تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

جناب آقای سعید ایمانی سردبیر هفته نامه ظفر روزنامه نگاری است که در این شهرستان طی چند سال گذشته با نقد های تند و آتشین خود نسبت به شورای شهر و شهرداران حال و گذشته، صفحات هفته نامه ی خود را زینت می بخشد. وی بعضا تحت عنوان سردبیر هفته نامه مقالاتی جامع و حرفه ای پپرامون مدیریت شهری ارائه می نماید که گویی ایشان فرد نابغه ای در تمامی امور می باشد. در تمامی امور خود را صاحب نظر دانسته و ندای هل من مبارز سر می دهد. از طیفی تمام قد دفاع و بر طیفی دیگر خنجر می کشد. خود را مدافع حق و حقوق شهروندان می داند و مدعی است بخاطر جسارت در حمایت از مردم به پایش غل و زنجیر زده اند. در سفارش نویسی ازتبحر خاص برخوردار و سعی می کند همیشه خود را یک سر و گردن از همکاران خویش بالاتر جلوه دهد حتی اگر لازم به متهم کردن آنان به موضوعی خاص باشد.

اما این آقای روزنامه نگار به اصلی ترین شاخص یک روزنامه نگار که رعایت اخلاق رسانه ای می باشد و بارها دیگران را به مذمومیت عملکردشان امر به معروف می کند خود آلوده به منکر می شود. منکری از جنس سرقت ادبی.

موضوع سرقت را با تعریف ارائه شده ی خودشان دنبال می کنیم:

دستبرد فکری به معنی تخصیص دادن خلاقیت ادبی یا پژوهشی دیگری یا بخشی از آن یا متن ناشی از آن به خود، گویی که خود شخص آن را خلق کرده است.

دستبرد فکری ممکن است بدون رضایت صاحب اصلی اثر یا با رضایت وی انجام شود.

دستبرد فکری اگر در حوزه ادبیات باشد دزدی ادبی، اگر در حوزه هنر باشد سرقت هنری و اگر در حوزه پژوهش های دانشگاهی باشد سرقت علمی نامیده می شود.

به زبان ساده تر، دستبرد علمی یا ادبی یعنی رونویس کارها یا ایده های دیگران و انتساب آنها به خود.


و اما اصل ماجرا:

جناب سردبیر هفته نامه ظفر  در هفته نامه شماره 122 در مقاله ای تحت عنوان شاهرود از بنرهای تبلیغاتی خسته شده است، تلاش نموده شهردار شاهرود را پیرامون منابع مصرفی مورد مواخذه قرار داده و بازیرکی خاص در چگونگی مصرف آن ایجاد شبهه نماید و در این راستا چون ذهنش تهی و از نوشتن چند سطر از نقاط ضعف و قوت تبلیغات شهری عاجز بوده است، از نبوغ و استعداد نویسندگان وبلاگ های دیگر بهره جسته است. بعبارتی دست به یک اقدام مذموم و به تعبیر خودشان سرقت ادبی زده است.

مطالبی که عینا کپی برداری شده و تنها با تغیر نام تهران به شاهرود از طرف آقای سعید ایمانی این روزنامه نگار برجسته به مطالبات وی از شهرداری تبدیل شده است. در بسیاری از مطالب حتی یک «و» اضافه یا کم نشده و تبدیل به مطالب پر مغزی گردیده است. گویی یک کارشناس خبره برخوردار از دانش مدیریت شهری می باشد.

با واکاوی این پدیده مذموم به سوالات بی شماری می رسیم.


