تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

 

انتخابات پنجمین دوره شورای شهر کلید خورده و تقریبا آرایش انتخاباتی شکل گرفته است.بررسی ها نشان از ورود سه نگاه به صحنه رقابت جهت تسخیر پارلمان شهری دارد .سه نگاه سیاسی، اقتصادی و توسعه ی شهری . انسان های ریزبین و اهل خرد و اندیشه مستحضرند پارلمان شهری جولانگاه سیاسی و اقتصادی نیست و تحقیقا سیاسیون و اقتصادیونی که توسعه ی سیاسی و اقتصادی را بر اساس منافع فردی و گروهی می سنجند و می خواهند عنان مدیریت شهری را به دست بگیرند دلالانی بیش نیستند

این دلالان کسانی هستند که نه تنها هیچ ارزیابی از شهرشاهرود بر اساس شاخص های توسعه شهری ندارند بلکه کسانی هستند که بعضا در طول خدمت مدیریتی در پارلمان شهری و مسئولیت در سازمان ها و نهاد ها افراد رفوزه و بعضا تشنگان قدرت و ثروتی می باشند که پس از مرخص شدن از مسئولیت بدنبال حیات خلوت و آب و نان دیگری هستند.

پارلمان شهری که با محوریت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تعریف می شود محلی برای بررسی طرح ها و یا لوایح شهری وفرصت مناسبی است تا همه ظرفیت های سه گانه فوق از لایه های مختلف اجتماعی در آن سرریز شود.پس این محل نمی تواند جولانگاه سیاسی و یا اقتصادی سیاسیون تحت زعامت خواص بعضا بی بصیرتی که به جز خود و گروه خود نمی اندیشد باشد.

همه باید بپذیریم اولویت کاری شهر شاهرود به مدیریت فرهنگی، اجتماعی، ترافیک، فضای سبز، بافت های فرسوده، عدالت اجتماعی، توزیع امکانات در تمامی محله ها، ، طرح جامع شهر و بطبع آن طرح تفضیلی و... نیازمند است.آیا بهتر نیست عقلای قوم و خواص جامعه برای رضای خداوند و مردم مظلوم شهر حوزه مدیریت شهری را از سیاسی کاری و جناح بازی مصون داشته و تنها با نگاه توسعه ی شهری افراد داوطلب را مورد ارزیابی قرار دهند؟

آیا به صواب نیست کسانی که در چهار دوره ی قبلی با تاثیر گذاری و بهره جوئی از احساسات پاک مردم آنان را ترغیب به رای دادن به عناصر مورد نظرشان نموده اند محاسبه ای از فعالیت ناصواب خویش داشته و درس عبرت بگیرند و با عنایت به پایین بودن شاخص رشد شهر کسانی را حامی باشند که با ورود به شورای سالم و عالم ، شهر را به رشد و اعتلا برسانند؟

اعضای شورای شهر زمانی می توانند موثر باشند که نماینده افکار جامعه باشند نه نماینده افراد و خواص جامعه. بررسی ها نشان می دهد دوستان این بار هم برای حادث کردن معادله از ثروت به قدرت و بالعکس همچنان ثابت قدم وبا گرفتن عکس های تبلیغاتی با مدیران سیاسی واجرایی شهرو تشکیل ائتلاف و تسخیر کردن قلوب مردمی که سرشار ازاحساس نسبت به ارزشهای دینی می باشد بر گرده ی دیار مظلوم شاهرود قهقهه مستانه سردهند .

اینکه فلان داوطلب معمم ، فرهنگی، نظامی، سپاهی ، با اخلاق ، همراه با نظام، مسلمان، اهل مسجد و محراب، نمازجمعه و دهها معیار ارزشی دیگر می باشد صحیح ودر تقوای آنان غالبا باید صحه گذاشت وبه وجود آنان افتخار نمود اما آیا تنها بسنده کردن به تقوای فرد می تواند مدیریت شهری آنهم کشتی به گل نشسته ومیراث ناکارامدی مدیران گذشته را کشتیبانی نمایند؟ آیا با این نگاه که فلان داوطلب همراه ما ، هم خط و هم گروه و جناح ما ویا هم ولایتی ما می باشد معیار صحیحی جهت ساپورت کردن وبعبارتی نقش اسپانسر را بازی کردن است؟

باید از انتخاب گذشته که غیر از فلاکت خروجی دیگری را شاهد نبوده ایم عبرت گرفته و اینبار افراد کارآمد ، متخصص وآشنا با مدیریت شهری را که از صلاحیت لازم برخوردارباشند انتخاب و به مردم معرفی نمود. و نهایت اینکه امیدوارم این مقال برخواص ، سیاسیون ، اقتصادیون واسپانسرهای سیاسی و بعضا حاکمیتی که با تشکیل جلسات بدون نگاه به منافع عمومی هدایت گر می باشند تاثیر وبا نگاه توسعه شهری برنامه ریزی نمایند ونیاز به روشنگری بیشتر در موعد قانونی نباشد.
[ چهارشنبه 9 فروردین 1396 ] [ 08:07 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - نگاه دلالی و تهدیدی دیگر - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - نگاه دلالی و تهدیدی دیگر - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=