وب نوشت های عباسعلی غلامی
نویسندگان
تبادل لوگو
::پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی غلامی::

 

حضرت علی (ع) در کتاب ارزشمند نهج‌البلاغه خطاب به کارگزار خود مالک اشتر می‌فرماید: مالک از خدا بترس و طاعت خدا را بر هر چیزی ارجح بدار و شهوات نفسانی خود را بشکن و در برابر خشم به مردم و زیر‌دستان خود رضای الهی را در نظر بگیر چرا که خداوند متعال به کسی رحم می‌کند که خود او رحم کننده به دیگران باشد

در بخشی از این توصیه امام علی (ع) به فرمانداران و استانداران باز پس‌گیری حق محرومان از ستمکاران سفارش شده و از نظر اخلاق اجتماعی مسئولان نظام به مردم‌داری و ابراز محبت و لطف نسبت به رعیت و مردم توصیه شده‌اند

انتقاد باید بشود! تا انتقاد نشود، اصلاح نمی شود یک جامعه. عیب هم در همه جا هست؛سرتاپای انسان عیب است و باید این عیبها را گفت و انتقادها را کرد؛ برای اینکه اصلاح بشود جامعه. صحیفه امام خمینی(ره)جلد۱۴.ص۴۰۱

امروزه درجوامع توسعه یافته و درحال توسعه، صاحب نظران برای ارزیابی سخنان و اندیشه های اشخاص مطرح و مسئولین از روش نقد استفاده می کنند، بطوریکه همه اندیشمندان و علمای دینی متفق القول نقد و انتقاد را موجب پویایی جامعه بشری و موتور حرکت توسعه جوامع دانسته و ازآن بعنوان یک مهارت اجتماعی که مانع ایجاد و پیشرفت مفاسد گوناگون می شود یاد می کنند و نبود آن را مانع رشد و عامل درجا زدن مسئولین می دانند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ شنبه 26 فروردین 1396 ] [ 10:40 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

رسانه ها نقل کرده اند جناب استاندار محترم در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی استان سمنان  فرموده اند: جناب لاریجانی از ایشان برای حضور در صحن علنی مجلس دعوت کرده است تا موفقیت های استانی را تشریح نمایند. موفقیت های دولت تدبیر و امید در راستا با پیشرفت و توسعه ی چشمگیر در استان.

از آنجائیکه اینگونه اظهارات شعارگونه وبی محتوا، قصه پردرد دیگری است که گریبانگیر مردم نجیب شرق استان گردیده است و نماینده عالی استان همانند استانداران گذشته هضم در سمنان گردیده و چشمان ایشان به دیدن این همه فقر و محرومیت دیگر مناطق بسته شده است، در این مقاله روی سخنم با جناب استاندار پیرامون گفتار اخیرشان خواهد بود.

جناب دکتر جسارت نباشد  این گفتار و نوع نگاه شما، انسان را به یاد ماجرای لباس زربافت و بی بدیل سلطان و خیاط می اندازد،  با اینکه همه مردم می دیدند که سلطان لخت است اما از ترس قرار گرفتن در دایره ساختگی مشاوران و خیاط  لب باز نکردند و چیزی نگفتند  و این ماجرا تا آنجا پیش رفت که سلطان  نیز علیرغم برهنه بودن در دام احساسات و سیاست مشاوران گرفتار و  به لباس خیالی زربافت باورش افتاد و از طرفی دفاع تمام قد شما از موفقیت های استان ( بخوانید مرکز استان ) خواندنی است و اگر کسی خارج از استان نظری به مصاحبه های شما وگفتگوی شما درصدای و سیمای سمنان داشته باشد احساس می کند آمارهای منتشر شده از وضعیت شرق استان بالاخص شاهرود و میامی دروغ ساختگی است.

 


ادامه مطلب

طبقه بندی: عدم توسعه یافتگی شهرستان و چالش ها، 
[ سه شنبه 22 فروردین 1396 ] [ 10:31 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

 

بارها خواستم پیرامون شهیدستان ایران ( روستای میغان) مطلبی بنویسم .لیکن بدلیل اینکه خود اهل آن روستا می باشم از ارائه ی مطلب خود داری کردم.اما امروز می نویسم چرا که شاهد مهجوریت و مظلومیت ایام و مناسبتی هستم که نگفتنش شرمنده گی بدنبال دارد.

روز دوازده فروردین یوم الله وروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایران می باشد .روزی که با تمام اهمیت و عظمتش تحت شعاع روزی که به غلط نحثش می پنداریم روز سیزده بدر قرار گرفته و از عظمت این روز تاریخ ساز به جز چند دقیقه ای از رسانه ملی و نقش بستن در سالنامه روایتی دیگر ندیده و نمی شنویم وبه جرات می توان بیان کرد نه تنها مردم بلکه متولیان حکومتی نیز در سیزده بدر هضم گردیده وتبین چنین روزی با تمام اهمیتش آن گونه که در شان این روز بزرگ باشد را روایتگر نیستند.

 


ادامه مطلب

[ دوشنبه 14 فروردین 1396 ] [ 10:15 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

 

انتخابات پنجمین دوره شورای شهر کلید خورده و تقریبا آرایش انتخاباتی شکل گرفته است.بررسی ها نشان از ورود سه نگاه به صحنه رقابت جهت تسخیر پارلمان شهری دارد .سه نگاه سیاسی، اقتصادی و توسعه ی شهری . انسان های ریزبین و اهل خرد و اندیشه مستحضرند پارلمان شهری جولانگاه سیاسی و اقتصادی نیست و تحقیقا سیاسیون و اقتصادیونی که توسعه ی سیاسی و اقتصادی را بر اساس منافع فردی و گروهی می سنجند و می خواهند عنان مدیریت شهری را به دست بگیرند دلالانی بیش نیستند

این دلالان کسانی هستند که نه تنها هیچ ارزیابی از شهرشاهرود بر اساس شاخص های توسعه شهری ندارند بلکه کسانی هستند که بعضا در طول خدمت مدیریتی در پارلمان شهری و مسئولیت در سازمان ها و نهاد ها افراد رفوزه و بعضا تشنگان قدرت و ثروتی می باشند که پس از مرخص شدن از مسئولیت بدنبال حیات خلوت و آب و نان دیگری هستند.

پارلمان شهری که با محوریت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تعریف می شود محلی برای بررسی طرح ها و یا لوایح شهری وفرصت مناسبی است تا همه ظرفیت های سه گانه فوق از لایه های مختلف اجتماعی در آن سرریز شود.پس این محل نمی تواند جولانگاه سیاسی و یا اقتصادی سیاسیون تحت زعامت خواص بعضا بی بصیرتی که به جز خود و گروه خود نمی اندیشد باشد.


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 9 فروردین 1396 ] [ 08:07 ب.ظ ] [ عباسعلی غلامی ]

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ما گرفتار هوا و هوسیم *** همه خو کرده به دام و قفسیم

گر رخ دوست همان قبله بُوَد *** ما به دنبالِ وصال چه کسیم؟

این همه بند، که بر پا زده ایم *** ره نپوییم و به جایى نرسیم

وقتی که تصمیم به راه اندازی وبلاگ گرفتم، احساسم این بود که حرف هایی برای گفتن است. از تجربیات،فعالیت هایم، تفکراتم و دغدغه هایی که همیشه با من هستند، از وضع نابسامان شهرستانم (شاهرود)، از کم توجهی، عدم توسعه یافتگی، نابسامانی های موجود و بازی نگرفتن موثرین، دلسوزان، جوانان و شایسته سالاران خواهم نوشت.
اگر فرصتی شد و عمری باقی بود در خصوص علل و عوامل نابسامانی ها و چگونگی رفع آن سخن خواهم گفت.

امیدوارم دلسوزان جامعه ام، در راستا با اندیشیدن تدبیر درست مرا یاری کنند.
t
آمار سایت
 بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : 227 نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
http://adlafarin.com/oics/logo.gif


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

download

وب نوشت های عباسعلی غلامی - مطالب فروردین 1396 - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta http-equiv= وب نوشت های عباسعلی غلامی - مطالب فروردین 1396 - - وب نوشت های عباسعلی غلامیmeta name=a href=
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic