وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

صداقت رمز پیروزیست ولاغیر.

جناب رضائیان مشاور محترم مطبوعاتی جناب دکتر جلالی نماینده ی محترم شهرستانهای شاهرود و میامی در مطلبی تحت عنوان پایتخت، از شرق به استان شاهوار محدود می شود. آورده اند.

دوستان من، بزرگان، مدیران بیائید همه به فكر شاهرود باشید، به فكر میامی، بیارجمند، بسطام، مجن، طرود، كالپوش باشید. بیائید به صورت متحد مطالبات واقعی و شدنی مردم را دنبال كنید. بیائید با تشكیل یك تشكل مردم نهاد با حضور دلسوزان شهر مشكلات این منطقه را پیگیری كنید و با رفع آنان زمینه را برای رشد منطقه فراهم كنید.

دوستان من، امروز باید از فرصتها استفاده كرد. باید از حضور دكتر جلالی كه از جایگاه مناسبی در كشور برخوردار است به بهترین نحو بهره برد. باید به جای انتقاد طرح و راهكار ارائه داد و به پشتوانه این مدیر قوی كه در حال حاضر نماینده شهرهای ما است، آنها را به ثمر رساند. امروز اگر طرح استان شاهوار مطرح شده ولی به ثمر ننشسته است، اگر صنعت ما رشد چندانی نداشته است، اگر اشتغال محدود بوده است و صدها اگر دیگر شاید به این دلیل بوده است كه یك دست صدا ندارد. شاید به این دلیل بوده است كه مطالبات نه به صورت علمی و كارشناسی و عملی مردمی بلكه فقط در محفلهای خانگی و خصوصی مطرح شده است. شاید به این دلیل است كه نمی خواهیم باور كنیم اگر مدیریتی داریم، اگر طرح و راهكاری داریم آن را فقط برای زدن بر سر دیگری خرج كرده ایم. آیا تا كنون به فرصتهایی كه از دست رفته است نگاهی داشته اید. بیائید به جای اینكه از سمت های داخلی و خارجی دكتر جلالی گلایه كنیم از آنها در كنار سمت نماینده بودنش بهترین استفاده را برای این منطقه ببریم.

ضمن تایید بعضی از اندیشه ها و نقدهای این بزرگوار به بزرگان، مدیران و آحاد مردم و اظهر من الشمس بودن مشکلات و گرفتاری های ناشی از تصمیمات اتخاذی در محفل های خانگی و خصوصی، نظر ایشان را به نامه و محتوای آن که در تاریخ ذکر شده در انتهای نامه خدمت نماینده محترم ارسال داشته ام و تا کنون بی پاسخ مانده است جلب می کنم. ظاهرا جناب رضائیان از تشکیل تشکل مردم نهاد مجمع رشد و آبادانی شهرستان شاهرود بی اطلاع و شاید موسسین و فعالین این مجمع را به عنوان شهروندان شاهرودی به رسمیت نمی شناسند و گویا علیرغم فعالیت در حوزه رسانه از ملاقات اعضای مجمع با جناب دکتر و اعلام آمادگی مجمع در جهت کمک به برنامه ها و فعالیت ها  در امر توسعه ی همه جانبه شهرستان چیزی نشنیده اند. که اینگونه همه را بی تفاوت نسبت به سرنوشت خویش قلمداد و تنها نماینده را میدان دار دفاع از مظلومیت ها و مطالبه گر مطالبات می دانند و پیشنهاد تشکیل تشکل مردم نهاد می دهند. غافل از اینکه محفل های خانگی و خصوصی مد نظر ایشان زائیده جناب دکتر و امثالهم بوده و خواهد بود و تا زمانیکه در بر روی این پاشنه بچرخد نه تنها شاهد تغییر و تحولی در این شهرستان نخواهیم بود بلکه افولی فراتر را باید نظاره گر باشیم. جناب رضائیان عزیز اگر یک دست صدا ندارد با حلوا حلوا کردن هم دهان شیرین نمی شود. صداقت رمز پیروزیست و لاغیر.

 

جناب دکتر جلالی نماینده محترم

با سلام و عرض احترام،

بنا نداشتم دست به قلم برده و پیرامون رفتار و عملکرد شما چیزی را بنویسم که قلبا راضی به این امر نمی باشم. تلاش  و بنایم بر این بود که با تعامل و مراوده اقدام به هم اندیشی پیرامون امر توسعه شهرستان و پیدا نمودن راهکاری مناسب جهت برون رفت از وضعیت نابسامانی که شاهد آن در تمامی حوزه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ... هستیم، صورت پذیرد. اما متاسفانه خلف وعده های پی در پی حضرتعالی مرا بر آن داشت تا چند سطری بعنوان تذکر و یادآوری خدمتتان انشاء نمایم. جناب دکتر شما بهتر از بنده می دانید که در آموزه های اسلامی، وفای به وعده جزئی از ایمان دانسته شده و یکی از راه های شناخت ایمان و صداقت اشخاص، سربلندی در آزمون وفای به وعده است. اصولی عقلانی و اخلاقی که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت.

