تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

امروز قریب به سه سال از همت و تلاش در جهت تصمیم گیری و تصمیم سازی جمعی از باصطلاح موثرین و دلسوزان شاهرودی مرکزنشین با همراهی امام جمعه شاهرود  پیرامون  انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی دوره ی نهم مجلس با لیدری حضرت حجت الاسلام سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه و امام جمعه ی موقت شاهرود می گذرد.در مطلب پیشین ضمن ارائه بیانات ایشان درجشن پیروزی نامزد مورد حمایتشان در سال نود یاد آور شدم که آگاهانه صداقت را فدای سیاست نکنند. در این پست می خواهم با صراحت سوالاتی را از ایشان و تیم همراهشان مطرح نمایم باشد که تاریخ به قضاوت بنشیند. ممکن است عده ای از عناصر وابسته و منفعت طلب مرا مورد نکوهش قرار داده ویا با ایجاد جنگ روانی بخواهند از عناوین  آقایان پتکی بسازند جهت خفه کردن صدای منتقد ویا مخالف و خلط مبحث نمایند. از همین باب با تکیه بر فرمایش مقام عظمای ولایت جسارت حساب خواهی از بزرگواران بالاخص جناب سعیدی را بعنوان یک شهروند حق قانونی خود دانسته واز طرفی تقدس گرائی و بی تفاوتی را ننگ تلقی می کنم.

هیچ شخص یا نهادى نمی‌تواند با عذر انتساب به اینجانب یا دیگر مسئولان كشور، خود را از حساب كشى معاف بشمارد.رهبر معظم انقلاب اسلامی/ 10 اردیبهشت 1380

 حضرت حجت الاسلام سعیدی برادر بزرگوار حساب خواهی از شما بدان جهت است كه شما بعنوان لیدر افراد مركز نشین یكی از اهداف ورود به انتخابات شاهرود راچاره اندیشی برای ارتقای پیشرفت، توسعه و نگرش انقلابی و دینی در مجموعه شاهرود و میامی اعلام داشته اید لهذا سخن و سوال بنده از شما این است که:

 چرا شما و دیگر همراهانتان از پتانسیل هائی که از آن دم زدید و دم می زنید جهت پیشرفت و توسعه شهرستان استفاده نکرده و نمی کنید؟

چرا نسبت به اتفاقات حادث شده در این شهرستان از بحث تقسیمات کشوری و چالش های پیش رو گرفته تا افزایش درصد بیکاری، اعتیاد، طلاق، خودکشی، قتل و جنایت و سایر معضلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بی تفاوت واز نفوذتان جهت گره گشائی طلسم بیکاری که ریشه همه ی گرفتاری و معضلات حاکم بر شهرستان می باشد استفاده نکردید؟

 

 مگر شما در توجیه جلسات بزرگان شاهرودی در تهران، قم و شاهرود  در مقطع انتخابات 90 نفرمودید که "هدف از اجماع و اجتماع بزرگان شاهرودی، شناسایی و اجتماع نیروهای پرتوان متعلق به این سرزمین و چاره اندیشی برای ارتقای پیشرفت، توسعه و نگرش انقلابی و دینی در مجموعه شاهرود و میامی بوده است" ؟ پس چرا اهداف خود را جهت چاره اندیشی برای ارتقاء پیشرفت و توسعه عملیاتی نکردید؟

 

مگر شما نفرمودید که " بر اساس مجموعه جمعی حرکت می کنیم مجموعه دوستانی چه در اینجا چه در قم و یا تهران حضور دارند و دلشان برای این سرزمین می تپد و می خواهند کاری انجام دهند هر کدام گوشه ای از توانهای قابل توجهی دارند قرار بر این بود این توانها در کنار هم جمع شوند و جویبارهای متفرق در یک جا جمع شود. پس چرا توانهای مد نظر را به رخ بدخواهان نکشیدید؟

 

پس کجاست آن همه همت و تلاش؟ کجاست وحدت و یکپارچگی علاقه مندان به سرزمین مادری؟ چراطی این سه سال شاهد حرکت جمعی جهت پیشرفت و توسعه نبوده و نیستیم؟ چرا کماکان مدیران وارداتی بعبارتی غیر بومی روانه ی این شهرستان می شوند؟ آیا این اقدام نشان از بی تفاوتی شما مدعیان دلسوزی  ندارد؟ مگر یكی از اهداف شما شناسایی نیروهای پر توان متعلق به این سرزمین نبود؟ عقیم ماندن این هدف  از دوحالت خارج است. یا بعد از گرفتن رای مردم دچار فراموشی شدید و یا اینكه كس ویا كسانی را كه غلام حلقه به گوش باند، گروه و جناحتان باشد را پیدا نكردید وگر نه در این دیار قحط الرجال نیست و در جای جای شهرستان پهناور هستند مردان و زنان بی حاشیه ای كه گره گشای مشكلات باشند.

