تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

 

شاهرود را نه تنها یک شهر بلکه یک روستای توسعه نیافته باید تلقی نمود .دلیل ادعایم آمیخته بودن شهر به وجدان خفته ی مسئولین می باشد. مسئولینی که شعار همراه بودنشان با یکدیگر گوش فلک را کر، لیکن در اقدام و عمل فعالیتی را که نوید بخش باز شدن گره ای از گره های کوری که سالیان متمادی در حسرت آن بسر می بریم باشد را شاهد نیستیم.

هفته ی دولت و دهه ی فجر و مناسبت های دیگر را پشت سر گذاشتیم .به آمدن وزیر و وکیل افتخار کردیم. روبان ها پاره کردیم لیکن اقدام و عملی که لبخند را بر لبان شهروندان جاری کند شاهد نبودیم.. و همیشه به جای اعلام اعتبارات و تسهیلات احتمالی تخصیص داده شده به جای تومان با اعلام ریالی آن در عداد و ارقام گنده گویی کردیم .

تعطیلات نوروزی وبطبع آن سفرهای نوروزی در شرف آغاز است .لیکن مسئولین ، سازمان ها و نهادهای ذیربط در خواب . قریب به سه ماه از تعطیلی جایگاه  بنزین در مدخل ورودی شهر (سرچشمه ) می گذرد . چرایی تعطیلی آن و بی تفاوتی سازمان های ذیربط اذهان شهروندان را به خود مشغول و دیوار حلبی حایل فی مابین جایگاه و مدخل های ورودی و خروحی شهر هویت شهر را به زیر سوال برده است. ضمن اینکه بارترافیکی آن متوجه ی خیابانهای پرتردد شهر گردیده است.

ورودی های هر شهری بیانگر هویت و داشته های آن شهر برای مسافران و گردشگران می باشد و قاعدتا ورودی های ایمن و زیبا حکم دعوت از عبورکنندگان جهت بازدید از شهر را دارد وقطعا ورودی های چندش آور سبب خواهد شد که مسافران عبوری پدال گاز را فشرده و راهی مقصد بعدی گردند.

بنظر می رسد شهر شاهرود از ورودی ها نا امن و نازیبا دائما در رنج بوده و این امر تا کنون میلیارد ها تومان خسارت اقتصادی را متوجه ی شهر نموده است .البته وضعیت اسفبار موجود ، امسال را خسارت بارتر نموده است.

آقایان مسئول از مسئولین سیاسی تا حاکمیتی گیرم که اختلاف مالکیتی موجب تعطیلی جایگاه و بروز چنین مسئله ای گردیده باشد که همین طور است .اما آیا در حل چنین مسئله ای آنهم در مقطعی که مصادف است با سفرهای نوروزی باید شاهد بی مسئولیتی و تعلل سازمان ها و نهاد های مرتبط با موضوع باشیم؟

آیا شورای ترافیکی که امروز حکم به قلع و قمع درختان چندین ساله را به بهانه ی حادثه خیز بودن مدخل ورودی دیگر شهر صادر می نماید. راه وچاره ای جهت راه اندازی جایگاه بنزین که بنوعی حقوق شهروندی می باشد اندیشیده است؟ آیا با عنایت به نصب چندین ساله ی تابلو ورود کامیون به مرکز شهر ممنوع در مدخل ورودی شهر اقدام در خور توجه جهت کاهش بار ترافیکی نموده است ؟ آیا عدم اجرا وبی  توجهی کامیونها ،ریشخند به تصمیمات آبکی  شورای ترافیک نیست ؟

آیا برای شهردار، شورای شهر و شورای هماهنگی تعطیلات نوروزی فعال کردن جایگاه بنزین تا رفع معضل پیش آمده جایی از اعراب داشته است ؟

شهرمرکز استان با تمام قوا جهت هماهنگی سفرهای نوروزی وارد کارزار شده و بدنبال بهره برداری حداکثری جهت هدایت مسافرین نوروزی به مرکز شهر می باشد . جناب فرماندار، شورای شهر ، شهردار و دیگر مسئولین شما تا کنون چه کرده اید؟

آیا این سکوت غفلت نیست ؟ آیا غفلت شما حاکی از بازکردن دفتر روتین هر ساله و تکرار سریال های تکراری از جمله در نظر گرفتن اسکان مسافرین در مدارس و یا بر پا کردن چند چادر فروش محصولات و سوغاتی های شاهرود در مدخل ورودی  شهر نیست؟

آیا موضوع انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری فرصت اندیشیدن به مسئولین ذیربط جهت برون رفت از موضوعات مهم این شهر را خواهد داد؟

آقایان کمی وجدان خفته ی خویش را قلقلک دهید شاید چند ریشتری به لرزه در آید و در برابر هویت این شهر و مردمان آن احساس شرمندگی کند.

جناب دکتر حسینی نماینده ی محترم فرمودند انتظار بر خورد تحکمی از بنده نداشته باشید.برادر خوبم شما وکیل مردم و موظف به پیگیری حق و حقوق مردم از جمله حقوق شهروندی می باشید سکوت شما در رابط با اقدامات ناصواب در میدان هفت تیر و وضعیت اسفبار ورودی های شهر و بی هویت کردن شهر پذیرفتنی نیست.

کلام آخر اینکه راه اندازی مجدد جایگاه بنزین سرچشمه حداقل 10 الی 15 روز نیاز به استاندار سازی دارد تا دیر نشده است مسئولین ذیربط از جمله شورای تامین وارد گود شده و رفع معضل نمایند .البته پیشنهاد دارد تا حل و فصل پرونده قضایی راه اندازی جایگاه از ناحیه ی شرکت نفت و یا شخص ثالثی مدیریت گردد.

 
[ شنبه 30 بهمن 1395 ] [ 12:15 ق.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - شاهرود شهری آمیخته به وجدان خفته ی مسئولین - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - شاهرود شهری آمیخته به وجدان خفته ی مسئولین - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=