وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

رسانه ها نقل کرده اند فرماندار محترم در کارگروه اشتغال نرخ بیکاری شهرستان را 11.8 درصد اعلام و سایر اظهار نظرها پیرامون نرخ بیکاری را که نرخی فراتر از دو برابر آنچه که ایشان براساس مرکز آمار کشور ارائه نموده اند را مردود و دور از واقعیت دانسته اند.

در دو مقاله ای  که اخیرا در همین وبلاگ تحت عنوان بحران مدیریتی در شاهرود و سخنی با استاندار سمنان به نگارش درآمد علت عدم توسعه یافتگی و فلاکت بار بودن اوضاع اقتصادی ، اجتماعی، فرهنگی وبالاخص پدیده بیکاری را بیان داشتم. در مقالات مذکور اشاراتی به بی تفاوتی مدیران ارشد شهرستانی نسبت به معضلات و مشکلات گریبانگیر و استتار تمامی ناکارآمدی ها ، کمبودها و ناهنجاری ها در تمامی بخش ها با اقدامات بعضا پوپولیستی داشتم. البته کمی با احتیاط و بعضا در لفافه به موضوع پرداختم. هرچند که با انتشار آن در سایت شاهرود نیوز با تهدید و ارعاب مدیریت سایت مجبور به برداشتن مطلب گردید. چرا که نقد بعمل آمده وجدان خفته را بیدار می نمود.

جناب فرماندار محترم و دوست گرامیم درست است که حضرتعالی مدیر دولت تدبیر و امید هستید و نماینده عالی دولت دراین شهرستان اما دفاع غیر منطقی شما و نادیده گرفتن بیکاری سرسام آور در این خطه قصه پردردی است که سالیان مدید گریبانگیر این شهرستان بوده است قصه ای که ناشی از بحران مدیریتی و انتصاب مدیران بله قربانگو، منفعت طلب ، حافظ منافع سیاسی سلسله مراتب و دولت حاکم می باشد.

حتما برادر عزیزم بخاطر دارند در اولین ملاقات عدم خشنودی خود را از انتصاب حضرتعالی بعنوان فرماندار شاهرود اعلام داشتم و در آن ملاقات که اعضای مجمع رشد وآبادانی هم حضور داشتند علت عدم خشنودی را قحط الرجال نبودن در شهرستان 250 هزار نفری دانستم نه خدایی نکرده اهانت و جسارت به مقام شامخ شما.

بعد از چندین سال صدارت شما بعنوان فرماندار ، امروز که فرمایشات شما را مطالعه کردم به واقعیتی که آن روز بیان داشتم رسیدم چرا که حضرتعالی هیچگونه تعصبی نسبت به مشکلات حاکم بر این دیار ندارید و اظهارات شما شاهد بر این ادعا می باشد که چشمان خود را به دیدن این همه فقر و محرومیت  به خاطر خشنودی ابر حاکمان بسته اید وگرنه هیچ شخص متعصبی حاضر نمی شود این همه فلاکت  مردمش را فدای خوش آمد و حفظ چند روز مسئولیت و ریاست نماید.

جسارت نباشد رفتار پوپولیستی و اخلاق مدارانه ، تکریم ارباب رجوع ، فعالیت های بظاهر پسندیده که بعضا مقبول قشر خاص و عوام جامعه می گردد امروزه به عوامفریبی تعبیر می گردد نه کارامدی.

آیا قبول ندارید وضعیت توسعه در شاهرود در مرز خطر و همانند پرواز بر روی جهنم است ؟

آیا قبول ندارید شاخص های توسعه در این شهرستان معنا و مفهومی ندارد؟

اگر جسارت نیست تنها آمار بیکاران برخوردار از تحصیلات عالی که متقاضی کار می باشند را اعلام فرمایید.

آقای فرماندار!

 نیک می دانید که نرخ بیکاری در شاهرود از مرز 25 درصد گذشته است اما به خاطر سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی دولت و توجیه عملکرد خودتان به گزارش مرکز آمار استناد می کنید چرا که اشتغال در تبصره و ماده های آن تعریف خاص و البته غیر عقلایی دارد و خوب می دانید که بیکاری یکی از عوامل اصلی ناهنجاری و معضلات اجتماعی است و باید گفت که بیکاری 25 درصدی و شاید هم بیشتر، نتیجه و ثمره عملکرد ضعیف تیم مدیریتی شما  و فرمانداران غیر بومی قبل شما بوده است.

جناب مهندس هاشمی عزیز

اشتغال در شاهرود به میزان بالا رفتن بیکاری، کاهش یافته است. صنایع راکد شده و شهرک های صنعتی این دیار به شهر ارواح شباهت بیشتری دارد. همان چند درصد از صنایعی که با هزاران مشکل هنوز به خاک بدبختی نیفتاده اند نیز با کمترین ظرفیت کاری خود مشغول فعالیتند و شاید فقط بخاطر اینکه صاحبان این صنایع بین زمین و آسمان گیر کرده اند و نمی دانند چه کار کنند

.

 

آقای فرماندار همانگونه که قبلا شخصیت مورد خطابم آقای استاندار بودند به شما هم عرض می کنم آیا آماری از شاغلین بانوان مجرد و متاهل حتی دارای تحصیلات عالی با دستمزد 200 الی 250 هزارتومانی در مطب ها، بازار، شرکت ها و بالاخص اصناف دارید؟ انصافا اگر کسرشان نمی دانید چند دقیقه ای در بازار این شهر قدم بزنید و برداشت خود را از بکارگیری بانوان اعلام نمایید، شاید شرمندگی از دست و پنجه نرم کردن با مشکلات این قشر، وجدان خفته تیم مدیریتی شما را بیدار کند.

آقای فرماندار نکند اینگونه شاغلین نیز بخشی از آمار اشتغال شما می باشند؟ شاغلینی که تنها بخاطر فرار از افسردگی به داخل اجتماع پناه آورده اند و گرنه مزد اندک جوابگو ترددشان نمی شود.

جناب فرماندار مناسبت هایی همانند دهه ی فجر، هفته ی دولت و غیره دست آویزی گردیده که با افتتاح هر طرحی اگر چه جزئی ومجری وسرمایه گذار آن بخش خصوصی باشد با ردیف کردن لیست پروژه ها بنام دولت افتتاح و هیاهو راه بیاندازیم وبا ارقام نجومی و اضافه نمودن صفرها بزرگ نمایی کنیم.

انصافا آیا راغب هستید آمار اشتغال بکار طی چهار سال گذشته که ناشی از فعالیت تیم مدیریتیتان باشد را در جراید منتشرکنید تا روسیاه شود هر که در او غش باشد؟

 مضافا به اینکه مردم از معجزات حضرتعالی وشق القمر کردن شما در امر توسعه و پایین آوردن نرخ بیکاری در کمال گمنامی  مطلع و با چشمان بصیر خویش معجزات را شاهد باشند.

برادر خوب و دوست داشتنی ام ، گزارش رسمی شما مبنی بر نرخ بیکاری 11.8درصدی  از طرفی دفاع جانانه از جناب استاندار و مرکز نشینانی که عمری به مردم این دیار ظلم روا داشه اند  تلقی و از سوی دیگر رد هر گونه  مطالبه ی به حق مردم و مسئولین شهرستان  مبنی بر عدم توازن و توجه مرکز استان به امر توسعه از زبان مدیر عالی شهرستان را می رساند و تحقیقا منبعد اظهارات شما استدلال مرکز نشینان در رد مطالبات به حق شهرستان خواهد شد.

به هر حال خواسته و یا ناخواسته در حق این مردم با اظهارات نسنجیده و آمار غلط ظلم روا داشته اید و اشرافیت خود بر حوزه ی ماموریتی را زیر سوال برده اید.

 بجاست در صدد اصلاح برآمده و بدنبال کاهش واقعی بیکاری و  زمینه ساز شغل پایدار و ثابت جهت شهروندان باشید.

کلام آخر اینکه عکس العمل جدی امام جمعه معزز، نماینده ی محترم، موثرین، نخبگان و فرهیختگان و رسانه های محلی جهت شفاف سازی و انعکاس واقعیت تلخ بیکاری و آمار سرسام آور آن و رد آمار غیر واقعی مورد انتظار است.

 

 

 
طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ چهارشنبه 19 مهر 1396 ] [ 12:12 ق.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - سخنی با فرماندار محترم شاهرود - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - سخنی با فرماندار محترم شاهرود - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو