وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

انتخابات مظهر بروز افکار واندیشه هایی است که زمینه رشد فکری و ذهنی را در جامعه فراهم می آورد وبرهمین اساس باید افکار واندیشه را در انتخاب صحیح هزینه کرد و فرد و یا افراد اصلحی که دارای شاخص های لازم جهت عهده دار شدن پارلمان شهری می باشند را انتخاب نمود. فضای حاکم بر انتخابات شاهرود متاسفانه فضایی غبارآلود و بعضا تهدید آمیزمی باشد. تهدید از این جهت که اگر شورای شهر جولانگاه  احزاب سیاسی و دلالان اقتصادی گردد، باید از هم اکنون شاهد پسرفت جامعه ی شهری بود. آنچه که تا کنون عیان گردیده دو نگاه ذکر شده درصدد مدیریت افکار جامعه می باشد، چرا که جریانات سیاسی هرکدام در غالب ائتلافی عزم خود را جهت ورود به پارلمان شهری جزم نموده اند، عده ای مدعی اصولگرایی و عده ای مدعی اصلاح طلبی.

درکنار دو نگاه ذکرشده اهالی حاکم بر قدرت نیز چراغ خاموش از ائتلاف هم اندیشان خود حمایت ودر سازماندهی این گروه نقش اصلی را بعنوان اسپانسرمادی و معنوی با تکیه بر استفاده از ابزارهای ارزشی ایفا می نمایند.

 

درهر حال اهالی ثروت، قدرت و سیاست هرکدام با شیوه ی خاصی بدنبال مدیریت افکار شهروندان جهت ورود به پارلمان شهری می باشند.

قطعا آنانی که با پول میخواهند افکار شهروندان را مدیریت کنند بدانند: رکود و جمود را در شهر استمرار خواهند بخشید هرچند خود را در غالب اصولگرا و یا اصلاح طلب معرفی کنند.

آنانی که با قدرت که ناشی از حمایت عناصرحاکمیتی و دولتی می باشد می خواهند افکار شهروندان را مدیریت کنند، بدانند با مدیون کردن خویش به عناصر پیش گفته، ناچار به پذیرش نظام آمرانه خواهند شد که با این امر بی اعتمادی به حاکمیت را موجب خواهند گردید.

و آنانی که در غالب اصولگرا و اصلاح طلب افکار شهروندان را مدیریت کنند باید بدانند که شورای شهرجولانگاه جریانات سیاسی نیست و با این رویکرد خویش، شهر را مبدل به قبرستان خواهند نمود.

نظارت بر مدیریت شهری از وظایف ذاتی شورای شهر می باشد. شهری که قریب به 150000 هزار نفر جمعیت دارد و اقشار مختلف شهری مطالبه ی متفاوت از مدیریت شهری دارند را نمی شود  با روزمرگی وآلوده کردن به مسائل سیاسی و اقتصادی اداره کرد.

آلوده کردن شورای شهر به تفکرات سیاسی مصادف با نابودی خدمات رسانی به شهروندان می باشد.

کسانی که ارزشهای انقلابی را ابزاری برای رسیدن به قدرت می دانند باید متوجه باشند مدیر ویا ناظر مدیریت شهری نمیتواند قدرت و ثروت را توامان نگه دارد چرا که تجمیع این دو دیکتاتوری می آورد ونتیجه اش نادیده گرفتن برآیند 150000هزار نفری خواهد بود و نهایتا انشقاق اجتماعی وسپس انشقاق سیاسی را، همانگونه که در شورای چهارم کم وبیش شاهد بودیم همراه خواهد داشت.

از دلسوزان شهر خواهش می کنم اجازه ندهند کسانی که به هر شکلی به ثروت و قدرت متصل هستند با هزینه کردن و یا کمک به فلان مناسبت مذهبی و ملی خود را درقالب ارزشی نمایان کنند و پشت صحنه، معاملات اقتصادی و سیاسی شان را با گروه های دیگر منعقد نمایند.

حوزه شهرداری و شورای شهر مرکز ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی، زیبا سازی، ساماندهی مشاغل شهری، زیر ساخت های عمرانی، مدیریت ترافیک، سرمایه گذاری، ایمنی وآتش نشانی و... می باشد و نباید توسعه شهر را با نگاه صرفا سیاسی و یا دلالی اقتصادی متوقف کرد .

متفکران و صاحب نظران شهر شاهرود خواهش می کنم شما به عنوان رهبران فکری جامعه اجازه ندهید کسانی که با ابزار ثروت ،قدرت و سیاست در پی مدیریت افکار شهروندان می باشند بر این مردم فهیم استیلا پیدا کنند و همچنان با مدیریت ویا نظارت روزمرگی در شهر شاهرود جولان دهند.

شهروندان فهیم هوشیارباشید کسانی را انتخاب کنید که تنها با نگاه توسعه شهری وارد صحنه انتخابات شده اند. اگر اسیر احزاب سیاسی و هضم شدن در پدیده مذموم قومیت گرایی شویم آینده تاریکی را باید شاهد و نظاره گرباشیم.

جوانان فرهیخته وآگاه خواهش می کنم مسائل سیاسی را در جایی دیگر دنبال نمایید.

شورای شهر باید زمینه ساز توسعه ی شهری و فراهم کردن زیرساخت ها جهت سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار باشد، اگر غیرازاین باشد فلاکت را نصیب شما و دیگرشهروندان خواهد کرد.

 باورکنید سیاسی کردن شورا یک تهدید جدی ومانع شکوفایی و پیشرفت شهرخواهد بود.
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها،  انتخابات، 
[ دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 ] [ 10:03 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - تقابل قدرت، ثروت، سیاست و فکر، در انتخابات شورای شهر - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - تقابل قدرت، ثروت، سیاست و فکر، در انتخابات شورای شهر - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic