تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

در پی شایعاتی پیرامون پایان دادن به ماموریت فرماندار خوش اخلاق و  اما خسته و  درمانده  از هر گونه فعالیت موثر در جهت رشد و آبادانی شهرستان و  انتخاب گزینه دیگر جهت بدست گرفتن سکان فرمانداری که ویژه اش می خوانند امروز با تایید این خبر از ناحیه ی منبعی موثق مبنی بر گزینه ای غیر بومی دیگر که ظاهرا جهت رفع خستگی و مهمانداری عزیزان نظرآبادی و ساوجبلاغی بناست بعنوان مدیر عالی دولت تدبیر و امید در این شهرستان بر سکان فرمانداری ویژه تکیه زند، حسابی خسته ام کرد. آهی از دل کشیدم  و از ته دل فاتحه ای بر شهرستان بی روح ، خواص بی تفاوت ، نخبگان بی رمق و  موثرین باری به هر جهتش نثار نمودم. بنده این شهرستان را دیاری یتیم و سوخته نام می نهم . چرا که سیاست حاکم بر این شهرستان، سیاستی مبتنی بر گذشتن از مسیر  ترسیم شده از ناحیه ی جلالی و تعداد انگشت شماری دیگر می باشد. سیاست هرکه با ما نیست پس بر ماست و اینکه هر چه ما می گوئیم و هر چه ما می خواهیم و لاغیر ...

گرچه بخشی از بدبختی ها و گرفتاری های ما از قرار گرفتن عناصر چپ مغز بر پست های مدیریتی و کلیدی  و رشد عجیب و غریب فرهنگ مجیز گوئی و مدح و ثنا گوئی بی جا در جامعه ، علی الخصوص جراید محلی ، روابط عمومی ها ، مجریان همایش ها و سمینارها و قدسیت بخشیدن خارج از عرف و منطق به کسانی که تنها خاصیت شان قرار گرفتن در جرز دیوار می باشد ، است.

امروز برای دوستی ، خاطره ای از حضور مرحوم حجازی در جمع نیرو های مستقر در لشکر علی ابن ابیطالب در منطقه ی جنوب در سال 62 نقل کردم. گفتم فخرالدین حجازی آن خطیب توانا و سفر کرده در آن جمع با تمام احساسات سخنرانی می نمود. در فرازی از سخنرانی بیان نمود من بند پوتین شما بسیجی ها نمی شوم . با بیان این جمله عزیزی بدلیل احساساتی شدن فریاد زد تکبیر و حضار نیز تکبیر گفتند. البته بعد از اتمام مراسم خجل و شرمنده از اسیر جو و احساسات دچار شده بودند.

و باز با توجه به حضورشان در آخرین جلسه ی موثرین در سالن اجتماعات البرز شرقی و سر دادن صلوات و تکبیر در پی چند دستور شفاهی و دلخوش کنک جناب استاندار وکیلی را یاد آور شدم .عجیب اینکه بزرگان معنوی و سیاسی هم جو گیر شده و بدنبال این جو گیر شدن مجری برنامه نیز صندلی نشین گردید.

خواستم در این مقاله مخاطب اصلی خویش را جناب نماینده و امام جمعه ی محترم بعنوان بزرگان معنوی و سیاسی که هر تصمیمی در جهت انتصاب فرماندار بدون نظر حضرتشان غیر ممکن است قرار دهم. اما گفتم شاید مورد مواخذه قلم بدستان خوش سلیقه و با تقوا و دلسوز مدیران و بزرگان مظلوم شهرم قرار گیرم. لهذا مخاطب این مقاله را جناب استاندار دولت تدبیر و امید که انصافا با انتخاب فرماندار غیر بومی نمی توان به آن امیدی داشت قرار می دهم.


جناب استاندارمحترم:

1-رئیس محترم دولت تدبیر و  امید در بخشی از سخنانشان در معارفه وزیر کشور با تاکید بر استفاده از نیروهای بومی و محلی در سراسر کشور از سوی استانداران فرمودند : «بایداحساس تساوی، عدالت و فرصت برابربرای همه مردم ایران به‌ وجود آید و باید از نیروهای بومی و محلی استفاده کرد.

2- وزیر محترم کشور نیز ذکر نمودند که : استانداران ما باید در استان‌ها نه با شعار و حرف ، بلکه در عمل به خواست مردم ، با تدبیر عمل کنند .

آقای مهندس وکیلی:

آیا انتخاب فرمانداری غیر بومی برای شهرستان شاهرود با وجود برخورداری از نیروهای فرهیخته و توانمند ظلم به مردم این دیار محسوب نمی گردد؟

آقای استاندار بینی و بین الله چند ساعت وقت خود را صرف شناخت نسبت به خردمندان جامعه ی شاهرودی و تحقیق پیرامون شایستگی و توانمندی آنان نموده اید؟

با کدام طیف از جامعه ی دانشگاهی، دلسوزان و نهاد های مردمی حتی مدیران و کارکنان اجرایی این شهرستان پیرامون موضوع مشورت کرده اید؟

آیا افراد لایق بومی که به زیر و بم این شهرستان آگاهی داشته باشند و بتوانند بیشتر و بهتر پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه موجود در شاهرود را به فعلیت برسانند در فرمانداری و دیگر سازمانهای اداری در این شهرستان یافت نمی شوند و از نظر شما در این شهرستان قحط الرجال است؟

اقای استاندار با چه تدبیری روح امید را به مسلخ می برید؟دولت تدبیر و امید شعارش صداقت و شفافیت است. بیائید برای رضای خدا صداقت و شفافیت دولت تدبیر و امید را به عینه نشان دهید و به این سوال دردمندانه ی مردم این شهرستان پاسخ دهید.که چرا فرماندار بومی نه؟  و چرا فرماندار غیر بومی آری ؟ تا اگر نقصانی متوجه ی مردم مظلوم این دیار می باشد در جهت رفع آن بر آیند.

جناب استاندار این معما را حل کنید که  چرا تا کنون،  فرماندار غیر بومی بر اشخاص شایسته بومی بایستی ارجحیت داشته باشد؟

جناب استاندار چه بخواهی و چه نخواهی با انتخاب فرماندار غیر بومی موجی از نفرت را متوجه ی نماینده ی شهرستان و امام جمعه ی محترم خواهید نمود. اگر هزاران بار سوگند جلاله مبنی بر عدم نظر و دخالت یاد نمایند از ناحیه ی کسی پذیرفتنی نخواهد بود . بیائید به نصیحت و توصیه ی رئیس دولت عمل نمائید.

 

و کلام آخر اینکه بیائید  با انتخاب فرمانداری بومی که از توانمندی و شایستگی لازم برخوردار باشد روح امید را برای این شهرستان به ارمغان آورید تا مردم ما تفاوت شعار تا عمل را تجربه ی نمایند.

نصیحتی هم به جناب نماینده  و  امام جمعه ی محترم:  نکند در بر پاشنه ای بچرخد که چهار سال گذشته چرخید . مردم را دریابید که فردا دیر است.
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 ] [ 01:13 ق.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - آقای استاندار با چه تدبیری روح امید را به مسلخ می برید؟ - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - آقای استاندار با چه تدبیری روح امید را به مسلخ می برید؟ - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=