تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

 

حقیقت این است که پیرامون اهمیت موضوع و حیاتی بودن آن، حقیر دو مطلب در سال 94 نگارش ودر آن مقطع بیان نمودم که این امر حیاتی در غفلت مسئولین و اصحاب رسانه می رود به یک تهدید جدی منجر گردد .تهدیدی که حاصلش شهرستانی سوخته و مرده خواهد بود. اما متاسفانه در این شهرستان معیار قضاوت تا کنون برآن بوده و هست که هر صدایی در دام سیاست اسیر و در نطفه خفه گردد. چرا که هشدار به بیداری به پر قبای مدعیان بزرگتری در این شهرستان خورده و آنان را خوش نمی آید. دوستانی که امروز در جمع دلواپسان آزاد راه مشاهده می شوند اکثرا کسانی هستند که در آن روز این امر را جوسازی و اقدامی سیاسی قلمداد و تنها بلند گوی مسئول نفی کننده موضوع گذر آزاد راه از فاصله چندین کیلومتری شهرستان بودند.

اجازه دهید گذشته را فراموش و نگاهی به آینده داشته باشیم.

باور کنید آنچه که موجب ضربه زدن به این دیار می گردد پدیده ی مذموم مجیز گویی پیرامون مسئولین ،خود را موثر و معتمد مردم قلمداد کردن و تصاحب جایگاه نخبگان جامعه می باشد. کسانی که برایشان فرقی ندارد چه کسی فرماندار، نماینده، امام جمعه و یا فلان مدیر باشد، بلکه برای آنان دیده شدن در کنار مسئولین، گرفتن عکس یادگاری و پز موثر قلمداد شدن و حفظ پست و مقام مهمتر می باشد. عدم پرسشگری و مطالبه گری نیز از دیگر آسیب هایی است که متوجه مردم می گردد. مصاحبه، بازدید، نشستن با بزرگان، جلسات تهی از هر گونه بهره، برگزاری مناسبت ها، قرار گرفتن در صف اول نماز جمعه و دیگر مواردی که امروز تیتر کانال ها و سایت ها و نشریات محلی و ... می گردد نشان برتری یک مسئول نیست، بلکه نشان برتری رفع معضل بیکاری، کاهش مشکلات اقتصادی و اجتماعی و بحث مهم اشتغال و از همه مهمتر دور اندیشی نسبت به مسائل تحت حاکمیت می باشد. پیشنهاد دارم اهالی رسانه چه مکتوب و چه در فضای مجازی دست از چه چه و به به مدیران برداشته و به جای آن عملکرد شان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند نه شعارهای توخالی و سخنرانی های بی محتوا.

کلام آخر اینکه پیرامون موضوع با اهمیت آزاد راه حرم تا حرم دو مطلب گذشته را جهت یادآوری در ذیل خواهم آورد باشد که با درایت مردم از فاجعه ای که عنقریب گریبانگیر این دیار خواهد شد جلوگیری بعمل آید. امام جمعه و نماینده ی محترم باید بپذیرند امروز با اخم و تهدید و سخنرانی نمی توان مانع عبور آزاد راه از فاصله ی 35 کیلومتری شد بلکه می طلبد فارغ از دسته بندی و گروه بندی، تیمی برخوردار از بار علمی و تخصصی و برخوردار از تعصب نسبت به شهرستان تشکیل و با دایرکردن دبیرخانه ای به موضوع بعنوان یک فرصت حیاتی پرداخت و با دیده بانی هوشمندانه و با پشتیبانی مسئولین و مردم ضمن رصد کردن هر گونه تحرکی خلاف خواسته مردم که همانا عبور آزاد راه از فاصله معقول و کارشناسی شده باشد اقدام بایسته بعمل آورند.

تعلل و فراخوانی مردم به سکوت در قبال موضوع حیاتی که سرنوشت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و... شهرستان وآینده گان با آن گره خورده است محکوم و خیانتی بزرگ در حق مردم این دیار خواهد بود.

پس نگذاریم شهرستان در بن بستی دیگر گرفتار گردد و نهایت اینکه اگر در توانتان هست تا دیر نشده است مبادرت به اخذ تضمینی مبنی بر رعایت حق و حقوق مردم پیرامون آزاد راه از بالاترین مقام مسئول اخذ تا این امر نوید بخش امید زندگی در این شهرستان باشد.

