ها هرگز کفایت نمی کند ، لذا در آستانه قرار گرفتن  آن جناب در کرسی استانداری  استان سمنان ، لازم می آید و می طلبد که حضرتعالی برای ایجاد زیرساخت های درخورشاُن مردم شهرستان شاهرود واشتغال جوانان، با نگرش و رویکردی متفاوت از نگرش های سه دهۀ گذشتۀ دولت ها و رویکرد بعضا غلط  مدیران ارشد استانی و تاثیر گذاران  صاحب قدرت و ثروت در مرکز استان ، به مصاف با این عقب افتادگی های تاریخی بشتابید.

شهرستان شاهرود به عنوان بزرگترین شهرستان استان سمنان به رغم برخورداری از شاخصهای مهم توسعه، از مشکلات و تنگناهایی رنج می برد که ضرورت دارد با سیاست گزاری و برنامه ریزی بهنگام به سمت توسعه پایدار رهنمون شود.

شهرستانی که از لحاظ مشاهیر، مفاخر انقلابی و ایثارگر، مذهبی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، علمی وفرهنگی، درمانی، کشاورزی، صنعتی، اقلیمی، جغرافیایی و به خصوص نیروهای انسانی نخبه، متخصص، زبانزد کشور است، در حد نام بلندش هرگز توسعه پیدا نکرده است و هنوز بخشهای مهمش در محرومیت و کمبود امکانات به سر می برد. به رغم آنکه خدمات نظام مقدس اسلامی، طی سالهای اولیه انقلاب اسلامی، غبار محرومیت دوران رژیم منحوس پهلوی را زدوده است اما طی سالهای اخیر به دلایل مختلفی که اهم آن بی عدالتی و نا برابری  ناشی از عدم توسعه ی متوازن  می باشد، شهرستان شاهرود از  قافله توسعه دور مانده و نیازهای جدید مردم شریف و با حجب و حیای شاهرودی  بی پاسخ مانده است؟

جناب آقای وکیلی: توزیع ناعادلانه امکانات و اعتبارات دولتی درسالهای گذشته، به رغم افزایش درآمدهای دولت نهم و دهم، به خصوص عدم اجرایی شدن مصوبات اصلی سفرهای دولت، فقدان راهبرد مشخص برای توسعه شهرستان، عدم پیگیری جدی و اثربخش مطالبات مردم توسط دستگاههای اجرایی، روزمرگی و عدم خلاقیت برخی ادارات دولتی، عدم توجه کافی مدیران استانی به شهرستان، دفاع ضعیف از مطالبات شهرستان در مراجع ملی و استانی، تخصیص حداقلی اعتبارات مصوب به پروژه های شهرستان (ملی و استانی)، طولانی شدن عمر پروژه های عمرانی موجب عدم پیشرفت شهرستان شاهرود شده است.

جناب مهندس وکیلی

با عرض پوزش باید به عرضتان برسانم که جبران عقب افتادگی تاریخی زیر بناهای شهرستان شاهرود نسبت به سمنان، با سازو کارهای معمول میسور و ممکن نشده و نخواهد شد. لاجرم همت و اراده ای بسیار فراتر از آنچه که تا کنون در کار بوده و اعمال شده، لازم است و لا غیر چرا که کارهای بزرگ همتی والا طالبند و بس.

بی عدالتی، نابرابری ها، عدم توازن در طرح های توسعه ای در استان بقدری شفاف و واضح می باشد که استاندار قبل از شما لب به اقرار گشوده بود، لیکن اسیر شدن وی در دام اهالی ثروت و قدرت و مدیران بومی سمنانی تکیه زده بر اریکه قدرت رخصت ایجاد توازن نداد و یا بهتر بگویم توان کشیدن خط بطلان بر زیاده خواهی های صاحب منصبان مرکز استان را نداشت و بر همین اساس است که می خواهم به شما که تازه نفس و عنصری آبدیده در مناصب گوناگون می باشید یادآوری نمایم که لازمه موفقیت شما درایجاد توازن، شکافتن، تسخیر، تصرف و تسلیم کردن زیاده خواهان با تکیه برایمان و اراده ای به سختی طبیعت و بلندی کوه البرز و همتی به قدر رفعت می باشد.

همت پایدار، ذوق سرشار، ارادۀ استوار و کار ماندگار جنابعالی می تواند این باشد که درراستای غلبۀ براین شرایط و وضع پیش گفته، مدیریت محلی وهمکارانتان دراستان را با شرط زیورایمان، اوصاف رفعت، همت و قوت اراده و از نخبگان و فرهیختگان و افراد توانمند وشایسته همه استان برگزینید وسازمان دهید که اگرچنین شد نام شما بعنوان شخصیتی اعتدال گرا واعتماد ساز در تاریخ ثبت و پیام آور مودت و برادری در استان خواهید بود.