1-آقای سعید ایمانی روزنامه نگار و سردبیر هفته نامه ظفر با چه مجوزی نسبت به نشر مطالب وبلاگ راسخون و وبلاگ شخصی  آقای باقر پاپری مقدم فرد، تنها با تغییر تیتر برخی مطالب و تغییر نام تهران به شاهرود استفاده کرده اید؟ آیا این کار شما مصداق بارز سرقت ادبی نیست؟ انتقادات خود، با استفاده از مطالب دیگران بدون ذکر منبع را به چه زبانی توجیه خواهید کرد؟

2-آقای سعید ایمانی آیا این رفتار شما محلی از اعراب را باقی می گذارد در حالی که از دست نوشته های افراد دیگری در نقطه دیگری برای نیل به اهداف خود استفاده می کنید؟ البته شنیده ها حاکی از آنست که این رفتار شما در زمان تحصیل تان در دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی مسبوق به سابقه است و در جلسه امتحان فرد دیگری را جهت امتحان به جای خود سر جلسه فرستاده و با لو رفتن قضیه به یک ترم تعلیق محکوم شده اید. براستی آقای روزنامه نگار شما با این رفتار و روحیات می خواهید در کسوت یک روزنامه نگار روشنگری نمائید؟

3-آقای ایمانی پرکردن صفحات هفته نامه ظفر از انتقادات تندوتیز نسبت به شورای شهر وشهردار وتوزیع رایگان نشریه به کرات دراماکن عمومی باچه هدفی صورت می گیرد ؟آیا می توانید اعلام نمائید منابع مالی شما از چه طریقی تامین می گردد و با ایجاد شبهه در نوع هزینه کرد منابع مالی شهرداری چه اهداف سیاسی را دنبال می نمائید؟

4 -آقای ایمانی شما خود عضوی ازائتلاف پیشگامان تحول و توسعه در انتخابات شورای شهربودید که پاینترین آرای مردمی را از بین قریب به 100 نفر از کاندیداها داشتید.شفاف بگوئید چه خیانتی از ناحیه ی اعضای راه یافته از ائتلاف شما نسبت به حضرتعالی صورت گرفته که امروزاینگونه آنان را مورد تخطئه قرارمی دهید وحاضرید با هرابزاری آنان را لجن مال نمائید؟

آقای ایمانی ضرب المثلی است که گوید چاه کن همیشه ته چاه است. به شما برادرانه سفارش می کنم خود را ارزان نفروشید و اجازه ندهید دیگران از شما جهت رسیدن به اهداف نامیمونشان استفاده ابزاری نمایند. دست از سفارش نویسی و مدیحه ثرایی بردارید. آهنگ وحدت ومودت سازکنید .روز حساب کشی در محضر خداوند منان دیر نیست.

در ذیل عینا متن مقاله جناب آقای سعید ایمانی جهت قضاوت مخاطبان ارائه می گردد ، متون رنگی شده کپی برداری از متن مقالات وبلاگ های راسخون و وبلاگ شخصی آقای باقر پاپری مقدم فرد می باشد که بترتیب با عدد 1و2 همراه با آدرس مشخص گردیده است. امیدوارم جناب ایمانی با یک عذر خواهی از محضر مردم مقتدرانه به کار روزنامه نگاری ادامه ودر انتقادات نسبت به مدیریت شهری وسایر امور نگاهی به قسمت پر لیوان نیز داشته وحرمت روزنامه نگاری را پاس بدارند.

 

1- اسفند 1392 - خط خطی های یک جنوبی

bagherpapari.blogfa.com/13922("وبلاگ شخصی باقر پاپری مقدم فرد")

میرزا محمد خان و وعده یک وجب خاک

یکشنبه یازدهم اسفند 1392 8:49

2- حقوق شهروندی و تبلیغات محیطی راسخون rasekhoon.net

یکشنبه، 22 دی 1392 نویسنده: کامییز نوروزی

در خواب مسئولان شهری رخ می دهد:

ادامه مطلب در پست بعدی
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ سه شنبه 14 بهمن 1393 ] [ 07:20 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - واکاوی یک پدیده مذموم توسط یک روزنامه نگار(قسمت اول ) - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - واکاوی یک پدیده مذموم توسط یک روزنامه نگار(قسمت اول ) - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=