تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

هرچه به انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی نزدیك و نزدیك تر می شویم.با جملاتی از جنس نمی گذارند، نگذاشتند، سنگ اندازی می كنند، عدالت بی معناست، توازن وجود ندارد و دهها جمله ی دیگر از این سنخ جهت توجیه عملكرد ضعیف به خورد عوام الناس داده می شود.اما به خود اجازه نمی دهند ویا دوست ندارند علیرغم اینكه سردمدار امر پژوهش می باشند وابزار تحقیق و تفحص نیز در دستان قدرتمندشان می باشد برای یكبار هم كه شده دست از كلی گوئی برداشته و مصداقی با انتشار اسناد اعلام نمایند، چه كسانی نگذاشتند و نمی گذارند و سنگ اندازی از ناحیه ی چه كسانی، كدام نهاد و سازمان و كدام مسئول استانی و كشوری صورت گرفته و می گیرد.


لیست طرح های ارائه شده هر سازمان و نهاد شهرستان  از طرح های صنعتی، معدنی، كشاورزی، فرهنگی گرفته تا سایر بخش ها را ارائه و مستندا عواملی كه موانع ایجاد كرده و می كنند را معرفی نمایند. هر روز خبری را دریافت می كنیم كه فلان وزیر و مسئول عالیرتبه به محضرشان شرفیاب و سرتعظیم فرود آورده اند و دستورات لازم را جهت رفع مشكل و موانع صادر نموده اند. اما چرا با این همه دستور مساعدت و بررسی، باز جمله ی نمی گذارند و نگذاشتند را تكرار می كنید؟ مگر حضراتی كه سرتعظیم در مقابل مقام ارشد شهرستان فرود می آورند توان برخورد با عوامل مانع تراش و سنگ انداز را ندارند؟ اگر بپذیریم كه ندارند با عنایت به نیاز مند بودن به پشتیبانی بلند قدترین فرد مجلس از دولت امری ساده لوحانه است. اما چرا اتفاقی نمی افتد؟ دلیلش واضح است چون توانایی ارائه سند و مدركی دال بر سنگ اندازی ندارند.  مدیر عالی استان در دولت قبل را استاندار عدالت محور می نامند و بر همین اساس تا پایان ماموریتش از وی به نیكی یاد كردند و پیرامون استاندار فعلی جناب مهندس وكیلی نیز نظرشان بر این است كه از زمان تصدی استانداری سمنان بدست مهندس وکیلی و چیدمان نیروهای استانداری بر اساس شایسته سالاری،نسبت به پیشگیری از اعطای بدون ضابطه برخی رانت های اقتصادی در مرکز استان اقدامات مثبتی صورت پذیرفته و توزیع متوازن فرصت ها و امکانات در سرتاسر استان سمنان با نظم و انضباطی فراتر از آنچه یک عده خاص مطالبه می نمایند در دست پیگیری و اجراست.

پس وقتی در سطح كلان وزرا با حضرتش یك رنگ می باشند و در استان نیز مدیران عالی استان عدالت را مد نظر دارند واین امر به تایید جنابشان رسیده است شكوه از چیست؟   انسان می ماند قسم حضرت عباس را قبول كند یا دم خروس را.اگر مدعی هستید كه مركز استان سنگ اندازی می كند پس دلیل اعطاء این همه القاب ، مجیزگوئی و مدیحه ثرائی در وصف مدیران عالی استان چیست؟چرا باز بر طبل نمی گذارند ، نگذاشتند و نمی خواهند می كوبید؟ چرا به جای دیدن ضعف های خود ،در توجیه عملكرد منفی  مسیر فرار به جلو را انتخاب می كنید؟