 

آیا جویبارهای متفرقی که با هدایت و دست توانای شما تبدیل به یک سیل خروشان گردید صلاح نمی دانند که اگر شده از دور دستی  بر آتش داشته باشند؟

 

از دیدگاه عالمانۀ شما تنها وظیفه حضرتعالی و تیم همراهتان انتخابات است وبس و وظیفه دیگری نسبت به سرزمین مادری ومظلومان این دیار ندارید؟

 

جناب سعیدی اجازه بدهید شفاف تر سوالاتم را مطرح کنم.

 

چرا خانم افتخاری نماینده شاهرودی که در ایام انتخابات تمام نگاهش به مردم زادگاهش بود و از پتانسیل و تمامی بضاعتش در همراهی با اهداف شما بهره جست بعد از انتخابات یادی از دیار مظلومان و شهر سوخته اش نکرد؟ چرا از قدرت چانه زنی اش جهت اصلاح امور و رفع مشکلات موجود در این شهرستان استفاده نکرد و نمی کند؟

 

چرا چهار ویا پنج نماینده ی شاهرودی الاصلی كه در جمع موثرین پزش را دادید را نتوانستید حتی برای یك سفر به سرزمین مادریشان هماهنگ و از پتانسیل آنها جهت شكستن طلسم گرفتاریهای این شهرستان استفاده كنید؟

 

چرا استاندار اسبق قزوین برادر ودوست خوبم جناب احمد عجم همشهری که دلش در زمان انتخابات برای این شهرستان می تپید و علیرغم مسئولیتش بعنوان استاندار قزوین در جلسات شما در تهران جهت حمایت از نامزد مورد حمایت شما شرکت می جست طی این سه سال دلش از تپش برای همشهری هایش افتاده است و چرا تجارب اخذ شده در یک استان صنعتی را جهت پیشرفت و توسعه به این شهرستان و مدیران عالی اش منتقل نکرد و هیچگونه همراهی را شاهد نبودیم؟

 

چرا دوست بزرگوارم جناب حاج سید حسن حسینی معاونت اداری و مالی سازمان تبلیغات که بر اساس شنیده ها میزبان جلسات شما بوده و هست از دور دستی بر آتش نداشتند ؟ آیا ایشان قادر به حل معضل پروژه بزرگ ساختمان سازمان تبلیغات در این شهرستان نبوده ونیستند؟

 

چرا سرداران عزیزی که در آن روز احساس مسئولیت و احساس خطر می کردند از تیغ بران و ذوالفقار حیدریشان جهت جراحی زخم کهنه این دیار که همانا عدم توسعه و عدم نگرش انقلابی و دینی مد نظر شما  می باشد، استفاده نکردند و نمی کنند؟

 

چرا پدران معنوی جامعه تدبیری جهت برون رفت از وضعیت نابسامان فرهنگی و اجتماعی این دیار نمی اندیشند؟ آیا قلب جناب دانش پژوه، مجیدی، طالع زاری، انصاری و... تنها زمان انتخابات برای سرزمین مادریشان می تپد؟ انصافا در طی سال روزهائی به اندازه انگشتان دست در این شهرستان حضور دارند كه فصل انتخابات دایه ی دلسوز تر از مادر برای شاهرود و میامی می شوند؟

 

چرا همشهری عزیزمان جناب حاج علی اصغر احمدی که از قضا مسئولیت کلان در نهاد ریاست جمهوری دارند از نفوذشان جهت بومی کردن مدیریت ها در شهرستان وبکارگیری نیروی انسانی در مدیریت ارشد استانی استفاده نکرده و نمی کنند؟

 

آیا زمان فراموشی مردم فرا رسیده و مردم هم باید همه چیز را فراموش کنند؟  آیا فراموش نمودن مردم حقی است که در قبال خلق حماسه های سیاسی باید متحمل شوند ؟ آیا برای شما ، متنفذین و بزرگان معنوی و سیاسی شهر اینکه شاهرود در آتی نقطه ای بر روی نقشه کشور نخواهد بود مهم نیست؟ آیا شما تنها مکلف به خلق حماسه سیاسی هستید و حماسه اقتصادی در دایره ی اهداف شما نمی گنجد؟

 

آیا برای شما تنها بازی های سیاسی اصلاح طلبی و اصولگرائی مهم است ودیگر هیچ؟

 

حضرت حجت الاسلام ، بزرگان شاهرودی ساکن و شاغل در تهران و قم و تکیه زدگان بر اریکه قدرت و ثروت  تا کی باید به خود، همفکران، هم اندیشان، گروه و باند  و منافع فردی پرداخته و تنها فاصله ی خویش با مردم دیارتان را در مقطع انتخابات کم کنید؟

 

آیا این مردم تنها زمان انتخابات ولی نعمتان نام می گیرند و تنها در آن مقطع مستحق هدایت و از شعور سیاسی برخوردارند؟

 

جناب سعیدی عزیز زمانی شما و دیگر متنفذین شاهرودی می توانید به شاهرودی بودن خویش افتخار کنید که بفکر اصلاح امور همشهریان خویش و پیشرفت و آبادانی شاهرود باشید. زمانی می توانید بر شاهرودی بودن خود ببالید که از پتانسیل و توانایی  سیل خروشان بزرگان شاهرودی مورد ادعا در پایتخت و قم و شاهرودی های تکیه زده بر اریکه قدرت در سه قوه در جهت پیشرفت و آبادانی شاهرود استفاده بهینه نمائید؟

 

کم نیستید شاهرودی  های تکیه زده بر اریکه قدرت در سطح کلان کشوری ، اما مصیبت آن است که اکثریت شما ها ذره ای تعصب نسبت به دیار و سرزمین مادری خویش نشان نمی دهید. براستی شماها توان گره گشائی و شکستن طلسم عدم توسعه و پیشرفت در این شهرستان را ندارید؟ اگر این توانایی در وجود تان منفی است که وای بر مردم ما واگر توانایی شکست و جراحی زخم کهنه عقب ماندگی را دارید پس چرا تعلل و بی تفاوت، مشکل کجاست؟ آیا شما و بزرگان قوم ،توان ساماندهی و تدبیر در جهت رفع موانع را ندارید؟ آیا بزرگان و مدعیان دلسوزی مترصد انتخاباتی دیگر جهت ارائه راهکار برون رفت از وضعیت نابسامان ودایه دلسوزتر از مادر شدن می باشند؟ که البته شواهد گویای فعالیت دوباره شما در تحمیل فردی دیگر بر مردم دیارسوخته شده شاهرود و میامی دارد.

 

امروز شما و بزرگان همراه باید پاسخگوی  نابسامانی ها و علت عدم اعتنا به وعده وعید های داده شده به مردم باشید. این حرف من شهروند نیست، این فرمایش رهبری معظم امام خامنه ای است . ایشان فرموده اند که {... من گفتم مسؤولان بلند پایه ى كشور، قواى سه گانه، از خود رهبرى تا آحاد مأموران و مدیران، همه باید پاسخگو باشند؛ پاسخگوى كار خود، پاسخگوى تصمیم خود، پاسخگوى سخنى كه بر زبان آورده اند و تصمیمى كه گرفته اند؛ این معناى پاسخگویى است؛ این یك حقیقت اسلامى است و همه باید به آن پایبند باشیم.

 

جناب سعیدی بزرگوار انصافا قریب به سه سالی که گذشت نیم نگاهی به آنچه به عنوان نماینده ی بزرگان شاهرودی در تالار شقایق ها بیان نموده اید داشته اید؟ به کدامیک از محورهایی که حکم یک منشور اخلاقی را داشت. پایبند بوده اید؟ به جرات اعلام می کنم که شما و اکثر همراهانتان دغدغه توسعه وپیشرفت شهرستان را ندارید چرا که با واژه بیکاری بیگانه اید. فرزندان و نزدیكان شما بدلیل استفاده از رانت شما ها هركدام چه در داخل و چه در خارج از كشور شاغل و طعم بیكاری و شرمندگی را نچشیده اند.پس صواب در این است اگر توان و همت رفع مشکلات و معضلات را ندارید مردم را به حال خود واگذارید چرا که خود سره را از ناسره تشخیص می دهند.
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ جمعه 24 بهمن 1393 ] [ 06:15 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - آقای سعیدی آیا برای شما تنها بازی های سیاسی اصلاح طلبی و اصولگرائی مهم است ودیگر هیچ؟ - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - آقای سعیدی آیا برای شما تنها بازی های سیاسی اصلاح طلبی و اصولگرائی مهم است ودیگر هیچ؟ - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=