 

 

آزاد راه حرم تا حرم برای شاهرود یك فرصت یا تهدید؟

آزاد راه حرم تا حرم كه به عنوان یکی از عظیم ترین طرح های بزرگ کشور در بخش جاده ای مطرح می باشد به طول تقریبی 900 كیلومتر بمنظور اتصال شرق كشور به شبكه آزاد راهی جنوب، شرق و غرب طراحی گردیده است كه در سه فاز اجرائی خواهد شد. یكی از فازها مربوط می شود به حد فاصل گرمسار تا سبزوار. هدف از اجرای چنین طرح عظیمی ایجاد ارتباط آسانتر فی مابین مراكز اقتصادی غرب و شرق و مركز كشور و تسهیل كننده حركت زائران و مسافران و گردشگران می باشد. با آنچه كه مختصر از اهداف این طرح ملی گفته شد عبور آن از شهر شاهرود می تواند فرصت و افتخار بزرگی برای توسعه شهرستان شاهرود فراهم آورد و عدم عبور آن تهدید و پیام آور تلخی و ظلم تاریخی بر پیكر نحیف این دیار باشد.

بر اساس آنچه تا كنون در فضاهای مجازی آمده است این آزاد راه پس از عبور از بهترین نقطه شهر سمنان صرفا از منطقه كویری شاهرود عبور و با فاصله زیادی از شاهرود به سمت سبزوار تغییر مسیر داده و لبخندی تلخ و طنز آمیز خود را كه ناشی از غفلت و كم توجهی مسئولین می باشد را بر مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و گردشگری این دیار نثار خواهد كرد.

بدیهی است فاصله بیش از 25 كیلومتری این آزاد راه از شهر شاهرود موجب كاهش شدید تردد گردشگران، زائران میلیونی آقا امام رضا (ع) و مسافران به شاهرود می شود و كمتر كسی خواهد بود كه در مسیر تردد خود در شهرمان توقف نماید. با احداث این آزاد راه و با فاصله اعلامی جاده كنونی تهران-مشهد كه از حاشیه ی شهر می گذرد به مسیری فرعی و كم تردد مبدل و شهر در بن بست قرار گرفته و انزوای مطلق را باید تجربه كند.

مردم ما باید هوشیار باشند و مسئولین را از خواب غفلت بیدار نمایند. چرا كه در صورت محقق شدن این امر با توجه به شواهد و قرائن موجود، تمامی اقدامات و تلاش های صورت گرفته پیرامون توسعه گردشگری، صنعت و حتی اقتصاد آن با خطری جدی مواجه خواهد شد و این برای شهرستان شاهرود معنای یك فاجعه ی تاریخی خواهد داشت.

امید است تصمیم گیرندگان و بزرگان شهرستان حداكثر تلاش خود را برای پیشگیری از این فاجعه ی عظیم برای شهرمان بعمل آورند تا شهرستانی كه تا كنون بدلیل سوء مدیریت ها و زیاده خواهی های مركز استان بارها زخم خورده است این بار از كم توجهی و غفلت مسئولین صدمه نبیند. مسئولین باید باور كنند كه عدم پیگیری چنین امر مهمی خیانتی بزرگ در حق مردم خواهد بود و سپردن این امر به قضا و قدر و دل خوش بودن به ملاقات ها و مصاحبه ها و توجیه این مطلب كه شروع عملیات در حوزة ی استحفاظی سال ها بطول می انجامد پذیرفتنی نخواهد بود چرا كه فردا دیر است.

كلام آخر اینكه پیشنهاد می شود:

·        رسانه های محلی و سایت های خبری شهرستان به موضوع ورود نموده و با وفاق و همدلی تمام همت خود را جهت دسترسی به طرح، حداقل موقعیت عملیاتی در حد فاصل سمنان -شاهرود جهت راست آزمایی بكار بندند چرا كه تایید و تكذیب مسئولین نمی تواند تضمینی در پی داشته باشد.

·        نماینده ی محترم و جناب فرماندار محترم به صراحت اعلام نمایند زیر سازی صورت گرفته در منطقه ی لجنه به چه منظوری صورت گرفته است؟مضافا اینكه نقشه ی طراحی شده مسیر عبور بزرگ راه در حوزة استحفاظی را در معرض دید مردم قرار دهندتا واقعیت ها آشكار و به اما و اگرها خاتمه داده شود.

 

نقدی بر سخنان دكتر جلالی پیرامون آزاد راه حرم تا حرم

سخنان دكتر جلالی در جمع اعضای دفتر و تعدادی از همراهان ستادی اش پیرامون آزاد راه حرم تا حرم بنده را به یاد سخن آقای احمدی نژاد انداخت که گفته بود قطعنامه های شورای امنیت کاغذ پاره ای بیش نیست. جناب دكتر جلالی نیز در پاسخ به پرسشی در خصوص آزاد راه حرم تا حرم و فاصله غیر معقول آن از شهر شاهرود بدون هر گونه توضیحی تنها با به رخ كشیدن عظمت مردمان شاهرود در قبال ناملایمات و سختی ها به این سخن بسنده می كند كه اینها ( گذر آزاد راه از فاصله 25 الی 30 كیلومتری شهر) برای شاهرود با عظمت و مردمانش مسئله خاصی نیست و اگرچه بنده مذاکراتی با مسئولان داشته ام اما به شما اعلام می کنم جای هیچگونه دغدغه و نگرانی وجود ندارد و موضوع به راحتی قابل حل است.