بنده قائل به این هستم كه یكی از علت های عمده ی بی مهری مركز استان به شهرستان شاهرود بی بهره نمودن منابع انسانی ما در بدنه مدیریتی و كارشناسی استان می باشد. و سر منشاء همه ی تظلمات در حق شاهرود از همین نقطه آغاز گردیده است.كمی جلوتر را اگر نگاه كنیم نه تنها سهمی از پست های مدیریتی و كارشناسی در مركز استان متوجه ی ما نبوده بلكه در سطح كشوری نیز از این حیث در فقر بسر می بریم. اما برگ برنده ی مركز استان بر خورداری از مدیران بومی در مدیریت های استراتژیك استان و نفوذ در جایگاههای مدیریتی در وزارتخانه ها و سازمان ها ی دولتی و خصوصی در سطح كلان می باشد.برگ برنده آنان در امر توسعه ی سمنان استفاده از همین ظرفیت ها است.

باید از جناب نماینده بلند قدمان در مجلس بپرسیم زمینه ی بكارگیری كدام نیروی انسانی شاهرودی را در سطح كلان و حتی استان مهیا نموده اند تا لااقل از پتانسیل و نفوذشان بهره ای متوجه ی شهرستان گردد؟

اگر از عمده دلایل عقب ماندگی شهرستان كه در چند سطر فوق مطرح گردید بگذریم. عمده ی علت ها را باید دردرون شهرستان جستجو كرد.اگر می خواهیم شاهرود پیشرفت نماید وبه جایگاه مطلوب و شایسته ای برسد باید به این امر بپردازیم كه مدیریت ها و انجام امور در بخش های مختلف طی 30 سال گذشته بر چه اصولی استوار بوده است؟ تاثیر گذاران و تاثیر پذیران چه كسانی وبا چه شاخصه ها یی بوده اند؟نقش نخبه گان و فرهیخته گان جامعه در پیشبرد اهداف به چه میزان بوده است؟ نخبه پروری و شایسته سالاری چه جایگاهی در نزد مسئولان داشته است؟ باید منصفانه بپذیریم طی 30 سال گذشته تعداد افرادی در حد سرنشینان یك اتوبوس بدون تغییر خاصی هم تصمیم گیر بوده وهم تصمیم ساز، با آمدن دولت ها چه اصولگرا  چه اصلاح طلب و چه كارگزاران و... سوار بر مركب مراد خویش بوده اند.اجازه ی ورود نخبگان و فرهیختگان و جوانان خلاق وبرخوردار از ایده های نوین و جامع را در حلقه ی نامیمون خود نداده اند.و این حلقه همچنان تنگ و غیر قابل نفوذ می باشد.

 

اگر طالب این هستیم كه شهرستان پیشرفت كند و به جایگاه شایسته ای برسد باید پوست اندازی كند. پوست اندازی با تغییر یك یا چند مدیر و فرماندار بدست نمی آید. بلكه پوست اندازی به معنای خانه تكانی در افكار، روش ها و رفتارها ی جمع اتوبوسی و مسئولان،  پوست اندازی یعنی پرهیز از تنگ نظری ها،حسادت ها، خودشیفتگی ها و خود خواهی ها. پوست اندازی یعنی تغییر سطح فکری، تغییر افق نگاه ها، تغییر نگرش ها و روشها و قبل از همه این ها رشد فکری و فرهنگی خود آدم ها .

پیشرفت شهرستان نیازمند تغییر و جوان شدن دارد، باید به جوانان این دیار اعتماد كرد. امتحان پس داده ها را دیگر نیآزمایید، آنها همین هستند كه هستند، نام ها و القاب و تعاریف دهان پركن دردی از این شهرستان دوا نخواهد كرد.

خلاصه اینكه اگر شاهرود بزرگ و توسعه یافته می خواهیم باید بزرگ فكر كنیم و كارهای بزرگ انجام دهیم، از شعارهای تبلیغاتی دهن پركن و عوام پسند بپرهیزیم .
[ شنبه 29 آذر 1393 ] [ 10:38 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - شاهرود نیازمند یك پوست اندازی جدی - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - شاهرود نیازمند یك پوست اندازی جدی - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=