معصومین و عالمان دینی فرموده اند: وفای به قول و قرارهای گفتاری و پای بندی به آن نشانه راستگویی و صداقت و عامل اساسی در اعتماد سازی است. جامعه ای که از بی اعتمادی رنج می برد، هرگز به امنیت اخلاقی و رفتاری نمی رسد.

جناب دکتر باید بپذیریم همان اندازه که اعتماد بزرگترین سرمایه جامعه است، بی اعتمادی نیز عامل نابودی و فرو پاشی جامعه است. وفای به وعده، همچنانکه امری ممدوح است، خلف وعده نیز امری مذموم محسوب می گردد. خلف وعده ای که متاسفانه هم در وجود شماست و هم در وجود مسئول دفتر ارتباط مردمی شما.

بزرگوار از اهمیت بحث همین بس که امیر مومنان علی علیه السلام به مالک‌ اشتر توصیه موکّد دارد که مبادا به مردم وعده ای بدهی و سپس به آن عمل نکنی، چرا که خلف وعده، موجب «خشم خدا» و «خشم مردم» است: «کَبُر مقتاً عند الله ان تقولوا ما لا تفعلون» (نهج البلاغه، نامه 53)

اجازه بدهید به نکته ای دیگر که  حضرتعالی خطاب به رئیس شورای شهر شاهرود نگاشته ای اشاره کنم.

فرموده اید مردان عمل می دانند که این عرصه جای حوصله و ژرف بینی است و نه جای شعار و دهن بینی، جای آن نیست که بگوییم:

از هر کرانه تیر دعا کرده ام روان             باشد کزین میانه یکی کارگر شود

بلکه جای آن است که از هر کرانه تیرهای اخلاص و ابتکار و حوصله و دقت و صبوری چنان روان کرد که مجموعه ی آن کارگر شود و در پایان میوه کارآمدی حاصل دستان شهروندان گردد.

جناب دکتر انصافا خود قائل به چنین رفتاری هستید؟ صادقانه بفرمائید به کدامیک از واژه های بیان داشته ایمان راسخ دارید؟ آیا از کسی که خلف وعده در عملکرد رفتاری و گفتاری اش موج می زند می توان واژه اخلاص، ابتکار، حوصله، دقت و صبوری را معنا کرد؟ اگر پاسخ شما مثبت است لطفا صادقانه پاسخ دهید.

1.      چرا به وعده خود در جلسه اعضای مجمع رشد و آبادانی در مورخه ی92/6/23در محل دفترتان مبنی بر برگزاری جلسه ای پیرامون پیگیری تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی بعد از 10 روز عمل نکردید و پیگیری ها از طریق دفتر ارتباط مردمی شما تا کنون بی حاصل بوده است؟

2.      چرا به وعده داده شده در تماس مورخه 92/9/16 از ناحیه ی اینجانب  پیرامون دانشگاه فرهنگیان و موضوع اداره کل آموزش و پرورش مبنی بر برگذاری جلسه ی هم اندیشی در سفر خود به شاهرود عمل نکردید؟

نماینده ی محترم بگذریم از اینکه یک فرصت طلائی در جهت طرح موضوع دانشگاه فرهنگیان از ناحیه ی یکی از کارشناسان آموزش و پرورش در جلسه ی موثرین با بی تدبیری حضرتعالی از دست رفت و چه بسا طرح آن با مستندات و استدلالات منطقی می توانست موجب برداشتن موانع و تصویب آن از ناحیه ی استاندار گردد.

متاسفانه شما غرق در دنیای سیاست هستید و به سیاست زدگی ای دچار گردیده اید که حاصلش جز عقب ماندگی شهرستان و رخت بر بستن قاره کوچک نه تنها از اذهان بلکه از روی نقشه ی کشور نیست. شما بعنوان نماینده شهرستان فی الحال ترکیبی از ظرفیت ها و قابلیت های مناطق موجود حوزه ی نمایندگی خویش را به تصویر و به رخ مردم می کشید. غافل از آنکه که اگر مسئولیت شما جابجا گردد و این ترکیب تبدیل به جزئی نگری گردد، شاهد پوچی ادعای خویش و فاجعه ای وصف ناشدنی خواهید بود.

در هر صورت امیدوارم خلف وعده های حضرتعالی توجیه و پاسخ منطقی در پی داشته باشد تا خدایی نکرده عملکرد رفتاری و گفتاری شما تعبیر به سوء نیت نگردد.

 

 

با تقدیم احترام عباسعلی غلامی

92/9/26
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ پنجشنبه 5 دی 1392 ] [ 12:46 ق.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - صداقت رمز پیروزیست ولاغیر - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - صداقت رمز پیروزیست ولاغیر - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic