تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

آزاد راه حرم تا حرم كه به عنوان یکی از عظیم ترین طرح های بزرگ کشور در بخش جاده ای مطرح می باشد  به طول تقریبی 900 كیلومتر بمنظور اتصال شرق كشور به شبكه آزاد راهی  جنوب، شرق و غرب طراحی گردیده است كه در سه فاز اجرائی خواهد شد. یكی از فازها مربوط می شود به حد فاصل گرمسار تا سبزوار. هدف از اجرای چنین طرح عظیمی ایجاد ارتباط آسانتر فی مابین مراكز اقتصادی غرب و شرق و مركز كشور و تسهیل كننده حركت زائران و مسافران و گردشگران می باشد. با آنچه كه مختصر از اهداف این طرح ملی گفته شد عبور آن از شهر شاهرود می تواند فرصت و افتخار بزرگی برای توسعه شهرستان شاهرود فراهم آورد و عدم عبور آن  تهدید و پیام آور تلخی و ظلم تاریخی بر پیكر نحیف این دیار باشد.

بر اساس آنچه تا كنون در فضاهای مجازی آمده است این آزاد راه پس از عبور از بهترین نقطه شهر سمنان صرفا از منطقه كویری شاهرود عبور و با فاصله زیادی از شاهرود به سمت سبزوار تغییر مسیر داده و لبخندی تلخ و طنز آمیز خود را كه ناشی از غفلت و كم توجهی مسئولین می باشد را بر مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و گردشگری این دیار نثار خواهد كرد.

بدیهی است فاصله بیش از 25 كیلومتری این آزاد راه از شهر شاهرود موجب كاهش شدید تردد گردشگران، زائران میلیونی آقا امام رضا (ع) و مسافران به شاهرود می شود و كمتر كسی خواهد بود كه در مسیر تردد خود در شهرمان توقف نماید. با احداث این آزاد راه و با فاصله اعلامی جاده كنونی تهران-مشهد كه از حاشیه ی شهر می گذرد به مسیری فرعی و كم تردد مبدل و شهر در بن بست قرار گرفته و انزوای مطلق را باید تجربه كند.

مردم ما باید هوشیار باشند و مسئولین را از خواب غفلت بیدار نمایند. چرا كه در صورت محقق شدن این امر با توجه به شواهد و قرائن موجود،  تمامی اقدامات و تلاش های صورت گرفته پیرامون توسعه گردشگری، صنعت و حتی اقتصاد آن با خطری جدی مواجه خواهد شد و این برای شهرستان شاهرود معنای یك فاجعه ی تاریخی خواهد داشت.

امید است تصمیم گیرندگان و بزرگان شهرستان حداكثر تلاش خود را برای پیشگیری از این فاجعه ی عظیم برای شهرمان بعمل آورند تا شهرستانی كه تا كنون بدلیل سوء مدیریت ها و زیاده خواهی های مركز استان بارها زخم خورده است این بار از كم توجهی و غفلت مسئولین صدمه نبیند. مسئولین باید باور كنند كه عدم پیگیری چنین امر مهمی خیانتی بزرگ در حق مردم خواهد بود و سپردن این امر به قضا و قدر و دل خوش بودن به ملاقات ها و مصاحبه ها و توجیه این مطلب كه شروع عملیات در حوزة ی استحفاظی سال ها بطول می انجامد پذیرفتنی نخواهد بود چرا كه فردا دیر است.

 

كلام آخر اینكه پیشنهاد می شود:

  • رسانه های محلی و سایت های خبری شهرستان به موضوع ورود نموده و با  وفاق و همدلی تمام همت خود را جهت دسترسی به طرح، حداقل موقعیت عملیاتی در حد فاصل سمنان -شاهرود جهت راست آزمایی بكار بندند چرا كه تایید و تكذیب مسئولین نمی تواند تضمینی در پی داشته باشد.

  • نماینده ی محترم و جناب فرماندار محترم به صراحت اعلام نمایند زیر سازی صورت گرفته در منطقه ی لجنه به چه منظوری صورت گرفته است؟مضافا اینكه نقشه ی طراحی شده مسیر عبور بزرگ راه در حوزة استحفاظی را در معرض دید مردم قرار دهندتا واقعیت ها آشكار و به اما و اگرها خاتمه داده شود.
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ یکشنبه 23 فروردین 1394 ] [ 03:50 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - آزاد راه حرم تا حرم برای شاهرود یك فرصت یا تهدید؟ - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - آزاد راه حرم تا حرم برای شاهرود یك فرصت یا تهدید؟ - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=