تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

بدون تردید ناهنجاری هایی همانند اعتیاد، سرقت ، طلاق ، بی حجابی و یا بدحجابی ، رشوه خواری هر کدام عاملی  جهت بروز و ظهور آسیب های اجتماعی  و لکه دار نمودن حیثیت اجتماعی و اخلاقی فرد، جامعه و سست شدن بنیان های ارزشی و اخلاقی می گردد.

اما موضوعی که در این مقاله باعث  تمرکز و توجه گردیده است پدیده ای  بنام نزول خواری و نزول دهی می باشد .چرا که یکی از اخبار نگران کننده ای که این روزها بیشتر خود نمایی می کند رواج نزول خواری و نزول بگیری در سطح جامعه است. افراد نزول خوار در غفلت متولیان فرهنگی و قضائی  و کمرنگ شدن امر به معروف و نهی از منکر بدون هیچ واهمه و ترسی پول نزول  را با در اختیار گرفتن اسناد مالکیت زمین ، ساختمان و خودرو به دیگران می دهند. بعبارتی مافیای نزول خوار که در واقع یک مفسد اقتصادی می باشد امروزه به سطحی از عقلانیت مدرن و ابزاری رسیده است که منافعش را در چارچوب قانونی دنبال نموده تا گریزی از محکمه باشد.

این افراد با اقدام مذموم و خلاف شرع  بدون آن که فعالیت مثبت اقتصادی انجام دهند و در این مقطع که تلاش های همه جانبه دشمن متوجه تحریم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد، در خدمت کار و تولید و اشتغال باشند،  متاسفانه با سرمایه ای که نامشروع کسب می کنند خانواده های زیادی را گرفتار و زندگی اشان را نابود می کنند  و بعبارتی لشکر پیاده نظام بدخواهان این مرز و بوم می گردند.

اینکه از حیث قانونی هم نزول خوار و هم نزول بگیر هر دو مجرم هستند امری بدیهی است. اما یک سوال!  گیریم که اقدامی مجرمانه صورت گرفته باشد، در قبال کارهایی که اینگونه اشخاص ظالم انجام می دهند به کجا باید پناه برد؟ چرا باید این افراد در جامعه دینی و اسلامی آزادانه و بدون ترس خون مردم را این چنین به شیشه بگیرند؟

متولیان باید به هوش باشند، نزول خواری و نزول بگیری بلای جامعه سوز گردیده است. گرفتاران در دام نزول خواران بدلیل مشکلات روحی و عصبی ناشی از دست دادن هستی و نیستی خویش دست به اقدامات سوء امنیتی و سوء اخلاقی می زنند. جوانان جامعه با هدف راه انداختن بازار کسب و کار در این وضعیت اسفبار اقتصادی  بدون آگاهی از نامشروع بودن آن و پذیرفتن توجیهات زیرکانه و فریب دهنده نزول خواران مبنی بر اینکه معادله ای همانند بانک ها دارند اسیر دام های ناجوانمردانه سود جویان مافیایی شهر می گردند.

باورم نمی شود متولیان و مسئولین ذیصلاح توان شناسایی و برخورد با عوامل فساد انگیز و باند مافیایی شهر را نداشته باشند، باند مافیایی که این روزها جهت تبرئه خویش و غبار آلود نمودن فضا دست به اقداماتی سوء می زنند.

باورم نمی شود که بزرگان و علمای جامعه از گسترش پدیده ی فساد انگیز نزول خواری در شهر و اثار سوء مترتب بر آن و آسیب های اجتماعی بروز کرده بی اطلاع باشند.

اما چرا سکوت ؟ چرا بی تفاوت ؟

سخن آخر ...

امروز اگر شاهد انتشار شب نامه ها و هتک و حرمت خواص و عوام  می باشیم، اگر شاهد بی ثباتی در نظام اقتصادی هستیم، اگر افراد فقیر و اسیب پذیر جامعه روز به روز اوضاع اقتصادی بدتری را تجربه می کنند، اگر شاهد وضع نامناسب کسب و کار و تولید هستیم، اگر امروز واسطه گری و دلالی جای خود را به تولید داده است ، اگر شاهد بلاهایی همچون خشکسالی و قتل و غارت هستیم، اگر پدیده ای تحت عنوان قرض الحسنه کمرنگ ، و برادر نسبت به برادر کم لطف گردیده است و اگر ... بی شک یک عامل آن رواج نزول خواری و نزول دهی و از طرفی بی تفاوتی متولیان فرهنگی و قضائی نسبت به برخورد مقتضی با دست اندر کاران این پدیده شوم و مذموم می باشد. پدیده ای که بی اعتنائی به آن اتشش دامن همه را خواهد گرفت .

بیائیم در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب بعنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گذاری شده است از جمله سازی پیرامون موضوع سال پرهیز و متولیان امر از یکسو با مدیریت جهادی خویش مقتدرانه با این پدیده مذموم و خلاف شرع که یکی از موانع شکوفایی اقتصاد و فرهنگ ناب اسلامی می باشد برخورد و بزرگان معنوی نیز با ارشاد و فرهنگ سازی عزم ملی را ایجاد نمایند .

بجاست شورای فرهنگ عمومی شهرستان یکی از محوری ترین مباحث را موضوع نزول خواری قرار داده و در جهت ریشه کن کردن این مهم راهکاری بیاندیشد.

 
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ شنبه 9 فروردین 1393 ] [ 10:57 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - وقتی نزول خواری بلای جامعه سوز می گردد - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - وقتی نزول خواری بلای جامعه سوز می گردد - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=