تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

در علم مدیریت نقش نیروی انسانی در فرایند توسعه نقشی مهم و بی بدیل معرفی می گردد و بر این ایده تاكید می ورزد كه آینده هر ملتی را نیروی انسانی آن تعیین می كند. با توجه به تعریف مذكور آیا در حالتی كه رشد منابع انسانی از حیث مدیریتی در این شهرستان منفی می باشد می توان دم از توسعه ی پایدار زد؟ و آیا می توان بر كارآیی و اثر بخشی مدیران غیر بومی دل بست؟ چیزی كه امروز  خواص و عوام جامعه آگاهانه و یا ناآگاهانه از آن غفلت نموده و می نمایند نادیده گرفتن نقش نیروی انسانی بومی در مدیریت های كلیدی می باشد.  نسبت به مركز استان در تمامی امورحساسیت به خرج می دهیم اما غافل از این هستیم كه خود ،مركز محوری را با آغوش باز می پذیریم.  در پی منافع سیاسی خود مسابقه طناب كشی راه می اندازیم و چون به نتیجه برد برد تن نمی دهیم باختی تلخ نصیب مردم می كنیم.

چه كسی می تواند پدیده مذموم تحمیل نیروی انسانی غیر بومی بر مدیریت های شهرستان را منكر شود؟ امروز شاهد بدترین اهانت به نخبگان و فرهیختگان این دیار هستیم. آیا یك شهرستان 200000 هزار نفری از حیث نیروی انسانی آنقدر در فقر بسر می برد كه برای یك بخشدار ویا معاون فرماندار هم نیازمند نیروی غیر بومی هستیم؟ باید بپذیریم كه مدیر غیر بومی مقهور اراده بالا دست خویش است. باید این امر كه مدیر غیر بومی هیچ گونه اختیاری از خویش ندارد برایمان قابل هضم باشد. چرا كه تمام شوكت و عظمت كاری خود را مدیون مدیریت مافوق می داند ودر یك كلام تابع سیاست های اجرایی و ابلاغی است. آنچه كه امروز وطی 35 سال گذشته به این شهرستان صدمه وارد كرده است طرح مخالفت با اندیشه بومی سازی منابع انسانی در این شهرستان می باشد ولاغیر.

متاسفانه شنیده ها حاكیست پس از 5 ماه از انتصاب معاونت سیاسی فرماندار جناب مهندس معتمدبه مسئولیتی دیگر در مركز استان و خالی بودن جایگاه وی در فرمانداری كه ویژه اش می نامند بدلیل قحط الرجال بودن شهرستان ، غیر بومی دیگری این مسئولیت را بعهده خواهد گرفت و همان اتفاقی خواهد افتاد كه مطلوب مركز استان بوده و خواهد بود.

بینی وبین الله اهل تحقیق بررسی كنند طی 35 سال گذشته فرمانداران سمنان و معاونین شان چند درصد غیر بومی بوده اند؟ آیا خواص و عوام جامعه ی سمنانی چنین حقی را به استانداران جهت انتخاب فرماندار غیر بومی می دهند؟

ما چگونه رفتار می كنیم ؟ واقعیت این است كه اگر كسی لب به انتقاد بگشاید انگ تخریب می زنیم و فریاد وانفسا سر می دهیم و با در اختیار داشتن تریبون و رسانه های حلقه به گوش و اجیر شده اقدام فرار به جلو نموده و حاشیه سازی و سخن پراكنی را دنبال می كنیم.

كلام آخر اینكه لازمه ی توسعه ی پایدار توسعه ی منابع انسانی بومی و مبارزه با طراحان و حامیان مخالفت با اندیشه بومی سازی منابع انسانی می باشد وتا این امر محقق نگردد هیچگونه ی پیشرفتی را شاهد نخواهیم بود .
[ شنبه 9 اسفند 1393 ] [ 09:28 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - مخالفت با اندیشه بومی سازی - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - مخالفت با اندیشه بومی سازی - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=