تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

در مطلب پیشین عرض شد که اقدام شیرینی که می رفت به حرکت قابل توجه ای در اوضاع اقتصادی شهرستان بیانجامد با طرح موضوع از ناحیه ی نماینده ی شهرستان به تلخی گرایید و عرض شد که این حرکت جناب نماینده نه از سر خیرخواهی بلکه با اهداف سیاسی نا صواب صورت پذیرفت.در این بخش به مواردی دیگر با تکیه بر اسناد اشاره خواهد شد.

اگر خاطر مخاطبین محترم باشد گفتیم در تاریخ 4/ 5/ 93 طی مکاتبه ای به حد نصاب رسیدن تعداد افراد عضو و مبلغ مورد نیاز جهت ثبت شرکت تعاونی بمنظور برگزاری مجمع عمومی جهت انتخاب اعضای هیات مدیره به اداره تعاون اعلام گردیده است .

 به سند ذیل توجه فرمائید:


آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس


با توجه به فرآیند تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی همه ی امور براساس ضوابط و شرایط مد نظرو دستورالعمل های مربوطه صورت و اداره تعاون می بایست اقدام لازم جهت برگزاری مجمع عمومی را بعمل می آورد. اما متاسفانه بر خلاف ضوابط وعلیرغم صراحت قانون مبنی بر واحد بودن شرکت تعاونی در هر شهرستان با فشارهای سیاسی وارده از ناحیه ی نماینده ی شهرستان مبادرت به سنگ اندازی در به سر انجام رسیدن این امر مهم می نماید. جهت اطلاع از کم و کیف سیاسی کاری های بعمل آمده به اسناد ذیل الذکر توجه نمائید.


آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس


آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس


آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس

باور کنید ضرب المثل یک بام و دو هوا در مدیریت اداره و اداره کل تعاون بدلیل فشارهای سیاسی اظهرمن الشمس است ،از مدعیان قانون گرایی وکارگذاران دولت قانون گرا باید پرسید مگر قانون نانوشته ی مد نظر شما تنها در مورد هیات موسس اولیه صدق می کرد و در خصوص سایرین مردود است؟ مگردرخواست تشکیل تعاونی از طریق سامانه ی وزارت تعاون و ادامه ی کار بر اساس فرآیند تدوین شده و ارائه ی لیست نیم درصد از جمعیت شهرستان در مورد هیات موسس اولیه باید صدق می کرد و دیگر متقاضیان بدلیل وابستگی به دفتر نماینده ی شهرستان مستثنی می باشند؟ کارگذار دولت قانون گرا، رئیس دولت شعار و تکیه اش بر حقوق دانی اش بود.

در کجای قانون آمده است بخاطر فشار سیاسی و رضایت آنان حقوق عده ای زیر پا گذاشته شود؟

در کجای قانون آمده است که یک هیات موسس قانونی و شرکت تعاونی بر خوردار از مجوز را تهدید و اجبار به تجمیع با عده ای که بر اساس مکتوبات خود شما تنها متقاضی تشکیل می باشند نمائید؟

آقای مدیركل محترم تعاون در كجای قانون آمده است هیات موسسی را بالاجبار بر هیات موسسی دیگر تحمیل كنید؟ كدام قانون به شما این حق را داده است كه به ناحق و تنها بر اساس لابی گری و فشار سیاسی قریب 4 ماه به بهانه ایجاد وحدت (دوستان بخوانند سهم خواهی) یك عنصر سیاسی با سرنوشت سرمایه ی مردمی  بازی و چالش نابخشودنی را ایجاد نمائید؟

 باید به فتح الفتوح شما احسنت گفت چرا که از تاریخ درخواست تشکیل تعاونی توسط وابستگان به نماینده ظرف مدت 17 روز بدون ارائه هر گونه اقدام خاصی بر اساس فرآیند حاکم بر تاسیس شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی اجازه ی بازگشائی حساب و پذیره نویسی صادر نمودید. حتی نگاه اجمالی به درخواست آقایانی که به جای شرکت تعاونی توسعه و عمران درخواست تاسیس شرکت تعاونی عمران و توسعه داشتند ننمودید.

 

جهت دسترسی به اسناد مطالب فوق به سند پیش رو نظری بیاندازید.

آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس

 

سوال:

علت اینکه در یک روز (30/4/93) و دو شماره ی پشت سرهم (11359 و 11360) با تقاضای تشکیل تعاونی با عنایت به اطلاع از وضعیت شرکت تعاونی برخوردار از مجوز موافقت می گردد چیست؟

علت اینکه نماینده ی شهرستان به فاصله ی چهار روز بعد از صدور چنین نامه ای  كه قاعدتا ارسال و ابلاغ آن به شهرستان بیش از این بطول می انجامد ،در روز قدس دم از تاسیس شرکت تعاونی توسط دو ،سه گروه می زند و به نیابت از امام جمعه و فرماندار شهرستان درخواست عدم خریداری سهام می نماید چیست؟ آیا غیر از آن است که بدنبال منافعی است؟ و جالب اینکه ما را متهم به منفعت طلبی می نماید.

جناب مدیركل محترم كجای قانون آمده هیات موسسی قبل از اخذ مجوز مبادرت به پذیره نویسی نماید؟

 آیا معرفی یك هیات موسس متقاضی به بانك  از ناحیه ی شما جهت گشایش حساب خلاف ضوابط و یك اقدام غیر قانونی نمی باشد؟

مگر فسادهای اداری كه امروزه به وفور شاهد آن هستیم معنی متفاوتی با اقدام شما دارد؟

 

باید از جناب نماینده پرسید جلسات شما در دفترتان و درخواست از تعدادی جهت درخواست تاسیس شركت تعاونی بعد از گذشت بیش از چهار ماه از مجوز صادره جهت تاسیس شركت تعاونی و پذیره نویسی با نگاه حداكثری با چه منظور و هدفی صورت گرفته است؟ جناب نماینده و اطرافیانشان باور نداشتند كه هیات موسس شركت تعاونی بتوانند این پروژه را با سربلندی به انجام برسانند و چون احساس كردند اعضای هیات موسس بالاخص حقیر ممكن است از تاسیس شركت بهره برداری سیاسی نمایم با فراخوانی وفاداران به خویش شمشیر از نیام بر كشیده و با ترفندهای خاص منحصر به فردش و با فشارهای سیاسی درصدد ایفای نقش همراهان خویش در هیات موسس شركت تعاونی بر آمدند.

 

اما چرا از روز قدس بعد از فرمایش ایشان مبنی بر نخریدن سهام تا زمانیكه حضرتشان، امام جمعه و فرماندار نگفتند مردم سهام نخرند و بعد از اعتراض بنده به سخنان فاقد وجاهتشان تا كنون سكوت كرده ام علتش این است. كه با دعوت مسئول دفتر نماینده  دو جلسه در محل دفترشان، جلسه ای با حضور بنده و سه نفر از اعضای دفتر و جلسه ای دیگر فی مابین بنده و جناب دكتربرگزار گردید، در آن جلسه مقرر گردید با عنایت به فرمایش جناب دكتر مبنی بر مضی ما مضی ، آینده ای روشن را با وحدت و همدلی دنبال نموده و پیرامون شركت تعاونی نیز با ماموریت اعطا شده به مسئول دفترشان این مهم فی مابین بنده و ایشان حل و فصل و امور دنبال شود. اما متاسفانه خلف وعده های جناب نماینده علیرغم تماس تلفنی و ارسال پیامك ،تداوم و بقولی درب بر روی همان پاشنه قبلی چرخیده و می چرخد و فراتر از گذشته بد اخلاقی ها تداوم دارد. لهذا مرا بر آن داشت تا با انتشار اسناد قضاوت را به مخاطبان عزیز واگذارم و علت عقیم ماندن توسعه در این شهرستان را واكاوی نموده تا در روزگاری كه قانون گذار خود قانون شكن می شود و مجری دستگاه اجرائی بخاطر ترس از به خطر افتادن جایگاهش از ناحیه ی نماینده اسیر و درمانده ی پست و جایگاه خویش می شود تاریخ به قضاوت بنشیند.


طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ جمعه 16 آبان 1393 ] [ 12:47 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - چرا توسعه و عمران در شاهرود عقیم می ماند( قسمت سوم) - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - چرا توسعه و عمران در شاهرود عقیم می ماند( قسمت سوم) - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=