نماینده محترم خود اذعان به این امر ناصواب نموده و مدعی است كه مذاكراتی با مسئولان داشته است و با جدیت اعلام می كند كه جای هیچگونه دغدغه و نگرانی وجود ندارد. اما موضوع مهم اینجاست كه ایشان به جای یك نگاه واقع بینانه به موضوعی كه حل آن تلاش و طی نمودن مسیر طولانی و سنگلاخی را می طلبد و قطعا در ید وی به تنهایی نیست با مدیحه ثرایی و باد به غبغب عده ای خام نه همه ی مردم انداختن، این امر مهم را موضوعی غیر قابل اعتنا معرفی می نماید. جناب دكتر احساس می كند كه قصه ی آزاد راه هم با قصه ی عوض كردن نام یك نهاد و سازمان مشابهت دارد و با چند تماس و راه انداختن جنگ زرگری قابل حل می باشد. گرچه حل همان موضوعات كوچك هم با دست توانا و حضور دلسوزان جامعه مرتفع می گردد نه توسط شخص ایشان. بنده به صراحت اعلام می كنم خطر عبور آزاد راه حرم تا حرم از فاصله 25 كیلومتری تهدیدی جدی برای شاهرود به ارمغان خواهد آورد. همه شاهد بوده ایم بعد از سی و اندی سال، امسال با عنایت به اینكه همه ی تلاش ها و تدبیرها به خرج داده شد موفق گردیدیم اندكی بر گسیل دادن مسافران و زائران به مركز شهر و مناطق گردشگری بیافزاییم. همه بر این نكته اذعان می دارند كه مدخل ورودی شهر به جای جذب مسافر راه عبور از این شهر را نشان می دهد . ما در حل چنین مسئله جزئی در مانده ایم. اما جناب دكتر بصراحت اعلام می كند جای هیچگونه دغدغه و نگرانی نیست.

چگونه جای نگرانی نیست وقتی قرار است شاهرود در حاشیه قرار گیرد؟ چگونه نباید دلواپس بود وقتی كه شما ها بر عبور آزاد راه از فاصله غیر معقول صحه می گذارید؟ شاهرود را با كدام داشته ی حیاتی با عظمت می خوانید كه امروز با به رخ كشیدن آن تهدیدات اینچنینی را مسئله خاص نمی دانید؟ آیا به صواب نیست به جای پاك كردن صورت مسئله بدنبال حل مسئله باشید؟ آیا بجا نیست به جای توجیه نامعقول، نتیجه مذاكرات خود با مسئولان را به دلواپسان جامعه ارائه و راه حل راحت مورد ادعای خود را مطرح نمائید؟؟؟

مگر غیر از این است كه سالیان متمادی دم از زیر ساخت ها از جمله اتصال خطوط راه آهن، دو بانده كردن جاده ها ، راه های ترانزیتی و غیره می زنید و این اقدامات را جزئی از افتخارات عملكرد خویش عنوان می نمائید؟ آیا قبول ندارید گذر آزاد راه از فاصله 25 كیلومتری این شهر یعنی خط بطلان كشیدن بر تمامی این زیر ساخت ها؟؟؟

به جای اینكه نگاه واقع بینانه نسبت به تهدید جدی كه دیر یا زود به سمت شاهرود وزیدن خواهد گرفت داشته باشیم و از یك تحلیل درست و مسئولانه دفاع كنیم و با تشكیل كارگروهی راههای تبدیل این تهدید جدی به فرصت را بررسی نمائیم، متاسفانه با یك اقدام فرار به جلو با بی اهمیت خواندن موضوع سعی بر پاك كردن صورت مسئله می كنیم.

جناب دكتر طرح گذر آزاد راه حرم از حرم از فاصله 25 كیلومتری كاغذ پاره نیست بلكه یك طرح ملی و قابل اجرا ست. باور كنید فردای شروع عملیات در این محور معلوم نیست توان حل موضوع را داشته باشید یا خیر و اصلا معلوم نیست در آن زمان شما نماینده ی این مردم باشید یا كسی دیگر. تلاش در جهت عبور آزاد راه از شهر شاهرود می تواند فرصت و افتخار بزرگی برای شما و مردمان این دیار باشد. ارزش این امر كمتر از ارتقاء شهرستان به استان نیست. پس بیائیم از این امر مهم غفلت نكنیم و قبل از گره كور افتادن بدنبال باز كردن گره باشیم.

 

 
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ یکشنبه 12 دی 1395 ] [ 08:11 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - آزاد راه حرم تا حرم - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - آزاد راه حرم تا حرم - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=