تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

مدت چند سالی است که جلسه ای تحت عنوان موثرین با مدیریت نماینده محترم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در تالار  شرکت ذغال سنگ البرز برگزار می گردد. هدف از برگزاری اینگونه جلسات بررسی مشکلات و معضلات حاکم بر شهرستان، گزارش اقدامات و تلاش های صورت پذیرفته در راستا با پیشرفت و توسعه شهرستان، با حضور موثرین و بررسی راهکار های موجود و پیدا نمودن استراتژی بهینه تر می باشد .

غالبا جمعیتی 500 نفری، از زن و مرد، پیر و جوان، كوچك و بزرگ،  با سواد و کم سواد با دعوتی رسمی در جلسه حضور می یابند. انصافا زحمات زیادی همراه با هزینه های جانبی متحمل، تا اینکه جلسه مذکور بعضا با حضور مهمانان بیرونی، از نماینده عالی دولت در استان گرفته تا عده ای بنام سرمایه گذار و مدیران ارشد استانی وبعضا كشوری رسمیت یابد. اما با توجه به مشاهدات عینی، متاسفانه به تنها چیزی که این جلسات شباهت ندارد، جلسات موثرین می باشد. چرا كه جلسه ای که بعضا به مدت2 الی 3 ساعت بطول می انجامد. غیر از تعریف و تمجید مهمانان و مسئولین مدعو از یکدیگر و خطابه نمودن آنها و ارائه طرح های ذهنی که تا کنون هیچ یک اجرائی که چه عرض کنم حتی به روی کاغذ نیز نیامده است، نتیجه ای در بر نداشته است. ضمن اینکه معمولا جمعیت مدعو افراد وابسته به مدیر جلسه و اکثرا  از هواداران انتخاباتی و یا مدیران شهرستانی می باشند که یا از روی رودروایسی و یا بخاطر حفظ جایگاه خود و  ترس از مورد غضب قرار گرفتن در این جلسه حضور می یابند.

 

به جرات می توان گفت تعداد افراد موثر برخوردار از شاخص های لازمه یک عنصر موثر به تعداد انگشتان یک دست در این جلسات یافت نمی شوند. وانگهی این عناصر دارای شاخص نیز اصلا در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها دارای سهمی نیستند و  به تعبیر دیگر چشمشان به طرح های ذهنی آقایان مسئول نیز گرمائی ننموده است. انصافا اگر واقعیت چیز دیگری است، صورتجلسه جلسات را به همراه طرح ها و نظرات موثرین با ارائه اسامی موثرین اهل نظر و نتایج حاصله از زحمات بی شائبه را در معرض دید عموم قرار دهیم. بر این نظریم که اگر جلسات مذکور با نگاهی مسئولانه و کار کارشناسی و  همراه با یک نقشه راه دنبال می شد، امروز بر پیشرفت و توسعه شهرستانمان می بالیدیم و جلساتمان مملو از عناصر فرهیخته و نخبگان و با ایده ها و طرح های نو دنبال می شد.

 

امروز  طعم جلسات نیز تغییر یافته و  ناچارا روز برگزاری را  ایام جشن و سرور انتخاب می كنیم و تلاش داریم با دعوت از مهمانان ویژه ای همانند ماهی صفت ها جلسات را مبدل به جشن و سرور كنیم و حضور مدعوین  نه موثرین را پاس بداریم و بعبارتی با یك تیر دونشان بزنیم، هم بهره برداری سیاسی داشته باشیم هم با ارائه طرح ها و برنامه های بی خاصیت ذهنی و دهن پر كن بر ناكارآمدی خویش سرپوش بگذاریم.

 

  بگذریم پانزده بهمن مقرر است  بیست و  چهارمین جلسه موثرین بر گزار گردد. البته بر اساس آنچه كه رسانه ها  سورپرایز كرده اند با حضور دو مهمان وی‍ژه. حال این سورپرایز از دو حالت خارج نیست یا مهمانان ویژه از جنس ماهی صفت ها جهت خنداندن و شاد نگه داشتن حضار برای چند ساعتی است و یا از جنس استاندار مهندس وكیلی كه در جلسه ی قبل موثرین فریاد برآورد: من آنم كه رستم بود پهلوان، شعارهای توخالی و عوام پسند از نوع اغواگری.

براستی در این جلسه بنا ست چه اتفاقی بیفتد ؟ آیا قرار است جناب نماینده ، امام جمعه و فرماندار طبق جلسات قبل هر یك بنا بر فراخور حالشان خطابه ای داشته و از وحدت كلیشه ای سخن به میان آورند و از یكدیگر تعریف و تمجید داشته باشند؟ و یا بناست نتیجه وعده وعیدهای جناب استاندار و گزارش همراه با شور جناب صدیقی فر پیرامون پروژة كك به اطلاع مردم برسد ؟ و یا نتیجه گزارش تیم بررسی مشكلات ورزشی بعد از یكسال در كلیپی به نمایش گذاشته شود؟

آیا برنامه ریزان فرصتی جهت  صدها پرسش از نماینده محترم ازجمله علت سنگ اندازی در تاسیس شركت تعاونی توسعه و عمران و استخدام های رانتی پیش بینی كرده اند ؟ آیا ربع ساعتی جهت طرح ایده ها ، انتقادات و پیشنهادها در نظر گرفته اند ؟ و یا بناست این فرصت در اختیار جناب ایمانی  جهت توزیع نشریه ی ظفر قرار گیرد؟

بیائیم تعقل را جانشین اغواگری نماییم.

بجاست برادر بزرگوار جناب نماینده محترم سفارش امیر مؤمنان به مالك اشتر را كه فرموده بودند: ای مالك! باید اطرافیان و حلقه نخست نزدیكان تو افرادی اصیل و شجاع باشند كه عیوب و نواقص تو و كارهای تو را قبل از دیگران به تو گوشزد كنند را آویزه گوش نمایند و نزدیكان و همراهان ایشان نیز به جای اسفند دود كردن عیوب را به وی هدیه نمایند.

 امید است از ثانیه های این جلسات بجای بهره برداری سیاسی در جهت بازگشائی گره های كور معضل بیكاری وآشفته بازاری وضعیت اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی شهرستان استفاده كنیم و در یك اقدام جهادی افقی روشن را نوید بخش باشیم


 انشاء الله

طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ شنبه 11 بهمن 1393 ] [ 02:03 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - جلسه موثرین و انتقادهای پیش رو - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - جلسه موثرین و انتقادهای پیش رو - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=