تبلیغات
وب نوشت های عباسعلی غلامی

وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

 

بارها خواستم پیرامون شهیدستان ایران ( روستای میغان) مطلبی بنویسم .لیکن بدلیل اینکه خود اهل آن روستا می باشم از ارائه ی مطلب خود داری کردم.اما امروز می نویسم چرا که شاهد مهجوریت و مظلومیت ایام و مناسبتی هستم که نگفتنش شرمنده گی بدنبال دارد.

روز دوازده فروردین یوم الله وروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایران می باشد .روزی که با تمام اهمیت و عظمتش تحت شعاع روزی که به غلط نحثش می پنداریم روز سیزده بدر قرار گرفته و از عظمت این روز تاریخ ساز به جز چند دقیقه ای از رسانه ملی و نقش بستن در سالنامه روایتی دیگر ندیده و نمی شنویم وبه جرات می توان بیان کرد نه تنها مردم بلکه متولیان حکومتی نیز در سیزده بدر هضم گردیده وتبین چنین روزی با تمام اهمیتش آن گونه که در شان این روز بزرگ باشد را روایتگر نیستند.

 

شهیدستان ایران اسلامی (روستای میغان) که رتبه اول را در کشور با تقدیم 97 شهید دارد با گرامی داشتن یاد و خاطره چنین روزی ( 12 فروردین) وبه پاس جان نثاری و شهادت آنان هرساله یادواره ی شهدا را برگزار می نماید .یادواره ای عظیم و قابل تحسین .امسال هم سی و سومین مراسم یادواره 97 شهید سرافراز را هرچه با شکوه تر برگزار و مردم قدرشناس با حضور گرم خویش به عظمت مجلس افزودند و ارادت خویش را به شهدا و خانواده شهدا عملی ساختند.

شرمنده گی ما از شهدا به دلیل حق نشناسی مدیران و مسئولینی است که صندلی ها و مقام های آنان حاصل خون شهدا ست اما لذت حضور در سیزده بدر را بر شرکت در مجلس شهدا ترجیح می دهند.شرمنده گی ما از آن جهت است که اسیر رفتارهای پوپولیستی هستند .از هر دیدو بازدیدی حتی خانوادگی عکس یادگاری گرفته و در سایت ها و کانال های تلگرامی منتشر می کنند اما در مجلس 97 شهید غایبند.

با فوت پدر و یا مادر هر شهیدی که حضورشان مورد توجه رسانه ها قرار گیرد حاضر و اطلاعیه ی عرض تسلیت صادر می کنند اما غافل از حضور در مراسم 97 شهید هستند .غافل که نه. بی توجه .البته حضور در این مراسم لیاقت می خواهد و قسمت هر کسی نمی شود بلکه عدم توجه مسئولین به این امر و گرامی داشت یاد عزیزانی که سبب ایجاد امنیت در جامعه شده اند باعث می شود تا در برابر شهدا ابراز شرمنده گی کنیم.

تنها اشاره ام به مجلس امسال و عدم حضور مدیران و مسئولان نیست بلکه سال های متمادی شاهد این بی توجهی و کم لطفی هستیم.کم لطفی به روستایی که رتبه اول را از حیث تقدیم شهدا در کشور دارد و خانواده های سه شهید و دو شهیدی که زینت بخش روستا می باشند وحتی رزمندگان دفاع مقدس نه دفاع مقدس بلکه مدافعین حرم و جانبازان وایثارگران این خطه.

شرمنده ایم شهدا و خانواده معزز شهدا .شرمنده ازاین باب که نه تنها نماینده ی شهرستان ،فرماندارشهرستان ، نماینده ی ولی فقیه در استان و نماینده ی عالی دولت این روزبزرگ و با عظمت را همچون سالهای گذشته غایب مجلس شما بودند بلکه زیر دستان و نمایندگان آنان نیز لذت سیزده بدر را بر مراسم شما وروز یوم الله 12 فروردین ترجیح دادند.

شرمنده ایم مردم شهیدستان ایران (روستای میغان) که مسئولین سیاسی و اجرایی بر سر سفره ی شهدا نشسته اند اما هیچ حرمتی برای شهدا ومنتسبین به شهدا و همراهان و همرزمان شهدا غایل نیستند.

شرمنده ایم .شرمنده از اینکه نماینده عالی دولت در استان جناب دکتر خباز بیش از یکسال حتی بدعوت رسمی بعمل آمده نیز بی اعتنا بوده است. شرمنده ایم .شرمنده از اینکه مسئولین شهرستان علیرغم ترافیک کاری بالا سعی می کنند تا در برنامه های مفرح وشاد حضور یابند اما یاد واره های شهدا صرفا با حضور مردم برگزار می شود.
[ دوشنبه 14 فروردین 1396 ] [ 10:15 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - شهدا شرمنده ایم - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - شهدا شرمنده ایم - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=