تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

سفر هیات دولت به استان سمنان در 31 فروردین ماه با استقبال با شکوهی  از سراسر استان کلید خورد. مقام محترم ریاست جمهوری از اعتبار تخصیص داده شده 927 میلیارد تومانی در ورزشگاه سمنان سخن به میان آوردند و مقرر نمودند جزئیات پس از تشکیل جلسه هیات دولت بررسی و اعلام گردد.  براستی بعد از گذشت قریب به 50 روز از سفر سکوت معنا دار مسئولین از بیان دستاورد سفر را چگونه باید توجیه نمود؟ آیا مردم حق ندارند بدانند سهم شهرستان از بودجه اختصاص یافته به چه میزان و مربوط به چه حوزه هایی می باشد؟ آیا حق ندارند بدانند مسئولین و کارشناسان چه نیازمندی ها و چه طرحهایی را جهت برون رفت از وضعیت بحرانی اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی حاکم بر شهرستان جهت تصویب به هیات دولت پیشنهاد نموده اند؟ آیا حق ندارند بدانند چه بر سر پروژه های نیم تمام دولت قبلی و اجحاف صورت گرفته از ناحیه ی مرکز استان آمده است؟ مردم نیم افراشته شدن پرچم کار و تلاش ماه ها قبل از سفر را به بهانه برنامه ریزی سفر و به امید یک فرصت طلایی جهت بهره مند شدن از دستاورد سفر با شرکت گسترده در برنامه استقبال تحمل کرده اند .اما سکوت و عدم اعلام مصوبات اعتماد را خدشه دار ودر صداقت مسئولین ایجاد شبهه می کند. باید پذیرفت اعتماد جاده ای دو طرفه است.

این روزها  علیرغم اینکه اخبار ضد و نقیضی از عدم تحقق خواسته ها و نیازمندی های حداقلی شهرستان به گوش می رسد  متاسفانه  حاکمان و متولیان شهرستان به جای پاسخگویی و شفاف سازی ، با سخنرانی ها ی بی محتوا و بعضا کلیشه ای  فریاد تظلم خواهی سر داده  و سعی در  توجیه عملکرد ضعیف خود دارند .در این گیرو دار جایگاه مسئولین و حاکمان شهرستان با جایگاه اهالی رسانه عوض شده است .بجای اینکه بدنبال درمان درد باشند آنها نیز با مردم همدردی و از درد می گویند و بعبارتی اقدامی فرار به جلو دارند.

باید به این بزرگان  و حاکمان عرض کرد  اینکه امروز پیشرفت و توسعه ای را شاهد نیستیم مشکل شمایید. اگر صداقت و جسارت در وجود شما باشد و نگاه شما از سر تعصب به حفظ آبروی هم کیشان و هم گروه های بعضا بی کفایت و ضعیفتان نباشد مشکل شهرستان با مدیران با کفایت و شایسته قابل حل است.

شهرستان جهت برون رفت از وضعیت نامطلوب اقتصادی ، فرهنگی، اجتماعی و... نیازمند مدیریت جهادی است.اما باید قبل از مدیریت جهادی ،جهاد مدیریتی را جهت انتصاب مدیران با کفایت ترجیحا بومی و بدون نگاه به سلایق سیاسی آغاز کرد. اینکه شماها در نشست های محفلی بدنبال مهره چینی وفاداران به خود جهت تصدی مدیریت ها فارغ از شایستگی باشید این امر ظلم در حق مردم  و ایجاد گره ای دیگر بر مشکلات است ، امری که بیش از 10 سال تجربه کرده اید لیکن نتایج تاسف بار آن برای شما عبرت آموز نبوده است . باور کنید شعار صل علی محمد بوی رجایی آمد و تشبیه افراد به رجایی از روی احساسات خیانت به مردم  می باشد. اگر قادر به حل مشکل نیستید حداقل مشکل را صد چندان نکنید و باور کنید زمان ، زمان آزمون خطا نیست قریب 10 سال خطا را تجربه کرده اید. امروز باید اقدام و عمل را سرلوحه ی فعالیت و مسئولیت قرار داد تا بیکاران جامعه کمی از شرمندگی که مقام معظم رهبری از آن یاد نمودند در وجود شما ها هم شاهد باشند/

از اقدام و عمل صحبت به میان آمد  می خواهم جسارتا در این بخش  روی سخنم به امام جمعه ی محترم  بعنوان محور در این شهرستان باشد . ایشان در خطبه های اخیر بر اینکه مطالبه گری حق مردم است تاکید نموده اند.  واقعا اگر حضرتشان باور قلبی بر امر مطالبه گری  و پاسخگویی دارند پاسخ دهند قریب 10 سال در راس مسئولیت فرهنگی شهرستان قرار داشته و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان را عهده دار می باشند خروجی عملکرد ایشان  در بخش فرهنگی چه بوده است؟  اوضاع  نابسامان فرهنگی و ناهنجاری های موجود ویا به تعبیر مقام معظم رهبری ولنگاری فرهنگی  را چگونه توجیه می نمایند؟ آیا صلاح نمی دانند بعنوان یک الگو در سال اقدام و عمل در یک نشست خبری به تشریح اقدامات خویش بپردازند؟ آیا صلاح نمی دانند پیرامون عملکرد مدیریت شهری  و شهرداری را که در بدو انتصاب  به شهید رجایی تشبیه نموده اند پاسخگو باشند؟ آیا صلاح نمی دانند پیرامون عملکرد مدیران مورد حمایت خویش گزارشی به مردم ارایه و طرح های مصوب فرهنگی و خروجی آن را به تصویر بکشند؟ بعنوان یک فرد مطلع باید بگویم که ائمه ی جمعه به جز اقامه ی نماز جمعه بیشترین مسئولیت را بعنوان امر مشاوره و اجرا در بخش های متفاوت دارند وبه جرات می توان گفت تاثیرگذارترین عنصر در امر تصمیم سازی و تصمیم گیری می باشند و بر همین اساس ایشان باید به حق مردم در مطالبه گری احترام گذاشته بدوا پاسخگوی عملکرد خویش  بعنوان یک مسئول اجرایی ، مشاوره ای و هماهنگ کننده  در این شهرستان  از حیث تصمیم سازی و تصمیم گیری باشند ودر ثانی به مطالبه گری از ناحیه ی مردم بپردازند. مشکلات و معضلات و عدم توسعه یافتگی ، ناشی از نا کارآمدی و عدم کفایت مدیران هر بخش می باشد لهذا فرق نمی کند این مدیر شهردار ، فرماندار ، امام جمعه ، نماینده و یا مدیر دیگری باشد .  پس راهکار عملی جهت برون رفت از مشکلات عمل به توصیه ی شهید بزرگوار دکتر چمران می باشد که می فرماید.

 می گویند تقوا از تخصص لازم تر است. آن را می پذیرم. اما می گویم آن کس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد بی تقواست.
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ سه شنبه 18 خرداد 1395 ] [ 03:01 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - مشکل شمایید - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - مشکل شمایید - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=