تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

اخیرا دریكی از شبكه های اجتماعی خبری از سفر وزیر آموزش و پرورش به شهرستان شاهرود به دعوت دكتر جلالی از سوی یكی از مسئولین دفترشان انتشار و هدف از این سفر را كلنگ زنی دانشگاه فرهنگیان در شاهرود اعلام داشته اند. اخبار منتشر شده بعدی نیز از برنامه ریزی این سفر در آینده ای نزدیك حكایت دارد.

 هرچند پیرامون محق بودن  در تاسیس دانشگاه فرهنگیان طی دو سال گذشته  از سوی مجمع رشد و آبادانی شهرستان با مسئولین ارشد مربوطه در سطح كلان، استان و شهرستان  مكاتباتی بعمل آمده است و ضرورت پیگیری این مطالبه به حق با توجه به ظرفیت ها و فرصت های پیش رو بصورت حضوری و مكاتبه ای نیز به استحضار جناب دكتر جلالی با ارائه اسناد معتبر در رد ادعای مسئولین مبنی بر ایجاد دانشگاه منحصرا در مراكز استان ها  ارائه گردیده است، بنده نیز مضافا بر تماس های تلفنی با جناب دكتر در مقطعی خاص ( انتصاب مدیركل آموزش و پرورش) مبنی بر ضرورت گرفتن امتیاز به حق در قبال پذیرش انتصاب آقای جهان به مدیركلی آموزش و پرورش، مقالاتی جهت ضرورت ایجاد دانشگاه فرهنگیان در شهرستان ارائه نموده ام.

 

بنظر می رسد فرصت سوزی ها و بی تفاوتی ها نسبت به این مطالبه جدی و بحق به هر دلیل از ناحیه ی مسئولین محلی علی الخصوص نماینده محترم صورت پذیرفته است. اما ضرب المثل معروفی است كه بیان می دارد ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است. بگذریم سفر وزیر آموزش و پرورش به شهرستان با دعوت دكتر جلالی و با هدف تاسیس دانشگاه فرهنگیان را هر چند دیر هنگام باید به فال نیك گرفت، اما در خصوص كلنگ زنی تذكرجدی این است كه مردم ما از اینگونه مراسم ها خاطره ی خوشی ندارند چرا كه اگر مقدور می بود كلنگ های بر زمین بوسه زده توسط مسئولین كشوری و استانی در این شهرستان را جمع آوری نمود، امروز موزه كلنگ هایی كه حكم شیره مالیدن بر سر مردم مظلوم این دیار و بی كفایتی بعضی از مدیران و مسئولین و شاید هم نماد بی عدالتی مركز استان را داشته و دارد را شاهد بودیم ، موزه ای كه  محل رفت وآمد تاریخ نویسان ، تاریخ نگاران و ارائه دهندگان پایان نامه های دانشگاهی می شد. از همین رو پیشنهادی خدمت دكتر جلالی جهت عملیاتی نمودن ارائه می گردد. اگر واقعا تصمیم بر ایجاد دانشگاه و یا پردیس دانشگاهی می باشد و مجوز آن صادر گردیده است جناب دكتر ترتیب و تدبیری اتخاذ نمایند با توجه به فضاهای خالی نظام آموزشی در این شهرستان  به جای مراسم كلنگ زنی مراسم تاسیس و بعبارتی افتتاح انجام و از مجوز صادره رو نمایی بعمل آید. نماینده ی محترم خود واقفند فرهنگیان شرق استان با هر مشكلی در این خصوص تا زمان ساخت سایت دانشگاهی كنار خواهند آمد. باور كنید جناب دكتر اگر چنین امری محقق گردد همگی از سر اخلاص هورا خواهیم كشید و گرنه باید به فكر ساخت موزه تاریخی كلنگ های بی مصرف، تابلو های رنگ باخته و شاهد چرخیدن درب بر همان پاشنه بی اعتمادی وبعبارتی سركاری بود. البته با توجه به اهمیت واژه ها در پرانتزهای موجود در هر تفاهم نامه ای، بنظر می رسد با توجه به طرح استیضاح جناب وزیر در مجلس باید از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را درتدوین واژه ها در جهت منافع شهرستان نمود.
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ یکشنبه 17 خرداد 1394 ] [ 08:42 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - همگی از سر اخلاص هورا خواهیم كشید - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - همگی از سر اخلاص هورا خواهیم كشید - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=