تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

سخنان دكتر جلالی در جمع اعضای دفتر و تعدادی از همراهان ستادی اش پیرامون آزاد راه حرم تا حرم بنده را به یاد سخن آقای احمدی نژاد انداخت که گفته بود قطعنامه های شورای امنیت کاغذ پاره ای بیش نیست. جناب دكتر جلالی نیز در پاسخ به پرسشی در خصوص آزاد راه حرم تا حرم و فاصله غیر معقول آن از شهر شاهرود بدون هر گونه توضیحی تنها  با به رخ كشیدن عظمت مردمان شاهرود در قبال ناملایمات و سختی ها به این سخن بسنده می كند كه اینها ( گذر آزاد راه از فاصله 25 الی 30 كیلومتری شهر) برای شاهرود با عظمت و مردمانش مسئله خاصی نیست و اگرچه بنده مذاکراتی با مسئولان داشته ام اما به شما اعلام می کنم جای هیچگونه دغدغه و نگرانی وجود ندارد و موضوع به راحتی قابل حل است.

نماینده محترم  خود اذعان به این امر ناصواب نموده و مدعی است كه مذاكراتی با مسئولان داشته است و با جدیت اعلام می كند كه جای هیچگونه دغدغه و نگرانی وجود ندارد. اما موضوع مهم اینجاست كه ایشان به جای یك  نگاه واقع بینانه به موضوعی كه حل آن تلاش و طی نمودن مسیر طولانی و سنگلاخی را می طلبد و قطعا در ید وی به تنهایی نیست با مدیحه ثرایی و باد به غبغب عده ای خام نه همه ی مردم انداختن، این امر مهم را موضوعی غیر قابل اعتنا معرفی می نماید. جناب دكتر احساس می كند كه قصه ی آزاد راه هم با قصه ی عوض كردن نام یك نهاد و سازمان مشابهت دارد و با چند تماس و راه انداختن جنگ زرگری قابل حل می باشد. گرچه حل همان موضوعات كوچك هم با دست توانا و حضور دلسوزان جامعه مرتفع می گردد نه توسط شخص ایشان. بنده به صراحت اعلام می كنم خطر عبور آزاد راه حرم تا حرم از فاصله 25 كیلومتری تهدیدی جدی برای شاهرود به ارمغان خواهد آورد. همه شاهد بوده ایم بعد از سی و اندی سال، امسال با عنایت به اینكه همه ی تلاش ها و تدبیرها به خرج داده شد موفق گردیدیم اندكی بر گسیل دادن مسافران و زائران به مركز شهر و مناطق گردشگری بیافزاییم. همه بر این نكته اذعان می دارند كه مدخل ورودی شهر به جای جذب مسافر راه عبور از این شهر را نشان می دهد . ما در حل چنین مسئله جزئی در مانده ایم. اما جناب دكتر بصراحت اعلام می كند جای هیچگونه دغدغه و نگرانی نیست.

چگونه جای نگرانی نیست وقتی قرار است شاهرود در حاشیه قرار گیرد؟ چگونه نباید دلواپس بود وقتی كه شما ها بر عبور آزاد راه از فاصله غیر معقول صحه می گذارید؟ شاهرود  را با كدام داشته ی حیاتی با عظمت می خوانید كه امروز با به رخ كشیدن آن تهدیدات اینچنینی را مسئله خاص نمی دانید؟ آیا به صواب نیست به جای پاك كردن صورت مسئله بدنبال حل مسئله باشید؟ آیا بجا نیست به جای توجیه  نامعقول، نتیجه مذاكرات خود با مسئولان را به دلواپسان جامعه ارائه و راه حل راحت مورد ادعای خود را مطرح نمائید؟؟؟

مگر غیر از این است كه سالیان متمادی دم از زیر ساخت ها از جمله اتصال خطوط راه آهن، دو بانده كردن جاده ها ، راه های ترانزیتی و غیره می زنید و این اقدامات را جزئی از افتخارات عملكرد خویش عنوان می نمائید؟ آیا قبول ندارید گذر آزاد راه از فاصله 25 كیلومتری این شهر یعنی خط بطلان كشیدن بر تمامی این زیر ساخت ها؟؟؟

به جای اینكه  نگاه واقع بینانه نسبت به تهدید جدی كه دیر یا زود به سمت شاهرود وزیدن خواهد گرفت داشته باشیم  و از یك تحلیل درست و مسئولانه دفاع كنیم و با تشكیل كارگروهی راههای تبدیل این تهدید جدی به فرصت را بررسی نمائیم،  متاسفانه با یك اقدام فرار به جلو با بی اهمیت خواندن موضوع سعی بر پاك كردن صورت مسئله می كنیم.

جناب دكتر طرح گذر آزاد راه حرم از حرم از فاصله 25 كیلومتری كاغذ پاره نیست بلكه یك طرح ملی و قابل اجرا ست. باور كنید فردای شروع عملیات در این محور معلوم نیست توان حل موضوع را داشته باشید یا خیر و اصلا معلوم نیست در آن زمان شما نماینده ی این مردم باشید یا كسی دیگر. تلاش در جهت عبور آزاد راه از شهر شاهرود می تواند فرصت و افتخار بزرگی برای شما و مردمان این دیار باشد. ارزش این امر كمتر از ارتقاء شهرستان به استان نیست. پس بیائیم از این امر مهم غفلت نكنیم و قبل از گره كور افتادن بدنبال باز كردن گره باشیم.
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ پنجشنبه 27 فروردین 1394 ] [ 08:44 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - نقدی بر سخنان دكتر جلالی پیرامون آزاد راه حرم تا حرم - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - نقدی بر سخنان دكتر جلالی پیرامون آزاد راه حرم تا حرم - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=