وضعیت اشتغال شهرستان شاهرود وغلبه شدید جمعیت جوان و تحصیل کرده وضعی بهترازشرایط زیرساختی وزیربناها ندارد، بلکه ازآن جهت که راه اشتغال از مجاری زیرساخت ها میگذرد و اشتغال موٌلد از دل زیربناها سربرخواهد آورد، و نیز بدلیل اینکه اثرات روحی و روانی ناشی از فقدان اشتغال، آنی و شدید است، علی القائده بروز و ظهورش هم شدید است، پیامدها وتبعات سیاسی، اجتماعی، امنیتی و فرهنگی حادی نیزدر پی دارد که مصاف با آن، ایمانی قوی تر، همتی والاتر وعزم و اراده ی راسخ ترمسئولان محلی، استانی وسرمایه گذاری گستردة و مستقیم دولتی را می طلبد و طالب است و گرنه طبیعتأ بایستی منتظر پیامدهای ناهنجارشدید آن درعرصة سیاسی، فرهنگی و به تبع امنیتی باشیم، البته امیدوارم شاهد آنروز نباشیم.

مدیران شهرستانی و استانی هم  پیرامون پیشرفت شاهرود درسه دهه گذشته و هم درجریان سه سفرقبلی دولت گذشته به استان همت درخوری نکرده و طرح ها و پروژه های اشتغال آفرین عمده و قابل اعتنا، قابل قبول و توجیه داری ارائه نداده اند و اگر پروژه ای نیز مصوب گردیده است بدلیل بی عدالتی حاکم بر استان یا اجرا نشده و یا اینکه زمین گیر شده است که شمارش آن از حوصله این بحث خارج است. بی عدالتی که محصولش نقش بستن  واژه استان شاهوار (شاهرود) بر در و دیوار شهرستان می باشد.

استاندار محترم اگر جسارت نباشد توصیه برادرانه تقدیمتان بدارم. توصیه ای که می تواند به جوانان و مردم این دیار خسته از وعده وعیدهای دروغین مسئولین گذشته امید عنایت نماید و آن توصیه این است که مشاورین امینی  فارغ از هر گونه حاشیه انتخاب و اولین ماموریت مشاورین بررسی علت نقش بستن واژه استان شاهوار (شاهرود) بر درو دیوار شهر باشد که اگر چنین شود نتیجه حاصله می تواند چراغ راهی در جهت اجرای عدالت و ایجاد توازن در پیشرفت و آبادانی تمامی مناطق استان و خط بطلان بر تفرقه واختلاف نامیمون حاکم در استان گردد.

 وکلام آخر اینکه، استاندار محترم، شما با توجه به اینکه در این موقعیت جدید در بدو خدمت به مردم شریف استان  سمنان قرار دارید و یقینا به دنبال تحولاتی هستید و نیز، با توجه به سوابق کاری که در پست های متعدد از جمله وزارت کشور داشته اید، قطعاً با شناختی عمیق و بنیادی از ریشه های کلان و اساسی مسائل استان پذیرای این مسئولیت سنگین و خطیر گردیده اید، امیدوارم، با توجه به مطالبی که در حد بضاعت اندکم بیان، شد، در سطحی فراتر از گذشتگان حرکت نمایید و با برداشتن گامهایی تاریخی و ساختاری درکنار «اصلاحات اداری» در جهت بهبود عملکرد بوروکراسی استان، که متاسفانه از بیماری ها وعصبیت های عدیده ای رنج میبرد، درمسیر سخت و طولانی برقراری توازن پیشرفت در تمامی مناطق استان از ساختارهای فرسوده و عقب مانده اززمان، همچون انحصاری شدن مدیران ارشد  استانی و نگاه ارباب رعیتی  و بعضا ظالمانه  تکیه زدگان بر اریکه قدرت در مرکز استان نسبت  به  شرق استان بویژه شهرستان شاهرود به سمت اهمیت یافتن فردیت، انسان گرایی و تکثرگرایی  ورود نمایید واقدام به توانمندسازی جامعه و دادن عزت نفس به آن باشید که البته اساس تحقق این مهم، فراهم نمودن زمینه ی واقعی مشارکت فکری و اجتماعی نیروهای اندیشمند و فرهیخته استان و نیز به مشارکت طلبیدن جدی نیروهای توانمند و شایسته  تمامی شهرستانهای استان در پست های مدیریتی در مرکز استان است .

 

 
[ چهارشنبه 17 مهر 1392 ] [ 12:29 ق.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - نامه ای به استاندار محترم سمنان جناب مهندس وکیلی - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - نامه ای به استاندار محترم سمنان جناب مهندس وکیلی - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic