تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

با انتخاب جناب سید محمد رضا هاشمی بعنوان ششمین و یا هفتمین فرماندار غیر بومی از سال 57 تا کنون، ظاهرا همای سعادت بنا ندارد بر شانه ی مظلوم مردم این دیار بنشیند و بر قصه ی تلخ قحط الرجال بودن در این شهرستان خاتمه دهد و اینگونه برداشت می شود که بزرگان شهرستان نیز از انتخاب مدیران غیربومی، نه تنها دلگیر نیستند بلکه خشنودند و خشنودی آنها نیز از جنس دیگری غیر از مردم داری می باشد و گرنه باید برای انتخاب مدیران غیر بومی و در راس آنان فرماندار شهرستان دلیل خاص و قانع کننده ای ارائه دهند.


آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس

در هرحال چه خوب و چه بد فعلا جناب هاشمی بر این جایگاه تکیه زده و جناب بندرآبادی پس از چهار سال تکیه زدن بر جایگاه فرماندار که فرمانداریش را ویژه می نامند غزل خداحافظی را خواند. فرماندار خوش اخلاق و خوش مشربی که غیر از راضی نمودن باندی خاص در این شهرستان، بنظر اینجانب کمترین فعالیت را در جهت رشد و توسعه ی شهرستان، در کارنامه ی عملکرد خود داشته است. نه تنها عامل رشد و توسعه و کاهش بیکاری اسفبار نبوده بلکه در جاهایی مانع نیز بوده است. فرمانداری که هیچ زمان تمایل به ارائه عملکرد خود و مدیرانش نداشت.

فرمانداری که پروژه های مهرماندگارش هنوز که هنوز است شرمنده کلنگ های بوسه زده بر زمین است. فرمانداری که همیشه در پشت سر نماینده سنگر گرفت و گویی نماینده شهرستان باید نقش سخنگوئی وی را ایفا نماید. فرمانداری که نه از علت به تاخیر افتادن یک دهه آب چشمه سارهای قطری گفت و نه از سکوت و بی تفاوتی در فروش معدن ذغال سنگ البرز شرقی، نه از سجده  بدون قیام ورزشگاه 15 هزار نفری و نه از سالن سه هزار نفری، نه از بی اعتباری و تاخیردر به سرانجام رسیدن سد مجن، کلاته خیج و میغان و نه از درماندگی مسکن مهر، نه از تعطیلی تنها سینمای این شهرستان و نه از وضعیت اسفبار مجتمع های فرهنگی و ورزشی و صدها باید و نباید های دیگر، آنچه که بود و نبود گذشت تا روز حساب. بندر آبادی از فرصتی که بخت و اقبال و شرایط سیاسی حاکم بر شهرستان طی چهار سال در اختیارش قرار داد نتوانست تاریخ ساز شود و خود را با کارهای تاریخی در دل مردمان این دیار جای دهد. نهایت کلام پیرامون فرماندار بندرآبادی اینکه وی در دام سیاست زدگان شهرستان گرفتار و تنها با آهنگ و ساز آنان رقصید و تمامی دلخوشی اش، دلخوش بودن طیف سیاست زدگان بود نه عامه مردم و متاسفانه به هر دلیلی نتوانست از قدرتی که قانون در اختیارش قرار داده بود، فارغ از توجه به نگاه غضب آلود سیاسیون سیاست زده! ، قدمی مثبت و موثر جهت شهرستان سوخته شاهرود بردارد.

بندرآبادی در این دیار به تاریخ پیوست و تاریخ پیرامون عملکرد وی به قضاوت خواهد نشست.

اما در این بخش روی سخنم با فرماندار محترم جناب آقای هاشمی است. بزرگوار شهرستان شاهرود با جمعیتی 200000هزار نفری متاسفانه مانند زمین مساعدی می ماند که علیرغم همه ی ظرفیت ها و قابلیت ها از دهقانی مجرب و توانا محروم است. علت این محرومیت نیز علف های هرزی هستند که بدلیل رشد و نمو، رخصت سر برآوردن به خوشه های طلایی گندم را نمی دهند. ضمن اینکه اگر دهقانی توانا و مجرب نیز یافت شود با تامین نیازهای مادی مانع مبارزه ی وی با علف های هرز می گردند و از این دهقان توانمند و مجرب عنصری باری به هر جهت، برده و یا غلام حلقه به گوش می سازند.

بدون تعارف عرض کنم نه شناختی نسبت به عملکرد و سوابق خدمتی شما و نه از هویت و تاریخ همراه شما دارم.

تنها این را می دانم که در شهرستانی نوپا با جمعیتی معادل یک سوم جمعیت شاهرود مدیریت کرده اید. بنده بعنوان یک شهروند شاهرودی منتقد انتصاب مدیران غیر بومی، بالاخص مدیریت عالی شهرستان بوده و هستم و از اساس اینگونه انتصابات را سیاسی دانسته و یکی از عوامل عقب ماندگی شهرستان را همین مهم  می دانم، چرا که شاهرود، شهرستان قحط الرجال نبوده و نیست و تمامی مشکلات و عقب ماندگی این دیار ناشی ازحاکمیت مدیران غیر بومی از جمله نماینده عالی دولت طی دوران طلایی بعد از انقلاب تا کنون بوده است. خود مستحضرید شناخت وآگاهی یافتن شما نسبت به مشکلات و معضلات این شهرستان پهناور کمتر از دو سال ممکن نیست. ضمن اینکه چه بخواهی و چه نخواهی، اطلاعات مورد نیاز شما پیرامون حوزه ی مدیریتتان از ناحیه ی کسانی باید در اختیار شما قرار گیرد که بنده عمده آنان را تشبیه به علف هرز نمودم.

بزرگوار در هر صورت فعلا شما فرماندار و مردم ما فرمان بردار خواهند بود، اما باید بدانید که این فرمانبرداری تا زمانی تداوم خواهد داشت که حضرتعالی بدور از نگاه به سلایق سیاسی، نخبگان و فرهیختگان جامعه ی شاهرودی را در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها مشارکت داده و نسبت به سم زدایی علف های هرز اقدام و با آحاد مردم از هر طیف و جناح یکرنگ و همدل باشید و توصیه ی جدی اینکه از سنگر گرفتن در پشت سر نماینده پرهیز و با گزارش عملکرد شفاف عزم خود را جهت شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی جزم نمائید.

جناب هاشمی تاریخ ساز شدن مستلزم عملکرد خوب و به رخ کشیدن پروژه هائی است که طلسم بیکاری را در این شهرستان بشکند. نه گرفتن عکس یادگاری.

بیاد داشته باشید عملکرد فرماندار اسبق کلیپ های عکس یادگاری به هنگام تودیع و معارفه بود. برگزاری جلسه ی تودیع شما نیز اگر بپذیریم چهار سال دیگر باشد، زمان دیری نیست، یک ماه آن سپری شد. نکند نمایش کلیپ عکس های یادگاری تکرار گردد.
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ شنبه 4 مرداد 1393 ] [ 02:06 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - در حسرت فرماندار بومی - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - در حسرت فرماندار بومی - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=